Projekt ukončen:

Modřanské hudební léto Ladislava Zelenky

Vybráno 0 Kč 0 Kč
20 000 Kč
Modřanské hudební léto Ladislava Zelenky
0 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše příspěvku
0 Kč
Nejvyšší příspěvek
20 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Modřanské hudební léto Ladislava Zelenky

Vybráno 0 Kč 0 Kč
20 000 Kč
Tvůrce
Tomáš Hanousek
Datum přidání
22. 7. 2021

Představení projektu

Festival Modřanské hudební léto Ladislava Zelenky nabídne čtyři koncerty vynikajících interpretů z ČR, Německa a Švédska. Součástí festivalu bude výstava “Ladislav Zelenka a České kvarteto” k připomenutí modřanského rodáka a světoznámého souboru, ve kterém řadu let působil. 

Umělci i publikum se již dlouho těší na živé koncerty a proto je festival skvělou příležitostí k vzájemným setkáním, umocněným atmosférou Viničního domku v Modřanech. 

Festival nabízí přitažlivou dramaturgii včetně koncertu mladých talentů a výstava je koncipována tak, aby oslovila hudební nadšence i širokou veřejnost. 

Areál Viničního domku byl dlouho uzavřen a koncerty tak mohou být příjemným místem k setkávání pro místní obyvatele, mohou však přilákat i zájemce ze vzdálenějších míst, kteří se budou do Modřan rádi vracet. 

Ladislav Zelenka je v Modřanech jakožto místní rodák opomíjen a mezi dnešními hudebníky je jeho jméno téměř neznámé. Proto si zaslouží, aby opět vstoupil do povědomí veřejnosti a aby bylo důstojně připomenuto České kvarteto, od jehož vzniku letos uplyne 130 let. 

Kdo za projektem stojí?

Pořadatelem festivalu je violista Tomáš Hanousek, který má osobní vazbu k Modřanům a místní festival je jeho několikaletým snem. V létě 2020 již uspořádal v modřanské Zvonici výstavu o Ladislavu Zelenkovi, letošní festival je jejím pokračováním. Těmto aktivitám se věnuje volnočasově z přesvědčení o dobré věci a za pomoci přátel a kolegů, kteří s ním sdílejí podobné zájmy. 

Na co vybrané peníze použijeme?

Vstupné na koncerty je dobrovolné a pro účinkující hudebníky je jediným finančním zdrojem (s výjimkou úvodního koncertu, který s ohledem na zahraniční interprety podpořilo velvyslanectví). Organizační příprava festivalu je realizována zdarma na dobrovolnické bázi. Vaše příspěvky tak pomohou hudebníkům i pořadateli. 

Více o nás: 

Náš Facebook

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi projektu něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vyberte si odměnu

Donio Plus je určeno autorům zajímavých nápadů, které může finančně podpořit kdokoli. Projekty na Donio Plus nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete požádat svou komunitu o finanční podporu vašeho projektu? Jsme pro každou dobrost.

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu