Asistence pro nemluvící autistku Jáju

Vybráno 0 Kč 24 000 Kč
20 000 Kč
20 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Kovaříková
Datum přidání
24. 1. 2024

Představení sbírky

Jasmínka má 14let, je ve věku kdy potřebuje začít být samostatná, nezávislá na mamince, je velmi aktivní, ráda maluje, tvoří, cestuje, má ráda zvířata i lidi.

Kvůli jejímu handicapu musí mít asistentku, která jí dopomůže s komunikací a běžnými věcmi, na které nestačí.

Asistentka jí nahrazuje i kamarádku, protože ty jí chybí teď také nejvíc. Tato sbírka je věnovaná právě asistenci pro Jáju, protože náklady na úhradu pravidelné asistence jsou již nad naše možnosti.  

Komu pomůžeme?

Jasmínka se narodila zdravá, regrese se u ní projevila po přeočkování hexavakcínou, její organizmus tuto šestikombinaci nezvládl dobře a byla poškozena část mozku, v důsledku toho se projevilo postižení, které nyní má. 

Jasmínka má diagnostickou nedefinovanou autistickou poruchu, zatím úplně nemluví i když již mnoho let pracujeme na funkční komunikaci, používá několik slov a snaží se, v současné době ale již všemu rozumí , je chytrá, dokáže se orientovat v prostoru, vykonávat praktické činnosti. Zatím ale potřebuje asistenci, je plachá, lehce se vystresuje  a má citlivé uši. Asistentka jí dopomáhá s běžnými činnostmi, doprovází ji na kroužky a dává jí pocit určité nezávislosti na mamince. Sociálně ji samozřejmě také rozvíjí kontakt s jinými lidmi a nové situace.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celá částka bude použita na zaplacení asistenčních služeb u společnosti APLA, se kterou již delší dobu spolupracujeme. Vše je transparentní a účel sbírky bude 100% naplněn. Společnost APLA pomáhá lidem s poruchou PAS již mnoho let a poskytuje prověřené asistentky a asistenty.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
5 000 Kč  •  2. 3. 2024 7:03
Laskavý dárce
18 000 Kč  •  1. 3. 2024 18:58
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  5. 2. 2024 13:15

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
5 000 Kč  •  2. 3. 2024 7:03
Laskavý dárce
18 000 Kč  •  1. 3. 2024 18:58
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  5. 2. 2024 13:15

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat