40 epileptických záchvatů denně a krvácení – auto pro Erička

Vybráno 0 Kč 8 900 Kč
900 000 Kč
62 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Klára Mildner
Datum přidání
21. 3. 2024

Představení sbírky

Jmenuji se Klára a jsem maminka dvou chlapečků – Fanouška a Erička, který je těžce zdravotně postižený. Eriček je v péči mezioborového lékařského týmu FN Motol (neurolog, neurochirurg, ortoped, oční, hematolog, centrum zrakových vad, rehabilitace)  v Praze a já s ním několikrát týdně dojíždím do nemocnice. Vzhledem k častým návštěvám nemocnic a jiných zdravotních zařízení  potřebujeme větší automobil s vestavěnou nájezdovou rampou pro vozíčkáře.

Komu pomůžeme?

Když jsem podruhé otěhotněla, čekali jsme Erička, byli jsme nesmírně šťastni a vše se zdálo bezproblémové. Chvíle štěstí však trvala jen krátce. Po příchodu domů z porodnice, začal mít Eriček zdravotní problémy, byl neklidný, zvracel nehojil se mu pupík, opakovaně jsme s ním jezdili k lékařům, ale dle lékařů nešlo o nic vážného. Snažili jsme se tedy uklidnit i sami sebe. 

Pak přišel den, který bychom nejraději s manželem vymazali z kalendáře. 

Hospitalizace a smutná diagnóza

Eriček začal ztrácet vědomí a byl převezen na ARO FN Motol. Masivně krvácel do mozku, prodělal mozkový infarkt a vytvořil se hydrocefalus. Eriček byl v nemocnici 3 měsíce, prodělal několik operací mozku. S manželem jsme se u něj neustále střídali, bylo to pro nás velice náročné také proto, že náš první syn, Fanoušek, neměl ani 2 roky a také potřeboval svoji maminku. Ale nic jsme nevzdávali. Domů jsme odcházeli s mnoha diagnózami: těžký deficit faktoru VII – jako jediné dítě v ČR, těžké krvácení do CNS, hydrocefalus, pravostranná hemiparéza, poškození zrakového nervu, levostranná nedoslýchavost, vysoký krevní tlak. Deficit faktoru VII je vzácné genetické onemocnění krevní srážlivosti, které se projevuje krvácením do mozku, kloubů, vnitřních orgánů. Toto onemocnění se také nazývá jako „méně známá setra hemofilie“. Eriček má 0% faktoru VII, má tedy nulovou srážlivost krve a je stále ohrožen dalším krvácením.  Pro nás, rodiče Erička, je tato situace o to bolestnější, když jsme se, bohužel, až po vzniklé tragédii s Eričkem, následně od lékařů po našem vyšetření dozvěděli, že jsme oba s manželem přenašeči deficitu faktoru VII, tj. snížené srážlivosti krve a oba jsme tento vadný gen nevědomky předali svému synovi Eričkovi. Je to pro nás naprostý šok. Oba jsme nikdy neměli a nemáme žádné krvácivé projevy, oba jsme měli v minulosti operace, chodili pravidelně na preventivní prohlídky a nikdy se nic nezjistilo. Vada se projevila až u Erička, kdy jsme mu oba, nevědomky, předali tuto vadu. Dle sdělení lékařů na genetice, je téměř každý člověk přenašečem min. 10 mutací genů. Na vadu se obvykle přijde, jako v našem případě, až když oba rodiče předají stejně poškozený gen svému dítěti. 

Doma s Eričkem pravidelně cvičíme Vojtovu metodu, Bobathovu metodu, trénovali jsme poškozený zrakový nerv, cvičili poškozenou pravou ruku, 3× týdně jezdím na aplikaci faktoru VII do FN Motol, rehabilitace, hipoterapie, ergoterapie, canisterapie. Eriček se začal pomalu vyvíjet. Bohužel naše radost z jeho pokroků trval opět jen do doby, než v roce 2021 prodělal Eriček epileptický záchvat. Ukázalo se, že Eriček má do toho těžkou epilepsii, na kterou nezabírá žádný lék, který by jej vzhledem k deficitu faktoru VII – tj. nulové srážlivosti krve, neohrozil na životě. 

Eriček prodělává okolo 40. epileptických záchvatů denně a my mu nemůžeme pomoci. Jeho stav se hodně zhoršil. Nyní pouze leží, nevnímá, nikdy nebude sedět, chodit, mluvit, je mentálně retardovaný.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

S Eričkem jezdím 3× týdně na hematologii FN Motol k aplikaci faktoru VII, i když tento lék Erička 100% nechrání před možným dalším krvácením. 100% léčba totiž na tuto vadu neexistuje. Dále jezdím s Eričkem 3× týdně na rehabilitace, hipoterapii, ergoterapii, canisterapii. Eriček je imunitně oslabený, nesmí být očkován, hrozilo by mu další krvácení a nesmí se dopravovat kvůli možné infekci MHD. Potřebovali bychom s Eričkem větší auto s vestavěnou nájezdovou rampou pro vozíčkáře. Státní příspěvek (max. 200 000 Kč. na dobu 7 let) zdaleka nepokryje náklady na nákup nového auta. A také částku na speciální výklopnou výjezdovou rampu státní příspěvek nepokryje (cena rampy se pohybuje kolem 250 000 Kč). Invalidní kočárek pro Erička váží 30 kg a já jej do kufru auta sama nezvednu. Manžel se snaží pomáhat jak může, ale pracuje, nemůže denně chybět v zaměstnání. 

Chceme proto investovat do většího vozu. Důvodem je spolehlivost, nutnost denního dojíždění do zdravotnických zařízení a odpadnutí těžkého zvedání invalidního kočárku do kufru auta, dále možnost přepravy asistenčního pejska, kdy jsme na doporučení lékařů zařadili i canisterapii (terapie prostřednictvím speciálně vycvičeného psa nebo feny).

A tak se na vás obracíme s prosbou o pomoc. 

Veškeré vybrané peníze by posloužili k nákupu většího vozu, k úhradám rehabilitací a zdravotních pomůcek, které nehradí zdravotní pojišťovna.  Budeme vděčni za jakoukoliv částku. Velké díky Vám, kteří takto pomáháte lidem, které postihla tragédie – těžká nemoc dítěte. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
600 Kč  •  30. 4. 2024 12:39
Milý dárce
2 000 Kč  •  23. 4. 2024 11:57
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  23. 4. 2024 10:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  17. 4. 2024 4:51
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 4. 2024 13:51
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  16. 4. 2024 13:42
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  16. 4. 2024 12:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
600 Kč  •  30. 4. 2024 12:39
Milý dárce
2 000 Kč  •  23. 4. 2024 11:57
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  23. 4. 2024 10:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  17. 4. 2024 4:51
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 4. 2024 13:51
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  16. 4. 2024 13:42
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  16. 4. 2024 12:28

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat