Sbírka ukončena:

Verheul pro Petříka

Vybráno 0 Kč 4 500 Kč
264 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
900 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Verheul pro Petříka

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
23. 6. 2022

Představení sbírky

Petřík je 6 letý chlapec, který už od narození neměl rozdány nejpříznivější karty. Musel se vyrovnávat se změnami prostředí, bojoval s psychomotorickým opožděním, velkými úzkostmi a poruchami spánku. Již tehdy rehabilitoval v rehabilitačním stacionáři v Ostravě. Za pár dní Péťa oslaví narozeniny, moc jejich význam nechápe a příliš ho nezajímají ani dárky. Žije ve svém světě autisty s úzkostmi a střídajícími se náladami, které i několikrát  denně doprovází zvracení. 

Komu pomůžeme?

Péťa se narodil ve 40. týdnu z rizikového těhotenství s 6ti prsty na ruce a na noze, se zúženou pánvičkou v levé ledvině. Nebyl schopen přijímat mateřské mléko, následně mu byla zjištěna alergie na bílkovinu kravského mléka. Tímto se projevoval značně neklidně, neustále křičel, v noci nespal, musela jsem jej uspávat v kočárku. Brzy po porodu jsme začali rehabilitovat, ale Péťa je špatně snášel. Neustále křičel, projevoval se úzkostně. Veškeré návštěvy lékaře doprovázeny stresovým zvracením, záchvaty křiku a pláče, který nešel utišit. V jednom roce zažil časté hospitalizace, které zhoršovaly úzkost. Navíc se poranil a v důsledku opaření, byl hospitalizován dlouhodobě na popáleninovém centru.

K dnešnímu dni vyzkoušel 5 MŠ, s komplikovanou schopností adaptace, často bývá nemocen se záněty dýchacích cest, mívá trávící obtíže.  mu byl diagnostikován autismus, úzkostná porucha, LMD versus STMR, která ještě není dodiagnostikována s ohledem na nízký věk. Dále vývojová dysfázie, ADHD a alergie.

Nyní nás nejvíce trápí, že nezvládá sociální kontakt. Z tohoto důvodu jej musíme všude vozit autem, což je v dnešní době pro mě jako matku samoživitelku dosti finančně náročné. Často jsem vystavena náročným situacím, kdy syn napadá děti a rodiče na něj chtějí volat policii. U většiny denních činností vyžaduje dopomoc, hlavně v oblasti hygieny, oblékání, jídla, vyprazdňování atd.

Z důvodu emociálního hladu je nutné jej usměrňovat ve výživě, schovávat potraviny a zamykat je.

Miluje vodu, kterou neustále všude pouští a musím jej pod neustálým dozorem.Okna musíme mít zabezpečena, zámky i dveře, jinak je schopen utéct i oknem.Usínání je problematické, opakovaně vstává, mění místa a často se budí. Do dnešního dne nemluví, není schopen vyjádřit svoje potřeby tak, abychom ho pochopili a to mu způsobuje záchvaty vzteku, při kterých je schopen házet se židlemi, demolovat nábytek atd.

Dověděla jsme se o neurosenzorických terapiích ve Verheul centru v Ostravě a chtěla bych, aby je mohl syn absolvovat. Slibuji si zlepšení v sociálních dovednostech, rozvoj řeči, snížení záchvatů a zvýšení frustrační tolerance syna.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veškeré prostředky ze sbírky půjdou na senzomotorickou stimulaci ve Verheul centru v Ostravě Zábřehu. Částka pokryje 3 měsíce intenzivní rehabilitace, tj. celkem 240 hodin.

zde: https://verheul-centre.com/

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
1 000 Kč  •  17. 8. 2022 9:41
🍀
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  17. 7. 2022 17:59
DobroDárce
500 Kč  •  17. 7. 2022 16:16
Milý dárce
1 000 Kč  •  29. 6. 2022 17:08
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  24. 6. 2022 17:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat