Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na rehabilitace pro Amálku, Viktorku a Žofinku

Vybráno 0 Kč 607 926 Kč
od 777 dárců
 -
777 dárců
Celkem se zapojilo
782 Kč
Průměrná výše daru
38 000 Kč
Nejvyšší dar
66 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na rehabilitace pro Amálku, Viktorku a Žofinku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Hana Hráčková
Datum přidání
23. 12. 2021
Poslední aktualita

25. 4. 2022 16:35

Obrovské díky

Minulý víkend jsme se vrátili z neurorehabilitačního pobytu z Piešťan, kde jsme byli díky sbírce Donio. Posílám pár fotografií, fakturu, kterou jsme zaplatili, výpis z účtu.


Holčičky byly moc šikovné, u Žofinky i Viktorky zaznamenáváme už první pokroky, U Amálky se pokroky dostavují zpravidla vždy později. Pro nás je posun holčiček velmi důležitý a moc si vážíme, když nám někdo dá další příležitost ke zlepšení a pokrokům. Moc si toho vážíme a ještě jednou z celého srdce děkujeme.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Amálka, Viktorka a Žofinka, tak se jmenujeme. Jsme trojčátka, která se narodila ve 24. týdnu s porodní vahou kolem půl kilogramu. Přinesly jsme si na svět řadu vážných zdravotních obtíží.

Po narození jsme byly díky zdravotním komplikacím rozvezeny do různých neonatologických center na Moravě. I když jsme byly jednu dobu každá jinde – jedna ve Zlíně, druhá v Brně a třetí v Ostravě, maminka objížděla každý den všechna neonatologické centra a odstříkávala nám čerstvé mateřské mléčko, protože věřila, že její přítomnost a mateřské mléko je to, co nám bude dávat chuť žít a nevzdávat to.

Tatínek pracoval, ale kdy mohl, tak přijel. Všechny máme za sebou spoustu komplikovaných operací. Trvalo to dlouhé 8,5 měsíce, než jsme byli všichni pohromadě doma. Nyní nám bude v únoru 5 let, máme všechny tři dětskou mozkovou obrnu, a spoustu dalších přidružených diagnóz a problémů. Měly jsme být celoživotně upoutané na lůžko, ale díky našim rodičům, každodenním rehabilitacím a neurorehabilitačním pobytům už skoro všechny lezeme po čtyřech a snažíme se s pomocí dělat první krůčky. Pomozte nám prosím v nákladné neurorehabilitační léčbě pokračovat, pomozte nám splnit si svůj sen – chodit.

VIKTORKA – 480 g

Díky tomu, že byla z holčiček nejmenší, postihlo ji nejvíce problémů. Ale Viktorka je od začátku obrovská bojovnice a statečně se pere se vším, co jí přijde do cesty. Zbavila se nazogastrické sondy, kterou jsme podávali výživu přímo do žaludku (lékaři chtěli zavést PEG).

Nyní je Viktorka velmi šikovná a zvládá nyní polykat i menší kousky (od začátku měla problémy s dávením sebemenšího kousíčku). Potřebuje však stále vysokoenergetickou výživu a další doplňky výživy. Zbavila závislosti na kyslíku, dle slov lékařů zázrakem (lékaři chtěli udělat tracheostomii).

Dva a půl roku byla úplně hluchá, avšak díky velké investici do speciálních sluchadel jí sluch pomaličku dozrává. (původně ji čekal kochleární implantát). Což je i pro lékaře další zázrak. Se zrakem je to také trošku horší, na jedno očičko nevidí vůbec a druhé pouze na krátkou vzdálenost. Řeči bohužel nerozumí, pouze některým znakům, které používáme od začátku. Ale věříme, že vhodný komunikační prostředek jednou najdeme. Zatím upřednostňuje stále plazení, ale už se jí daří i lézt po čtyřech a jednou se dopracujeme až na nožičky.

AMÁLKA – 560 g

Amálka je jednovaječné dvojče Viktorky, jen vážila o pár gramů víc. Od narození sice podstoupila také řadu operací – například revizi břišní dutiny či několikanásobné operací očí, stejně jako Viktorka, ale je na tom o něco lépe.

Problémy se sluchem zasáhly i ji, ale naštěstí sluchové centrum postupně dozrává, takže časem uvidíme, jestli budeme potřebovat sluchadla či nikoliv, záleží, zda-li se začne rozvíjet řeč či nikoliv. Zatím neřekne žádné slovo. Ale základním věcem rozumí. Momentálně pracujeme na tom, aby upřednostňovala lezení před plazením, což se nám začíná dařit.

Snažíme se stavět na nožičky a dělat s pomocí první krůčky. Dostat na nožičky bude trošku oříšek, ale my to nevzdáme a věříme, že jednou bude také chodit.

Žofinka – 630 g

Žofinka byla největší a je na tom od začátku nejlépe. Prodělala „pouze“ několik operací hlavičky a má zavedený V-P shunt. To je hadička, která odvádí nadbytečný mozkomíšní mok (který se normálně v mozku vstřebává) do břišní dutiny. Nevyhla se jí epilepsie.

Naštěstí neměla potíže se sluchem, avšak problémy s očičkama postihly i ji. Co se týče motorické stránky, tak zatím leze. Ale každý den s ní pilně trénujeme chůzi, která je sice zatím s velkou oporou a pomocí, ale věříme, že bude brzy chodit sama, alespoň pomocí nějakého chodítka. Těší nás, že dokáže říct pár slov. Je to takový tahoun všech holčiček.

Navštěvovali jsme kurzy znakového jazyka a všechny tři holčičky jsme postupně učili znakovat. Znakujeme stále, avšak zjišťujeme, že znakový jazyk je pro holčičky asi příliš složitý, protože mají problém i s motorikou a je tam problém i mentální. Nyní hledáme alternativní a augmentativní formy komunikace. Bude to pro nás ještě dlouhá cesta.

Od samého začátku bojují holčičky s každým gramem. Ani jedna s holčiček neprospívá, jejich váha ve 5 letech se pohybuje kolem 10 kg (Žofinka je trošku větší :-)). Máme speciální vysokoenergetickou výživu s dalšími výživovými doplňky a léky. Ale díváme se na to pozitivně – říkáme si „Které dítě přibere za 2 roky 14-ti násobek porodní váhy?“ Žádné. Takže věříme, že jednou všechno doženou.

Náš denní program je velmi náročný. Každý den s holčičkama poctivě cvičíme, dříve to bylo 3–4× po půl hodině, poté jsme zavedli dvoufázový trénink po hodině/hodině a půl. Takže ve finále je to asi 6 hodin denně. Momentálně cvičíme 3– 4 hodiny denně, zbytek se snažíme věnovat rozvoji mentální stránky, také masáže, orofaciální stimulace, míčkování, vibrace, logovigrace, zrakovou terapii a mnoho dalšího.

Díky tomu, že jsme tři, musíme jezdit na neurorehabilitační pobyty spolu. Jinak to u nás zorganizovat nejde. Bohužel menší rehabilitační centra na nás nemají v jeden termín kapacitu, takže musíme navštěvovat centra větší. Jeden neurorehabilitační pobyt pro všechny tři holčičky vyjde momentálně na 270–300 tis.  Absolvovat by měly apoň 4× za rok.

Také bychom rády pokračovaly v rehabilitaci v domácím prostředí s fyzioterapeutem, který nás stojí asi 25 tis./ měsíc. Potřebovaly bychom také doma asistentku, ale kdyby nám pomáhala 8 h denně, vyšla by nás na 24 tis. Kč. Je spoustu dalších terapií, které by nám moc pomohly (hipoterapie, kraniosakrální terapie, ergoterapie, reflexní terapie, logopedie), Bohužel vše je o penězích…

Čeká nás ještě spoooooustu práce. Ale my věříme, že díky dobrým lidem, kteří nám finančně pomůžou, se jednoho krásného dne dostaneme na nožičky všechny tři.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Moc rádi bychom v roce 2022 jezdili na pravidelné neurorehabilitace, které holčičkám pomáhají a také bychom rádi, aby holčičky pravidelně rehabilitovaly doma s fyzioterapeutem. Jedině takto se naše holčičky mohou posunout dopředu a pomaličku se jim mění život k lepšímu.

Pokud by se vybralo více, určitě bychom penízky využili na další terapie, které by mohly holčičkám pomoci, nebo další pomůcky, které holčičky potřebují. Mohli bychom z toho zaplatit i asistentku, která by k nám mohla chodit častěji a pomáhat. Je toho hodně…

Předem moc děkujeme za každou pomoc!!!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

25. 4. 2022 16:35

Obrovské díky

Minulý víkend jsme se vrátili z neurorehabilitačního pobytu z Piešťan, kde jsme byli díky sbírce Donio. Posílám pár fotografií, fakturu, kterou jsme zaplatili, výpis z účtu.


Holčičky byly moc šikovné, u Žofinky i Viktorky zaznamenáváme už první pokroky, U Amálky se pokroky dostavují zpravidla vždy později. Pro nás je posun holčiček velmi důležitý a moc si vážíme, když nám někdo dá další příležitost ke zlepšení a pokrokům. Moc si toho vážíme a ještě jednou z celého srdce děkujeme.

28. 2. 2022 11:36

Obrovské poděkování všem

Vážení dárci,

O víkendu holčiky oslavily své 5. narozeniny. Zatím ani jedna nechodí, ale věříme, že díky Vám uděláme další pokroky. K dnešnímu dni přispělo 776 lidí a vybralo se 602.926 Kč. Za tuto krásnou částku všem neskutečně děkujeme. Díky Vám máme alespoň na chvíli jistotu, že budeme moci pár měsíců holčičkám dopřát kvalitní péči, kterou tolik potřebují. Nemusíme se momentálně strachovat, jestli budeme mít peníze na domácí rehabilitace, jestli budeme zase moci jet na neurorehabilitace, které holčičkám tolik pomáhají, zkrátka jestli je budeme moci dál posouvat.

Co za peníze pořídíme: určitě to bude 14-ti denní neurorehabilitační pobyt, potom z peněz zaplatíme 2× týdně pravidelnou fyzioterapii v domácím prostředí s fyzioterapeutkou, 1× za měsíc týdenní intenzivní 6h rehabilitaci s fyzioterapeutem v domácím prostředí. Rádi bychom také dovybavili naši rehabilitační místnost, kterou momentálně upravujeme, aby byla pro holčičky co nejvíce funkční. Každý týden bychom rádi navštěvovali logopoedii a kraniosakrální terapii, případně další terapie, které by holčičkám mohly pomoci.

Moc všem děkujeme za sdílení našeho příběhu, moc děkujeme, že osud našich úžasných holčiček není lhostejný. Moc, moc si toho vážíme a jsme obrovsky vděční za každou možnost posunout naše úžasné holčičky. MOC DĚKUJEME.🙏🙏🙏

Ačkoliv byla sbírka původně prodloužena o měsíc, nyní jsme se rozhodli sbírku s okamžitou platností ukončit. Proč? My jsme obyčejná rodina, máme co jíst, máme kde bydlet, žijeme ve svobodné zemi, a co je nejvíc – JSME SPOLU. Jsme hrozně smutní z toho, co se děje. 😢 Momentálně potřebují finanční pomoc jiní…. Prosíme, abyste veškerou finanční pomoc, kterou jste chtěli podpořit naše děti, nyní směřovali na Ukrajinu 🇺🇦. Možností je spoustu. I na Donio je vypsaná sbírka…❤️Z CELÉHO SRDCE DĚKUJEM

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Tereza Krhovská
1 000 Kč  •  25. 2. 2022 15:56
Pro radost ze života❤ Holčičky, jste velké bojovnice 👏
Laskavý dárce
100 Kč  •  23. 2. 2022 18:51
DobroDárce
30 000 Kč  •  19. 2. 2022 20:59
Laskavý dárce
100 Kč  •  19. 2. 2022 12:05
Štědrý dárce
100 Kč  •  18. 2. 2022 22:44
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2022 20:13
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2022 19:59
Eva
300 Kč  •  17. 2. 2022 11:53
Myslím na Vás a držím holkám palce.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2022 23:47
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  15. 2. 2022 12:37
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2022 9:42
DobroDárce
1 000 Kč  •  13. 2. 2022 21:10
Jitka
333 Kč  •  13. 2. 2022 20:58
Jste neskutecni, drzim vam palce a posilam pozitivni energii…. Preji vasim princeznam, at se jim dari nejlip jak to jde….🤗🙏
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 2. 2022 20:41
Milý dárce
300 Kč  •  13. 2. 2022 17:08
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  13. 2. 2022 16:55
DobroDárce
500 Kč  •  13. 2. 2022 10:17
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  12. 2. 2022 19:58
Milý dárce
100 Kč  •  12. 2. 2022 19:20
Laskavý dárce
999 Kč  •  12. 2. 2022 18:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat