Sbírka ukončena:

Podpořte prostřednictvím olomouckého Flop shopu české a slovenské designéry

Vybráno 0 Kč 178 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
89 Kč
Průměrná výše daru
100 Kč
Nejvyšší dar
130 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte prostřednictvím olomouckého Flop shopu české a slovenské designéry

Vybráno 0 Kč 178 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Flop Shop

Flop shop vznikl zhruba před osmi lety z nadšení pro tvorbu malých českých návrhářů a designérů. Byl prvním obchodem svého druhu představující jejich tvorbu v Olomouci. Za ty roky se stal olomouckou stálicí, bez které si už leckdo nedokáže centrum města představit. V současné době se o obchod staráme dvě, Vendula a Eliška, obě do Flopu také přispíváme svými autorskými šperky a výrobky. Flop shop je naše srdeční záležitost.

Proč pomoci?

Mnoho lidí si už Olomouc bez Flopu neumí představit. Mnozí se do města pravidelně vracejí, aby nás navštívili a podívali se, jak rosteme. Obchod za tu dobu prodělal mnohé změny, některá období pro něj byla těžší, ale věrní zákazníci ho vždy podpořili a podrželi. Flop shop tak mohl dál dělat radost jim i všem autorům, kteří v něm mohou dostat své výrobky blíže lidem. Zatím se však nikdy nestalo, že by musel být obchod nuceně uzavřen pro své zákazníky, což je pro něj zatím ta nejtěžší zkouška.

Na co peníze použijeme?

Nařízení spojená s koronavirem jsou těžká pro všechny, avšak pro obchod, který musí platit nemalý měsíční nájem a ostatní poplatky mohou být likvidační. My dvě, které Flop vlastníme, uděláme všechno proto, aby pro Vás v Olomouci zůstal. Můžeme nějakou dobu pracovat zadarmo, ale ani to nejde donekonečna. Jakékoli vybrané peníze nám moc pomohou udržet obchod alespoň na nule a nespadnout příliš hluboko do červených čísel, ze kterých se už dostává zpět jen těžko.

Pomozte nám udržet olomoucký Flop shop v provozu, abyste u nás mohli i nadále nakupovat krásné věci od českých a slovenských autorů vyrobené s láskou a příběhem. Abyste si je mohli osahat přímo na prodejně a oblečení si v klidu vyzkoušet.

Zároveň tím podpořte i všech našich 80 prodejců, kteří pro vás své výrobky vytváří a mohou je ve Flopu přímo prezentovat. Protože Flop shop je srdeční záležitost pro všechny. 

Také bychom Vám rády za příspěvek nabídly dárkový poukaz na nákup ve Flop shopu, který můžete využít jak v kamenné prodejně v Olomouci, tak na našem novém eshopu, který jsme aktuálně spustily. Prostřednictvím poukazu podpoříte nejen Flop shop, ale také naše autory, kteří získávají většinu peněz právě z prodeje svých výrobků.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
78 Kč  •  14. 5. 2020 0:25
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 4. 2020 8:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat