Projekt ukončen:

Technologická desková hra CoderGame

Milník 1/3

Pokud vyberu 170 000 Kč, začnu vývoj aplikace.

Vybráno 0 Kč 1 090 Kč
170 000 Kč

Milník 2/3

Pokud vyberu 250 000 Kč, na webové stránky přidám speciální konfigurátor barev deskové hry a figurek.

Vybráno 0 Kč 1 090 Kč
250 000 Kč

Milník 3/3

Pokud vyberu 450 000 Kč, dokončím vývoj aplikace, konfigurátoru barev a sériovou výrobu.

Vybráno 0 Kč 1 090 Kč
450 000 Kč
Technologická desková hra CoderGame
2 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
545 Kč
Průměrná výše příspěvku
990 Kč
Nejvyšší příspěvek
40 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Technologická desková hra CoderGame

Milník 1/3

Pokud vyberu 170 000 Kč, začnu vývoj aplikace.

Vybráno 0 Kč 1 090 Kč
170 000 Kč

Milník 2/3

Pokud vyberu 250 000 Kč, na webové stránky přidám speciální konfigurátor barev deskové hry a figurek.

Vybráno 0 Kč 1 090 Kč
250 000 Kč

Milník 3/3

Pokud vyberu 450 000 Kč, dokončím vývoj aplikace, konfigurátoru barev a sériovou výrobu.

Vybráno 0 Kč 1 090 Kč
450 000 Kč
Tvůrce
Matěj Plšek
Datum přidání
23. 12. 2020

Co je CoderGame

Na základní škole se neučí programování. Pokud ano, probíhá výuka nezáživně a neefektivně. CoderGame to chce změnit. Desková hra učí děti i dospělé programování zábavnou formou a může tak dopomoci k tomu, aby se programování věnovalo v budoucnu více lidí. Navíc je vyrobena ekologickým tiskem, figurky se tisknou na 3D tiskárně a stejně jako hrací plocha se za rok v přírodě rozloží.

Jak to začalo

Když chodil autor Matěj Plšek na druhý stupeň základní školy, vadilo mu, že se tam neučí programování a informační technologie, a když už se učí, tak málo a špatně. Proto v říjnu 2020 vstoupil do soutěže Soutěž a Podnikej, kde nastartoval svůj nápad a dostal ho do dnešní podoby.

CoderGame děti naučí programování hravou formou. Mimo jiné také pomůže rodičům, kteří by chtěli k programování nasměrovat své děti, a neví čím začít.

Nyní jsou vymyšlená pravidla, kartičky, ale chybí mobilní aplikace, která je ke hře potřeba. A proto vás Matěj žádá o pomoc.

Co je cílem CoderGame

Dostat programování k běžným lidem (především k dětem), kteří o něm nic nevědí, ale touží se ho naučit. V současné chvíli je totiž složité najít si někde informace a dosáhnout potřebných znalostí jinak než čtením nezáživných knih. CoderGame se zaměřuje na komplexní vzdělání v oblasti programování a Matěj chce hru dostat také do kroužků a škol.

Jak hra vypadá

Hra je udělaná tak, aby ji zvládaly děti ve věku 8 a více let, které už umí číst. Koho baví deskové hry, může ji hrát samozřejmě v jakémkoliv věku.

Hráči si mohou vybrat, v jaké barvě chtějí mít hrací plochu a figurky. Samotná desková hra má celkově 20 políček, aplikace ji pak naplno rozvíjí. Najdete v ní další mini hry, praktická cvičení, statistiky, testy znalostí a nové složitější úkoly, ve kterých už jde v podstatě o klasické kódování. I těžší úkoly jsou stále nastavené tak, aby je chápaly i osmileté děti. 

Hra nemá úplně konkrétní programovací jazyk, programovat se bude pomocí bloků, buď v aplikaci nebo v deskové hře.

V aplikaci budou také každý měsíc probíhat soutěže. Kdo bude nejúspěšnějším hráčem měsíce, dostane například novou počítačovou myš.

Co hra učí?

Hra učí základy programování a digitalizace. Pomocí hry se naučíte ty nejnutnější základy proto, aby jste mohly programovat.

Do aplikace bude také integrovaná rozšířená realita.

Co je rozšířená realita?

Augmented Reality (AR), česky rozšířená realita nebo augmentovaná realita je moderní technologie, která prostřednictvím počítačem generovaného textu, obrázků nebo videa doplňuje reálný obraz. Jedná se tedy o jakousi digitální nadstavbu skutečného světa, kdy v reálném čase vidíme nejen prvky nacházející se v našem zorném poli, ale i virtuální objekty, se kterými můžeme dále manipulovat.

… a ještě něco navíc

Hra je vyrobena z ekologických materiálů. Vše se bude vyrábět ve zlínské firmě, která řeší ekologický tisk.

Figurky budou vyrobeny na 3D tiskárně pomocí rozložitelného materiálu. Figurka se v přírodě rozloží za rok, stejně jako hrací plocha.

Kdo stojí za projektem

Matěj Plšek je student, který se věnuje programování webových aplikací, a velmi dobře ví, jak je těžké naučit se programovat bez pomoci někoho dalšího. 

CoderGame vymyslel jednak proto, že český trh trpí nedostatkem programátorů, ale také proto, aby více dětí mohlo objevit potenciální práci, která je jednou bude bavit.

Na co budou peníze použity

Všechny peníze budou použity na vývoj mobilní interaktivní aplikace.

Velkorysý přispěvatel
990 Kč  •  23. 12. 2020 15:36
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  23. 12. 2020 13:02

Chcete autorovi projektu něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také autorům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu