Projekt ukončen:

Vydání knihy Bůh jede na dovolenou

Milník 1/3

Odměna pro spolutvůrce knihy (malířka, grafik atd.)

Vybráno 0 Kč 33 755 Kč
35 000 Kč

Milník 2/3

Příprava a vydání knihy Bůh jede na dovolenou.

Vybráno 0 Kč 33 755 Kč
77 000 Kč

Milník 3/3

Propagace, tvorba a tisk pohlednic, doplňkových materiálů. Natočení audio ukázek z knihy, tvorba e-booku, webu atd.

Vybráno 0 Kč 33 755 Kč
108 000 Kč
 -
76 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
444 Kč
Průměrná výše příspěvku
2 525 Kč
Nejvyšší příspěvek
41 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Vydání knihy Bůh jede na dovolenou

Milník 1/3

Odměna pro spolutvůrce knihy (malířka, grafik atd.)

Vybráno 0 Kč 33 755 Kč
35 000 Kč

Milník 2/3

Příprava a vydání knihy Bůh jede na dovolenou.

Vybráno 0 Kč 33 755 Kč
77 000 Kč

Milník 3/3

Propagace, tvorba a tisk pohlednic, doplňkových materiálů. Natočení audio ukázek z knihy, tvorba e-booku, webu atd.

Vybráno 0 Kč 33 755 Kč
108 000 Kč
Datum přidání
6. 9. 2021

Představení projektu

Vzpomínáte si na čistý stav radostného bytí, když jste byli děti? Kniha Bůh jede na dovolenou vás do něj znovu vezme. :-)

Bianka je okouzlující dívka s čistým srdcem, jasnou myslí a odzbrojujícím úsměvem.  Umí druhé postrčit tím správným směrem, aby se do jejich života znovu vrátila radost a úsměv.

Malou princeznu Bianku znám mnoho let. V roce 2013 jsem o ní vydal knihu nazvanou prostě MALÁ. Příběh se stal oblíbeným pro nesmírnou laskavost a bezprostřednost malé Bianky.

V knize Bůh jede na dovolenou je Biance již 11 let. Spolu se svojí sestřičkou Jitřenkou a psem Griz-Lim nadále pomáhá dospělým rozpomenut se na svět lásky a radosti, který každý nosíme ve svém srdci, jen na něj pro samé starosti všedního dne tak často zapomínáme.

Na svět přicházíme jako čisté božství s neomezeným potenciálem. Během života máme tendenci si kolem sebe stavět pevné hranice, Bianka pomáhá tyto hranice bořit a navracet nás zpět do království zázraků.
 
Kromě dojemného příběhu a množství inspirujících myšlenek bude kniha obsahovat krásné barevné ilustrace od malířky Kateřiny Borecké.

Byl jsem nucen posunout VYDÁNÍ KNIHY na KONEC LEDNA 2022 – z důvodu globálního nedostatku papíru v tiskárenském průmyslu. Pokud jste s knihou počítali pod stromeček, pošlu vám dárkový certifikát + knihu v elektronické podobě. Tištěnou knihu obdržíte hned, jak bude na světě.

Moc děkuji za trpělivost, přízeň a podporu, bez vás by bylo mnohem obtížnější knihu vydat.

S přáním krásných dní plných inspirace, srdečně

Michal ČagánekUKÁZKA Z KNIHY

Říkají mi Bianka a před pár dny mi přáli k jedenáctým narozeninám. Je květen, jaro, moje nejmilejší období, pokud nepočítám léto, podzim a zimu, které miluji.

Narozeniny jsou pro mě den jako každý jiný, je ale dojemné sledovat, jak se všichni pokaždé snaží, aby mi právě tento den udělali co nejkrásnější.

Dárky miluji, dostávat i dávat. Víc než dárky miluji samotné dávání, ten báječný pocit, kdy víš, že láska plyne. Že jí nic nestojí v cestě. Že je jí tolik a je tady pro všechny stejně.

Láska je ten největší dar. Ale i drobnost potěší. Třeba úsměv, kousek jablíčka, krásná knížka nebo sluneční paprsky.

Když mi bylo pět, dostala jsem opravdu nádherný dárek. Můj hvězdný bráška Griz-Li přijal podobu psa a dal se mi poznat v klubku batolících se štěňat. Od té doby mě opět věrně provází. Můj drahý bratříček z planety Nauhir, velký a silný, přitom hravý a rozpustilý, tak jako všichni v našem kraji.

Až se někdy bude vyhlašovat soutěž Miláček národa, Griz-Li ji docela určitě vyhraje. Dlouhá hustá srst tří barev, mohutná, věčně se usmívající morda, dobrácky vyplazený jazyk, velké měkoučké tělo a přímo rozkošný ocas povlávající světácky za svým majitelem jako samotný prapor štěstí, to jsou atributy, kterým jde jenom těžko odolat.

Moc dobře Griz-Li udělal, že si pro svůj pobyt zde na Zemi vybral podobu bernského salašnického psa. 

Další úžasný dárek do mého života přibyl nedlouho po mých šestých narozeninách. S prvním ranním paprskem letního slunovratu se na svět vyloupla moje sestřička Jitřenka.

Bylo dojemné sledovat maminku, jak hledá ta správná slova, aby mi oznámila, co s tatínkem počali, zatímco já jsem věděla dávno před nimi. Ani jeden z nich ještě ani nepomyslel na rozšíření rodiny a my dvě už jsme si s Jitřenkou povídaly.

Jak jsem to mohla vědět, ptáte se? Prostor má mnoho dvířek. Ta se otvírají a zjevují svá tajemství. Stačí mít klíč. Tím klíčem je ticho a mysl neznající hranic.

Když vstoupíš za zraky, uvidíš zázraky. Všude.
To je místo, kde jsem, odkud pozoruji svět.
Vše je tak klidné, tak průzračné, když se díváš právě z tohoto místa.
Nic nehledáš, a tak nic nezůstane skryté.
Za ničím se neženeš, a tak ti nic neunikne.

Tohle živoucí štěstí s hvězdným jménem rychle zapadlo do naší party. Ještě ani pořádně neuměla chodit a už se Jitřenka ovíjela kolem mohutné Griz-Liho šíje a zaplavovala jeho ouška líbeznými vzkazy z nebeských končin.

Griz-Li trpělivě poslouchal. Nechal si z chlupů splétat culíčky, zaplétat do srsti barevné stužky. Když se vrátil z procházky se srstí plnou bodláků, byla tady Jitřenka, aby ho nevítané přítěže zbavila.

„Kdes, prosím tě, zase lítal?!“ hněvala se na něho na oko. „Že tě ostříhám na ježka! Ještě jednou přijdeš celý zacuchaný a uvidíš, co se stane!“ hubovala dívenka a tak mile se u toho usmívala, že ani psisko nemohlo jinak.

Potom tam spolu seděli. Jitřenka se probírala jeho srstí. A já úplně cítila ten klid a lásku.

Hned jsem si vzpomněla na svoji maminku, jak je to příjemné, když mi po koupeli rozčesává vlasy, když do nich pouští z fénu proud teplého vzduchu. Pořád se těch vlasů dotýká a hladí, až jsem celá pryč, jen ticho zůstane a prostor plný vůně a jemné radosti.
Přesně to samé zažívá Griz-Li, když se mu Jitřenka probírá srstí, stačí se podívat na jeho výraz. Ten Jitřenčin je velmi soustředěný a já vím, že i ona se nachází ve stavu blaženosti, tak jako je blažená moje maminka, když mi čechrá vlasy.

Jindy je ze zahrady slyšet pištění: „Au! Ty zvíře! Že ti to oplatím!“
Griz-Li drží Jitřenčinu ruku v mordě, Jitřenka visí na Griz-Lim a kouše ho do ucha.
„Já ti ukážu, kdo je tady pánem!“
Malé děvčátko pánem tvorstva. A proč ne? Griz-Li je jeho bodyguard, šašek a páže.

Stejným kouzlem ovládá Jitřenka všechny psi, co jich je na světě. Jdeme třeba kolem samoobsluhy, u sloupu uvázaný pes hlasitě štěká, všichni se mu obloukem vyhýbají, všichni, až na Jitřenku. S úsměvem nakráčí rovnou k psovi a začne se s ním muchlovat.
„Neboj se, pejsku. No neboj! Už jsem tady…“

A JEŠTĚ JEDNA UKÁZKA

Zkus to někdy taky. Zkus to právě teď. Jenom tak se podívej před sebe. Dívej se, jako bys nebyl. Nechej hlavu zmizet. Jenom buď, tělo nepotřebuješ. Ne teď.
Zažil jsi to někdy? Je ti to povědomé?
Ta chvíle, kdy hlava nemyslí. Kdy ani žádná hlava není.
Kdy vůbec neřešíš, kdo jsi. Kdy neřešíš vůbec nic.
Plný života, obklopen životem.
Podobný pocit zažíváš, když se noříš do horké lázně… Když se večer zavrtáš do peřiny nebo se rozložíš na kvetoucí louce, je to tu zase.
Určitě jsi to zažil u moře, v horách nebo v lese.
Dozajista při pohledu na hvězdné nebe.
Oči malých dětí jsou toho plné.
Vstoupí to do tebe prvním chladivým douškem za horkého dne.
Už víš? Boží pocit, že? :-)

Kdo za projektem stojí?

Michal Čagánek – toto jméno používám už 43 let :-) Jsem básník, písničkář a spisovatel, autor knih s duchovním přesahem, které pomáhají čtenáře (i mě samotného) navracet ze světa stresu do světa harmonie. Více o mně zde

 
Dosud jsem vydal téměř 20 knih různých žánrů. Možná budete znát romány Plyšový Buddha a Odložený Vesmír, ze sbírek poezie je nejznámější Odvaha milovat. Žádná z knih by nevznikla bez podpory mých úžasných spolupracovníků a vás čtenářů. Velmi si cením vaší dlouhodobé přízně a podpory.

Kateřina Borecká – je malířka, kterou jsem si vybral pro vytvoření ilustrací ke knize Bůh jede na dovolenou. Spolupráce s ní se nedá nazvat jinak, než radost. Více o Kateřině zde.

Jiří Procházka – grafik knihy. S Jirkou spolupracuji už od roku 2008. Za tu dobu jsme spolu připravili na cestu do světa více cca 12 knih.   

Michaela Lili – editorka. Míša mi byla velkou oporou už při ladění mé předchozí knihy Odložený Vesmír, nejinak je tomu při práci na nové knize.

Květuška Pokorná – korektorka. Moje milovaná přítelkyně mi pomáhá vychytat i ty nejdrobnější chybičky a překlepy, které unikly mé pozornosti.

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané peníze budou použity na vydání knihy a odměnu pro malířku, grafika a další spolutvůrce. Dále na poštovné, propagaci a marketing, aby se kniha dostala k co největšímu počtu čtenářů, které může zahřát na srdci. 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
280 Kč  •  17. 10. 2021 19:50
Milý přispěvatel
333 Kč  •  11. 10. 2021 9:10
Velkorysý přispěvatel
280 Kč  •  10. 10. 2021 10:20
Dobrosrdečný přispěvatel
280 Kč  •  8. 10. 2021 12:14
Dobrosrdečný přispěvatel
280 Kč  •  7. 10. 2021 20:35
Radka J.
280 Kč  •  6. 10. 2021 20:29
Ať se daří🍀
Milý přispěvatel
280 Kč  •  5. 10. 2021 14:03
Milý přispěvatel
650 Kč  •  5. 10. 2021 12:36
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  4. 10. 2021 20:49
Velkorysý přispěvatel
600 Kč  •  4. 10. 2021 17:58
Silvie T.
280 Kč  •  3. 10. 2021 23:05
Fandím a děkuji za všechny příspěvky na fcb, moc to pomáhá 🙏🥰♥️
Štědrý přispěvatel
280 Kč  •  3. 10. 2021 9:18
Daniela M.
350 Kč  •  3. 10. 2021 9:18
Míšo už se těším :-)
Štědrý přispěvatel
280 Kč  •  2. 10. 2021 14:55
Radek H.
280 Kč  •  2. 10. 2021 13:02
Nechť se záměr a vzkaz světu v podobě knihy vydaří !
Petra Š.
560 Kč  •  1. 10. 2021 9:23
Moc děkuji
Leona H.
300 Kč  •  30. 9. 2021 16:30
Ahoj Michale, preji Ti hodne stesti na ceste psani knih a at s Tebou Buh jede vzdy a vsude nejen na dovolču. Papa Leona
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  29. 9. 2021 11:31
Laskavý přispěvatel
900 Kč  •  28. 9. 2021 14:49
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  28. 9. 2021 9:09
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 9. 2021 18:58
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  25. 9. 2021 15:33
Laskavý přispěvatel
280 Kč  •  23. 9. 2021 19:58
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
900 Kč  •  23. 9. 2021 9:45
Tomáš
299 Kč  •  22. 9. 2021 11:01
Děkuji
Milý přispěvatel
280 Kč  •  22. 9. 2021 10:17
olga c.
2 525 Kč  •  22. 9. 2021 8:27
Krásné knížky, všechny, zůstávají otisknuté v duši
Štědrý přispěvatel
280 Kč  •  20. 9. 2021 22:24
Štědrý přispěvatel
280 Kč  •  20. 9. 2021 15:20
Milý přispěvatel
280 Kč  •  20. 9. 2021 10:12
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  20. 9. 2021 10:09
Milý přispěvatel
290 Kč  •  20. 9. 2021 9:02
Velkorysý přispěvatel
280 Kč  •  20. 9. 2021 8:59
Velkorysý přispěvatel
280 Kč  •  20. 9. 2021 6:29
Velkorysý přispěvatel
830 Kč  •  19. 9. 2021 13:16
Laskavý přispěvatel
280 Kč  •  18. 9. 2021 15:07
Velkorysý přispěvatel
280 Kč  •  18. 9. 2021 9:06
Eva K.
500 Kč  •  17. 9. 2021 20:00
Protože Plyšový Buddha je má srdcovka a moc ráda ji daruju.
Jitka R.
600 Kč  •  17. 9. 2021 18:00
Ať se daří :-)
Milý přispěvatel
500 Kč  •  17. 9. 2021 14:36
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
560 Kč  •  17. 9. 2021 9:52
Dobrosrdečný přispěvatel
300 Kč  •  17. 9. 2021 8:45
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
280 Kč  •  15. 9. 2021 17:25
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
333 Kč  •  14. 9. 2021 18:32
Vlasta U.
560 Kč  •  14. 9. 2021 13:30
Michale, děkuji za upozornění, na knížku se moc těším, Malá se mi vepsala do srdce, jak víš :-). Vlasta
Dobrosrdečný přispěvatel
280 Kč  •  14. 9. 2021 11:05
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  14. 9. 2021 10:34
Laskavý přispěvatel
280 Kč  •  14. 9. 2021 10:33
Laskavý přispěvatel
280 Kč  •  14. 9. 2021 9:08
Kristina Špirková
555 Kč  •  13. 9. 2021 22:34
Michale, mám velkou radost. Moje první zakoupená malá teď bydlí v Madridu u mé kamarádky z dětství. Příběh i ilustrace se jí moc líbily a tak knihu ode mne dostala darem.
Markéta L.
300 Kč  •  13. 9. 2021 22:20
:-)
Milý přispěvatel
400 Kč  •  13. 9. 2021 19:17
Laskavý přispěvatel
280 Kč  •  13. 9. 2021 17:27
Milý přispěvatel
500 Kč  •  13. 9. 2021 15:30
Milý přispěvatel
400 Kč  •  13. 9. 2021 13:16
Milý přispěvatel
520 Kč  •  13. 9. 2021 9:33
Laskavý přispěvatel
350 Kč  •  12. 9. 2021 16:47
Ivana L.
600 Kč  •  11. 9. 2021 14:32
Milý Michale, moc se těším na novou knížku. Mám Vás ráda. Ivana
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
350 Kč  •  10. 9. 2021 11:09
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  10. 9. 2021 10:15
Velkorysý přispěvatel
280 Kč  •  9. 9. 2021 20:40
Dobrosrdečný přispěvatel
390 Kč  •  9. 9. 2021 19:42
Laskavý přispěvatel
550 Kč  •  9. 9. 2021 19:09
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  9. 9. 2021 19:04
Velkorysý přispěvatel
280 Kč  •  9. 9. 2021 12:11
Vojtěch K.
500 Kč  •  9. 9. 2021 8:42
Těším se na obě knihy :-)
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 500 Kč  •  8. 9. 2021 18:12
Dobrosrdečný přispěvatel
280 Kč  •  8. 9. 2021 12:16
Milý přispěvatel
350 Kč  •  7. 9. 2021 19:30
Velkorysý přispěvatel
280 Kč  •  7. 9. 2021 19:16
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  7. 9. 2021 18:40
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  7. 9. 2021 17:55
Adriana D.
300 Kč  •  7. 9. 2021 8:28
Milý Michale, jsem vděčná, že jsem mohla podpořit alespoň kapkou, vydání Vaší nové knížky. S úctou a láskou, Adriana
Milý přispěvatel
280 Kč  •  7. 9. 2021 7:00
Laskavý přispěvatel
280 Kč  •  6. 9. 2021 19:55
Květa V.
600 Kč  •  6. 9. 2021 19:54
M

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu