Projekt ukončen:

Pomozte nám udržet prostor, kde se můžete kreativně odreagovat

Vybráno 0 Kč 500 Kč
130 000 Kč
 -
1 přispěvatel
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše příspěvku
500 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Pomozte nám udržet prostor, kde se můžete kreativně odreagovat

Zakladatel
Tereza Štěpánek Chytilová
Datum přidání
23. 10. 2023

Když vám umění (v)leze do života.

Pořádáme výtvarné kurzy, workshopy a dílny pro děti, mládež, studenty i dospělé. Je úplně jedno, zda začínáte od nuly nebo už něco umíte, tvořit může každý. Sídlíme v kancelářské budově fabriky Koh-i-noor ve Vršovicích.

Skvělé místo, lokace i atmosféra! artdepo.cz

Na co se můžete těšit?

Pod vedením zkušených lektorů z řad mladých umělců si přirozeně a hravě osvojíte současné i tradiční výtvarné techniky a naučíte se s nimi volně nakládat. Dostanete základy anatomie, kresby i malby, na kterých si budete moci vytvářet svůj vlastní styl, rukopis. Odneste obrázky, které si rádi pověsíte, třeba i ten “gaučák”:) 

Kdo za projektem stojí?

Jmenuji se Tereza a nápad se postupně rodil v mojí hlavě.

Důvodů bylo několik. Výtvarku jsem měla ráda už na základce. Když jsme jako první ze středoškolských porevolučních ročníků měli možnost maturovat z výtvarné výchovy, neváhala jsem. I když jsem se nakonec vrhnula na umění dramatická, ve volném čase stále maluji.

Muže jsem potkala v divadle, je scénograf. Barvy, štětce, soustředěné hodiny nad papírem, náš byt z poloviny vypadá jako ateliér… Narodily se děti a chytily to taky:) Hledali jsme výtvarné kroužky. Učit vlastní děti není ta nejlepší cesta a pak také chybí čas.

Manžel přes dvacet pět let vedle vlastní tvorby vyučuje scénografii na vysoké škole. Neustále jsme obklopeni mladými studenty, kteří si většinou přivydělávají za barem nebo v obchodě, zkrátka mimo svůj obor. Když jsme je oslovili ke spolupráci, byli nadšení.

Mimo to se dlouhodobě věnuji spolupráci s nadačními fondy pro onkologicky léčené děti. Spolupráci s nimi vděčím za změnu náhledu na život, jasné priority a definované hodnoty. Přišla na to, že jednou z nejdůležitějších věcí v životě je vnímání, citlivost a empatie a jednou z cest, jak je vědomě trénovat je právě umění. 

Tohle všechno mě vedlo k tomu založit ART DEPO. Prostor pro ty kteří chtějí tvořit a pro ty, kteří chtějí dál předávat, co umí. Prostor, kde společně žijeme tím, co máme rádi.

Více o nás

Na co vybrané peníze použijeme?

Asi tušíte, že tohle všechno potřebuje ateliér s geniem loci. Chce to tu správnou atmosféru, rozměr. Protože, když tvoříte, tak se potřebujete rozmáchnout, neomezovat. Barvy tečou, štětce sviští.

Chtěli jsme být na Desítce, za prvné jsme tady v okolí nic takového neměli a pak jsme strašničtí patrioti a máme tu naši čtvrť rádi. Vždycky nás potěší každý sousedský projekt, akce, domácí kavárna, park a místa, kde to žije…  Chtěli jsme, abychom se i tady mohli potkávat se štětcem v ruce a užívat si společenský život během tvorby.

Když jsme se poprvé viděli prostor v Koh-i-noorce, jednoduše jsme se zamilovali a hned jsme viděli ten ohromný potenciál. Pronajali jsme si tři místnosti plné světla, poctili jsme ten úžasný “Berlin style”, nakoupili vybavení a v září začali.

Víme, že žádný začátek není jednoduchý a zázraky jsme nečekali, i když na ně věříme:) Nečekali jsme, že budeme mít od prvního dne narváno a finanční investice na vybudování se bude rychle vracet. Nicméně jsme si mysleli, že se nám bude dařit výrazně lépe a utáhneme nájem. Bohužel ne…

Hrajeme o čas – věříme, že si k nám cestu najdou další zájemci a díky nim to zvládneme. Potřebujeme překlenout období než se dostaneme do povědomí a kurzy se naplní do míry, kdy zvládneme pokrýt provozní náklady.

Jakákoli vaše pomoc je vítána.

Prosíme sdílejte náš projekt, pomozte nám, aby se o nás vědělo. Vykřičte to na celou Desítku a do okolí:)

Pokud hledáte prostor pro workshopy, akce, vlastní tvorbu – spojte se s námi, ať naplníme každou chvilku, kdy se v ART DEPU nic neděje. Pomozte nám překlenout startovací fázi, odrazit se od ranveje a letět.

Peníze, které díky Vám vybereme, použijeme na zaplacení nájmu a dokoupení dalšího výtvarného vybavení.

Děkujeme.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Vincent 300
500 Kč  •  23. 10. 2023 21:04
Ať Vám to vyjde!!! Skvělý projekt.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu