Zažijte multižánrovou performanci! A68: Echoes of Ice

Vybráno 0 Kč 6 886 Kč
40 000 Kč
55 dnů
do ukončení
Zakladatel
Veronika Podlasová
Datum přidání
11. 3. 2024
Poslední aktualita

11. 4. 2024 9:55

Nové odměny díky spolupráci s CARPem!

Máme skvělé zprávy, po dlouhé odmlce a honbě za prostorem máme radost přinést hned dvě skvělé zprávy.

První: díky spolupráci a podpoře Czech Antarctic Research Programme (CARP) máme teď nové odměny, které pomůžou nejen nám, ale i lehké zviditelnění Českého Antarktického programu – tím, že si třeba zakoupíš odznáček s logem a budeš jej hrdě nosit. V

nabídce je ale i tričko, nálepky a nebo pohledy přímo ze stanice!

Druhá: je prostor! Vypadá to, že jsme si konečně plácli s komunitním centrem Háčko, který nabízí opravdu krásné taneční prostory. Navíc svůj čas před nebo po představení můžete trávit na jejich zahradě, která je součástí. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Jeden večer, který spojí tanec, věda a umění.

Podpořte ztvárnění příběhu jedné kry – tancem. Po performanci nahlédneme na příběh o Antarktidě z pohledu umělců a vědců.

Jak to začalo?

Projekt „Echoes of Ice“ se zrodil z hluboké vášně Veroniky, vizuální umělkyně, k ledovým krajinám a jejich křehkému kouzlu. Její fascinace ledem ji přivedla k účasti na expedici na Antarktidu ve spolupráci s Českým antarktickým výzkumným programem, kde působila v roli dobrovolníka uklízejícího naplavený odpad a umělce. Během této cesty Veronika zachytila nejen krásu a odlehlost antarktického kontinentu, ale také si uvědomila důležitost umění jako prostředku pro sdílení vědeckých objevů a zvýšení povědomí o klimatických změnách.

Czech Antarctic Researche ProgrammeCARP – Czech Antarctic Research Programe (muni.cz)

Projekt je oslavou krásy Antarktidy, silným připomenutím její křehkosti a výzvou k zamyšlení.

Co je náš cíl?

Tenhle projekt slouží jako most, spojující vědu a umění. Věda a umění jsou totéž. Obojí jsou pokusy lidí popsat a porozumět světu kolem nás. Jejich jazyk, metody a otázky mohou být odlišné, ale jejich motivace je stejná základní lidská zvědavost. Umění je zároveň zhmotněním mnoha komplexit. Jednou je učit se skrz umění.


Arts and Antarctica | Christian Wild (polarchristian.com)

Po tanečním vystoupení vás tak čeká přednáška a debata. Z pohledu umělců a z pohledů odborníků, vědců.

Detaily

V hlubinách ticha a nekonečné bílé pustiny Antarktidy se odehrává příběh ledové kry A68, jednoho z největších ledových kolosů, který se kdy oddělil od matičního ledovce Larsen C. Ve světě, kde každý zvuk a pohyb rezonuje s neuvěřitelnou intenzitou, dvě performerky, vystupující jako hlas samotného ledu a Země, nás provázejí cestou plnou emocí, od osamělého odtržení po nejistou poutě skrze oceány.

Tato performance je emotivním ztvárněním osudu A68, od jeho narození v chladném náručí Antarktidy po jeho postupné rozpadání. Umělkyně na scéně používají kombinaci pohybu, vizuálního umění a zvukové krajiny k vyprávění příběhu, který je metaforou pro vztah lidstva k přírodě a nezbytností našeho součinného působení s planetou, kterou obýváme.

Příběh A68 je zde vyprávěn nejen jako kronika jedné ledové kry, ale jako odraz širších ekologických a klimatických výzev, před kterými stojí současná civilizace. Performance provokuje k zamyšlení nad křehkostí našeho světa a nutností ochrany jeho jedinečné krásy pro budoucí generace.

S každým pohybem, každým obrazem a každým zvukem, který naplňuje prostor, se divák stává svědkem transformace – nejen A68, ale i našeho chápání a vztahu k přírodě. 

Projekt plánujeme v průběhu září 2024

Kdo za projektem stojí?

Kdo jsme?

Veronika Gibi

Ahoj, jsem Veronika, ale slyším na jméno Gibi. Jsem vizuální umělec, průzkumník vlastních smyslů. Vnímám umění jako přirozený způsob komunikace, který překračuje bariéry jazyka a sjednocuje lidi z různých prostředí a kultur. Umění má schopnost vzdělávat, inspirovat a vyvolávat silné emoční reakce, což vede k hlubokým osobním proměnám. Moment „AHA“, kdy umělecké dílo vyvolá intenzivní pocit, nás nutí vidět svět jinýma očima. Fascinuje mě dialog ledu ten o minulosti a současností. Baví mě ptát se jako dítě. To je důvod proč mi dává smysl propojení  umění a vědy. 


Veronika.podlasova (@gibartist) • Fotky a videa na Instagramu


When the arts and the sciences come together (wordpress.com)

Julie Jules

Hola, jsem Julie nebo taky Jules. Pohyb a tanec je pro mě přirozeným komunikačním prostředkem, který je nedílnou součástí mého života. Jak praví i věda, pohyb je život a bez pohybu by neexistoval náš svět. Tanec mě provázel už od dětství a zavedl mě i na má studia na taneční konzervatoři, která mě dále nasměrovala na mé cestě. Od dětství jsem oslněna elementem vody ve všech formách. Utváří pro mě neprobádanou plochu plnou nevyřčených příběhu a tajemství. Její síla a energie je ohromující a někdy až nepředstavitelná. Věřím, že propojování a multižánrové projekty mají tu schopnost promlouvat mezi nás všechny a propojovat tak komunitu lidí z mnoha odvětví, což se zdá být každým dnem čím dál tím víc důležité. Jedině společně můžeme dělat kroky ke změně.

Na co vybrané peníze použijeme?

Veronika.podlasova (@gibartist) • Fotky a videa na Instagramu

Celé představení potřebuje kromě času na zkoušky a plánovaní také finance na pronájem prostoru, honoráře přednášejících (vědců a odborníků), honoráře pro techniky a lidí kteří nám budou pomáhat se zvukem a s choreografií, peníze na materiál. Jsme rádi, že máme kolem sebe lidi, kteří po nás nechtějí miliony, zároveň si ale vážíme jejich času a chtěli bychom je náležitě odměnit. Nejnákladnější je ovšem nájem za prostor.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

11. 4. 2024 9:55

Nové odměny díky spolupráci s CARPem!

Máme skvělé zprávy, po dlouhé odmlce a honbě za prostorem máme radost přinést hned dvě skvělé zprávy.

První: díky spolupráci a podpoře Czech Antarctic Research Programme (CARP) máme teď nové odměny, které pomůžou nejen nám, ale i lehké zviditelnění Českého Antarktického programu – tím, že si třeba zakoupíš odznáček s logem a budeš jej hrdě nosit. V

nabídce je ale i tričko, nálepky a nebo pohledy přímo ze stanice!

Druhá: je prostor! Vypadá to, že jsme si konečně plácli s komunitním centrem Háčko, který nabízí opravdu krásné taneční prostory. Navíc svůj čas před nebo po představení můžete trávit na jejich zahradě, která je součástí. 

20. 2. 2024 18:54

Doutnající plamínek inspirace

Pevně věříc, že umění má klíčovou roli v přibližování vědeckých poznatků širší veřejnosti, se Veronika šířit povědomí o Antarktidě a vědecké práci na kontinentě. Spolu s tanečnicí Natalií začaly pracovat na projektu „One Hour Less“, aby propojily vizuální umění a tanec při vyprávění příběhu o proměnách Antarktidy.

Natálčina fyzická skořápka nás bohužel opustila. Veronika tak přivedla k projektu Julii, talentovanou tanečnici, která přijala výzvu dokončit projekt s novou vizí, avšak s uchováním ducha původní myšlenky. Julie se stala klíčovou postavou v tanci, zatímco Veronika zůstala jeho kreativním jádrem. Natálčina inspirace a duch zůstávají v srdci projektu, a taky vzpomínkou na její energii.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
168 Kč  •  11. 4. 2024 14:40
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  11. 4. 2024 14:33
Milý přispěvatel
400 Kč  •  26. 3. 2024 14:05
Dobrosrdečný přispěvatel
600 Kč  •  25. 3. 2024 18:26
Velkorysý přispěvatel
998 Kč  •  19. 3. 2024 15:49
Velkorysý přispěvatel
118 Kč  •  12. 3. 2024 20:42
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 908 Kč  •  12. 3. 2024 17:53
Laskavý přispěvatel
568 Kč  •  12. 3. 2024 14:42
Štědrý přispěvatel
568 Kč  •  11. 3. 2024 19:55
ack
558 Kč  •  11. 3. 2024 14:58
Gibi jsem poznal na multižánrovém večeru studia Alta o Antarktidě, pro mě dodnes nezapomenutelný zážitek. Držím palce a budu se těšit znovu :)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Sněhová vločka
Přispějte 100 Kč a více

Sněhová vločka

Chceš nás podpořit symbolicky zakoupením sněhové vločky, která přistála na na povrchu Antarktidy :) ❄️ 

Odměna

symbolická vločka

Czech Antarctic Research Programme předměty
Přispějte 368 Kč a více

Czech Antarctic Research Programme předměty

Zbývá 3/5

Unikátní předměty ve spolupráci s CARP a ČANF. V nabídce je plyšový Tučňák Johann (který je maskot ČANF), pohlednice České vědecké stanice J.G. Mendela (5 ks od každého druhu = 15 ks celkem), odznáčky CARP, tričko stanice JGM, nášivka stanice JGM, nášivka CARP, samolepka stanice JGM (drží i na autě) magnetka stanice JGM na ledničku.

Odměna Zbývá 3/5

Unikátní předměty ve spolupráci s CARP a ČANF. V nabídce je plyšový Tučňák Johann (který je maskot ČANF), pohlednice České vědecké stanice J.G. Mendela (5 ks od každého druhu = 15 ks celkem), odznáčky CARP, tričko stanice JGM, nášivka stanice JGM, nášivka CARP, samolepka stanice JGM (drží i na autě) magnetka stanice JGM na ledničku. Součástí odměny je náš děkovný dopis, případně setkání po představení :) Cena 168,- se vztahuje k samolepce.

Získat tuto odměnu
Náramek z korálků od naší Jules
Přispějte 218 Kč a více

Náramek z korálků od naší Jules

Zbývá 39/40

Kus křehkostí na tvoje zápěstí. 

Odměna Zbývá 39/40

Juli ti vytvoření krásu na tvé zápěstí. Budeme potřebovat znát obvod tvého zapěstí. Odstín barev se může lišit :) 

Získat tuto odměnu
Plakát A68
Přispějte 368 Kč a více

Plakát A68

Zbývá 20/20

Pořiď si náš plakát. 

A3 křídový papír

Odměna Zbývá 20/20

Součástí odměny je podpis autorek (nebo bez)

Získat tuto odměnu
Print fotografie "cryoconite"
Přispějte 258 Kč a více

Print fotografie „cryoconite“

Zbývá 3/3

Kryokonit. Prach, který se shromažďuje na povrchu ledovců a ovlivňuje jejich tání, je zachycen v jedinečném momentu, který odhaluje jeho krásu a vědecký význam. Tato fotografie, pořízená přímo v terénu během expedice, představuje nejen uměleckou hodnotu, ale také poskytuje hluboký vhled do procesů ovlivňujících naše klima.

Odměna Zbývá 3/3

Plakát A4 na křídovém papíře, zahrnuje podpis autorek.

Zažijte performanci na vlastní oči
Přispějte 368 Kč a více

Zažijte performanci na vlastní oči

Zbývá 9/10

Snad už v září… poznáme osud A68

Odměna Zbývá 9/10

Vstup na přestavení 

Limitované edice printů
Přispějte 398 Kč a více

Limitované edice printů

Zbývá 10/10

Kvalitní vytištěné motivy inspirované příběhem A68 – ledem i oceánem. 
A4 černobílé.

Odměna Zbývá 10/10

Tyto printy jsou číslované a podepsané umělkyněmi.

Získat tuto odměnu
Ručně tvořená jednostránková knížka
Přispějte 558 Kč a více

Ručně tvořená jednostránková knížka

Zbývá 10/10

Se vzorky ledu, s příběhem o sněhové vločce. O její cestě a koloběhu.

Odměna Zbývá 10/10

Ručně vyráběná knížka s příběhem, s originální malbou. Příjde ti v obálce s věnováním.

Formát: oneleaf structure A7

Print "memory of ice"
Přispějte 558 Kč a více

Print „memory of ice“

Zbývá 9/10

Print z originálního díla „memory od ice“.

Stopa mizejícího ledovce. Originál je vytvořen z ledovce z Antarktidy. 

Odměna Zbývá 9/10

A3 na křídovém papíře, včetně podpisu autorky.

Získat tuto odměnu
Plákat "dark ecology"
Přispějte 568 Kč a více

Plákat „dark ecology“

Zbývá 1/3

Křídový papír, zlaté ručně malované elementy.

Každý kus je originál a může se lišit.

Odměna Zbývá 1/3

podpis autorky

A3 křídový papír

Získat tuto odměnu
Trička A68
Přispějte 568 Kč a více

Trička A68

Šedé tričko z bavlny s potiskem kry A68.

Odměna

Šedé tričko z bavlny s potiskem kry A68.

Získat tuto odměnu
Zažijte performanci na vlastní kůži
Přispějte 568 Kč a více

Zažijte performanci na vlastní kůži

Zbývá 5/5

Vstupenky na živé představení pro ty, kteří podpoří projekt, možnost zúčastnit se exkluzivního Q&A.

Odměna Zbývá 5/5

Osobní setkání s umělkyněmi po performanci. Těšíme se na vás!

Originální umělecká díla
Přispějte 998 Kč a více

Originální umělecká díla

Zbývá 8/10

Vytvořené Gibi speciálně pro tuto kampaň. Tato díla jsou inspirována Antarktidou. 


Toto dílo je na plátně a je to dialog mezi současností a minulostí. 

Led postupně taje, voda a pigment vytváří organické vlnění a rozptyl barev. Použitím náhody a přírodních procesů je to tedy spíš experiment, který se snaží zapojit spontánní chování přírodních jevů jako aktivních spolutvořitelů uměleckého díla. 

Formát 35×35 plátno

Odměna Zbývá 8/10

Každý kus je originál. Na tvorbu Gibi používá vodu z ledovců. Je to tak věčný memorial na mizející led. 

Můžeš si zvolit z nabízených variant, které ti Gibi pošle.

Získat tuto odměnu
Partner projektu
Přispějte 25 000 Kč a více

Partner projektu

Zbývá 1/1

Staňte se naším partnerem :)

Jako poděkování máme samozřejmě vstup na naše představení v ceně.

Odměna Zbývá 1/1

Když se stanete naším partnerem, získáte nejen podepsaný výtisk vybrané fotografie, ale i originální malbu od Gibi.

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Sněhová vločka
Přispějte 100 Kč a více

Sněhová vločka

Chceš nás podpořit symbolicky zakoupením sněhové vločky, která přistála na na povrchu Antarktidy :) ❄️ 

Odměna

symbolická vločka

Czech Antarctic Research Programme předměty
Přispějte 368 Kč a více

Czech Antarctic Research Programme předměty

Zbývá 3/5

Unikátní předměty ve spolupráci s CARP a ČANF. V nabídce je plyšový Tučňák Johann (který je maskot ČANF), pohlednice České vědecké stanice J.G. Mendela (5 ks od každého druhu = 15 ks celkem), odznáčky CARP, tričko stanice JGM, nášivka stanice JGM, nášivka CARP, samolepka stanice JGM (drží i na autě) magnetka stanice JGM na ledničku.

Odměna Zbývá 3/5

Unikátní předměty ve spolupráci s CARP a ČANF. V nabídce je plyšový Tučňák Johann (který je maskot ČANF), pohlednice České vědecké stanice J.G. Mendela (5 ks od každého druhu = 15 ks celkem), odznáčky CARP, tričko stanice JGM, nášivka stanice JGM, nášivka CARP, samolepka stanice JGM (drží i na autě) magnetka stanice JGM na ledničku. Součástí odměny je náš děkovný dopis, případně setkání po představení :) Cena 168,- se vztahuje k samolepce.

Získat tuto odměnu
Náramek z korálků od naší Jules
Přispějte 218 Kč a více

Náramek z korálků od naší Jules

Zbývá 39/40

Kus křehkostí na tvoje zápěstí. 

Odměna Zbývá 39/40

Juli ti vytvoření krásu na tvé zápěstí. Budeme potřebovat znát obvod tvého zapěstí. Odstín barev se může lišit :) 

Získat tuto odměnu
Plakát A68
Přispějte 368 Kč a více

Plakát A68

Zbývá 20/20

Pořiď si náš plakát. 

A3 křídový papír

Odměna Zbývá 20/20

Součástí odměny je podpis autorek (nebo bez)

Získat tuto odměnu
Print fotografie "cryoconite"
Přispějte 258 Kč a více

Print fotografie „cryoconite“

Zbývá 3/3

Kryokonit. Prach, který se shromažďuje na povrchu ledovců a ovlivňuje jejich tání, je zachycen v jedinečném momentu, který odhaluje jeho krásu a vědecký význam. Tato fotografie, pořízená přímo v terénu během expedice, představuje nejen uměleckou hodnotu, ale také poskytuje hluboký vhled do procesů ovlivňujících naše klima.

Odměna Zbývá 3/3

Plakát A4 na křídovém papíře, zahrnuje podpis autorek.

Zažijte performanci na vlastní oči
Přispějte 368 Kč a více

Zažijte performanci na vlastní oči

Zbývá 9/10

Snad už v září… poznáme osud A68

Odměna Zbývá 9/10

Vstup na přestavení 

Limitované edice printů
Přispějte 398 Kč a více

Limitované edice printů

Zbývá 10/10

Kvalitní vytištěné motivy inspirované příběhem A68 – ledem i oceánem. 
A4 černobílé.

Odměna Zbývá 10/10

Tyto printy jsou číslované a podepsané umělkyněmi.

Získat tuto odměnu
Ručně tvořená jednostránková knížka
Přispějte 558 Kč a více

Ručně tvořená jednostránková knížka

Zbývá 10/10

Se vzorky ledu, s příběhem o sněhové vločce. O její cestě a koloběhu.

Odměna Zbývá 10/10

Ručně vyráběná knížka s příběhem, s originální malbou. Příjde ti v obálce s věnováním.

Formát: oneleaf structure A7

Print "memory of ice"
Přispějte 558 Kč a více

Print „memory of ice“

Zbývá 9/10

Print z originálního díla „memory od ice“.

Stopa mizejícího ledovce. Originál je vytvořen z ledovce z Antarktidy. 

Odměna Zbývá 9/10

A3 na křídovém papíře, včetně podpisu autorky.

Získat tuto odměnu
Plákat "dark ecology"
Přispějte 568 Kč a více

Plákat „dark ecology“

Zbývá 1/3

Křídový papír, zlaté ručně malované elementy.

Každý kus je originál a může se lišit.

Odměna Zbývá 1/3

podpis autorky

A3 křídový papír

Získat tuto odměnu
Trička A68
Přispějte 568 Kč a více

Trička A68

Šedé tričko z bavlny s potiskem kry A68.

Odměna

Šedé tričko z bavlny s potiskem kry A68.

Získat tuto odměnu
Zažijte performanci na vlastní kůži
Přispějte 568 Kč a více

Zažijte performanci na vlastní kůži

Zbývá 5/5

Vstupenky na živé představení pro ty, kteří podpoří projekt, možnost zúčastnit se exkluzivního Q&A.

Odměna Zbývá 5/5

Osobní setkání s umělkyněmi po performanci. Těšíme se na vás!

Originální umělecká díla
Přispějte 998 Kč a více

Originální umělecká díla

Zbývá 8/10

Vytvořené Gibi speciálně pro tuto kampaň. Tato díla jsou inspirována Antarktidou. 


Toto dílo je na plátně a je to dialog mezi současností a minulostí. 

Led postupně taje, voda a pigment vytváří organické vlnění a rozptyl barev. Použitím náhody a přírodních procesů je to tedy spíš experiment, který se snaží zapojit spontánní chování přírodních jevů jako aktivních spolutvořitelů uměleckého díla. 

Formát 35×35 plátno

Odměna Zbývá 8/10

Každý kus je originál. Na tvorbu Gibi používá vodu z ledovců. Je to tak věčný memorial na mizející led. 

Můžeš si zvolit z nabízených variant, které ti Gibi pošle.

Získat tuto odměnu
Partner projektu
Přispějte 25 000 Kč a více

Partner projektu

Zbývá 1/1

Staňte se naším partnerem :)

Jako poděkování máme samozřejmě vstup na naše představení v ceně.

Odměna Zbývá 1/1

Když se stanete naším partnerem, získáte nejen podepsaný výtisk vybrané fotografie, ale i originální malbu od Gibi.