Zooterapie všude, kde je potřeba

Vybráno 0 Kč 100 Kč
85 000 Kč
53 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Martina Bohušíková
Datum přidání
14. 9. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den, jmenuji se Martina Bohušíková a jsem majitelkou nejen těchto, na fotografiích uveřejněných, úžasných zvířat ale i spousty dalších, které chováme na MINIFARMIČCE POD ZVONIČKOU v Oznici.

Komu pomůžeme?

Už jako malá holka jsem zvířata milovala a mým velkým přáním bylo mít velkou farmu a starat se o ně v každém ohledu, i v tom nemocném, jako veterinářka. Přesto, že mě cesta života zavedla o kousek vedle a já se stala zdravotní sestrou, má láska ke zvířatům nepolevila a po těžkém úrazu, který mi již nedovoluje plnohodnotně se o nemocné lidi starat, jsem se dostala zpět na to pomyslné rozcestí a spojila své sny z dětství, zdravotní omezení, cenné informace i zkušenosti z nemocnic a jiných zařízení, do jednoho velkého pojmu „ZOOTERAPIE“.

Zooterpie je terapie nebo-li léčba za pomocí zvířat. U nás má mnoho podoblastí, které jsou známy, jako hipoterapie (léčba za přítomností koní) či canisterpie (za přítomností psů). Málo kdo však ví, že i zvířata, jako jsou koza, králík, oslík či alpaka můžou velice lidem pomoct (této terapii říkáme „farmingterpie“). A právě této podoblasti, bych se chtěla věnovat a s vaší pomocí a mou dobrovolnou účastí pokusit se zlepšit nejen zdraví, psychickou a fyzickou dovednost či kondici tam, kde je potřeba snad nejvíce.  

Zooterapie všude, kde je potřeba

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané penízky budou použity na nákup " jednonápravového nebrzděného přívěsu" od firmy Vezeko, díky kterému můžeme naše zvířata dopravit tam, kde je potřeba. Do zařízeních, jako jsou Domovy pro seniory, do Denních stacionářů, Dětských domovů ale i přímo ke klientům s různými postiženími či vadami. Zájem o tuto dobrovolnou  službu je obrovský, bohužel bez přívěsu nemáme jak zvířata bezpečně dopravit a jsme omezení pomáhat pouze z místa naší minifarmičky, která nemá vhodný přístup např. pro ležící klienty.

V případě, že se vybere menší částka, než je uvedená, bude tato částka použita na zaplacení „zápůjček“ tohoto vozíku. 

V případě, že by se vybrala částka vyšší, budou ze zbývajících penízků od štědrých dárců zakoupeny pomůcky pro naše pomáhající zvířata (ochranné botičky na kopýtka, pytlíky na exkrementy, doplňkové rehabilitační pomůcky k lepšímu kontaktu mezi zvířetem a člověkem).

Zooterapie všude, kde je potřeba
Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 9. 2021 20:01
Úžasná žena se srdcem na správném místě!

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 9. 2021 20:01
Úžasná žena se srdcem na správném místě!

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám