Podpořme společně budoucí maminky, kterým hrozí předčasný porod

Vybráno 0 Kč 300 Kč
od 1 dárce
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Radka Divoká
Datum přidání
1. 10. 2020

Nedoklubko z. s. podporuje rodiny předčasně narozených dětí od roku 2002. Nedávno svou činnost rozšířilo o podporu těhotných žen, kterým hrozí riziko předčasného porodu. Právě proto přišlo rozhodnutí vytvořit knihu pro těhotné ženy, které se z různých důvodů ocitly na odděleních rizikového těhotenství. A nejen pro ně. Kniha bude pomocníkem a rádcem pro všechny těhotné ženy, které se obávají předčasného porodu.

Kdo za sbírkou stojí?

Radka Divoká, koordinátorka Nedoklubka pro neonatologii Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

„V Nedoklubku pomáháme rodičům, kterým se narodí děťátko dříve, než čekali. Poskytujeme jim rady a informace, sdílíme příběhy a zkušenosti, předáváme víru a naději. A to už 18 let," říká Radka.

Představení knihy: Nejste v tom sami – Co když hrozí předčasný porod?

„Nechci, aby to byla pravda, chci se probudit z dalšího špatného snu, které se mi teď občas zdávají… Cítím se špatně, bolí mě duše i tělo. Lékař mi řekl, že se to určitě stane… Bojím se, protože už vím, že porodím předčasně… “ vzpomíná na dny nejistoty Markéta Řehořová, maminka dnes dvanáctileté dcery a desetiletého syna. Obě její děti se narodily předčasně z důvodu preeklampsie. "Ale jak se to může stát, když moje miminko musí v bříšku ještě být? Jak je možné, že se taková miminka mohou narodit a jak je možné něco takového zvládnout? Co se bude dít? Bude moje miminko v pořádku? Budu moct být s ním? Jaké to bude? Dnes? Zítra? Nebo za pár dní? Vydržím ještě aspoň měsíc? Může se stát zázrak?…“ 

A k tomu spousta dalších otázek, na které s jistotou nikdo neodpoví. Je důležité, aby se budoucí maminky ptaly na všechno, co je zajímá. Může to pomoci rozeznat chvíli, kdy ona nebo její miminko budou potřebovat lékařskou pomoc. Ta chvíle může být moc důležitá, ušetří cenný čas. Předčasně narozená miminka potřebují péči perinatologických center. Pokud je předčasný porod nevyhnutelný, měla by být v péči takového centra těhotná žena dříve, než nastane…

Kniha je souborem textů odborníků, kteří se s láskou a péčí starají o ty nejmenší pacienty a jejich rodiče po celé České republice. Obsahuje důležité informace, které mohou budoucí maminky potřebovat. A také příběhy, které jim pomohou dodat víru, že i ten jejich bude mít šťastný konec.

Cílem knihy je jediné – aby těhotné ženy, kterým hrozí riziko předčasného porodu, nebyly ztracené. Aby našly odpovědi na široké spektrum jejich otázek nebo alespoň aby věděly, kde hledat a jak začít. Aby se zorientovaly. A aby se připravily na první dny po předčasném porodu. Tato kniha vzniká s vírou, že v mnohém maminkám můžeme pomoci a být jim oporou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na realizaci naší knihy Nejste v tom sami – Když hrozí předčasný porod

Kniha bude k dispozici zdarma na rizikových odděleních porodnic a na vybraných gynekologiích. Cílem knížky je upozornit nastávající maminky o rizicích v těhotenství a jejich řešením.

Podpořme společně budoucí maminky, kterým hrozí předčasný porod
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  5. 10. 2020 10:11

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Dárci

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  5. 10. 2020 10:11

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám