Úspěšně vybráno:

Pomohli jste malému autistovi Toníkovi

Vybráno 0 Kč 323 255 Kč
48 500 Kč
 -
568 dárců
Celkem se zapojilo
569 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
35 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste malému autistovi Toníkovi

Vybráno 0 Kč 323 255 Kč
48 500 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Černá
Datum přidání
30. 1. 2023
Poslední aktualita

10. 10. 2023 21:43

Jak jsme na tom?

Drazí dárci,

velmi se omlouvám, za tak dlouhé mlčení dlouho jsem čekala na lékařskou zprávu od dr. Hory, jak na tom vlastně Toník byl, co ukázali testy a jaký je náš cíl. To se několikrát odsunulo a nyní je pan doktor kvůli zdravotnímu stavu mimo pracovní režim. A ještě nějakou dobu bude. Už déle nemohu čekat, mám pocit, že vám to dlužím. Moc si Vás všech, co nás podporujete vážím 🙏Pokusím se to tedy popsat laicky, polopaticky👌

U Toníka se potvrdila střevní dysbioza, syndrom propustného střeva, potvrdilo se, že má intoleranci na několik desítek potravin, také se přišlo na to, že mu ne úplně dobře funguje metabolismus a imunita.  Že tělo bojuje s chronickým zánětem a chybí mu některé důležité minerály, vitamíny a aminokyseliny.

T. už teď má menší trávicí obtíže. Pokračujeme v přísné dietě ve 4 denní rotaci. 2× jsme ji přerušili- jednou kvůli nemoci a podruhé bohužel kvůli mému vyčerpání a neschopnosti ji vařit. Vždy došlo k celkovému zhoršení. Samozřejmě důkazy o tom, zda to má souvislost nemám😬 Pokračujeme v užívání probiotik a dalších suplementů. Něco doporučil dr. Hora, k něčemu jsem došla sama. Momentálně je to 10 různých suplementů denně.

V létě byl jeden velký několikatýdenní propad, nejspíše v souvislosti s přerušením rotace v potravinách. Na chvíli nás to vrátilo zpět tam, kde jsme předtím byli roky a nechápu, jak jsme to mohli vydržet.

Toník se teď více směje, lépe spí, konečně našel svůj spánkový rytmus(za mě teda ne uplně ideální, ale nebudu se rouhat😂)- usíná v 1–2:30 ráno a vstává v 9–11. Ne, že by spal celou noc, budí se, ale až na nějaké výkyvy už zůstáváme celou noc „naležato“. Lépe udrží pozornost. Zvládá se lépe zregulovat v náročnejších situacích Je schopný si něco dělat chvíli i sám. Posedlost čísly a písmeny po letech konečně vystřídalo něco jiného- ryby a dinosauři- jsou to první zvířata o které má T. zájem.  pokroky jak v hrubé tak jemné motorice. Nemá tak velké úzkosti a extremní potřebu mít vše a všechny pod kontrolou. Tím se mu otevřel kanál k dětem, kterých se dřív bál. Začínají ho zajímat, ale zatím neví, jak na to, tak za nimi běhá a chce si je prohlídnout z velké blízkosti. Což je na jednu stranu sranda, na druhou stranu trochu smutné, děti to moc nechápou. Několik měsíců se učíme komunikovat pomocí tabletu s komunikační aplikací AAK. Toník si je díky němu už schopný venku říct, že chce třeba napít, jíst. Že ode mně potřebuje takový nebo takový druh podpory. Že je unavený a chce jít spát. Několik záchvatů, už jsme díky tomu odvrátili. Úžasná věc!

Na konci října uděláme pár dalších testů na chronické infekce, podařilo se mi to naplánovat tak, že odběr krve se udělá v celkové narkóze, pod kterou jde Toník ke konci října kvůli nutnému ošetření zubů. V lednu pak chceme navštívit imunologa v Praze a uvidíme, co bude dál.

Děkujeme, že na nás myslíte a přejeme krásné podzimní dny♥️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Toníkovi jsou tři roky a je nemluvící autista a hypotonik, nemá to v tomhle světě vůbec jednoduché. Jeho smyslová přecitlivělost, sociální fobie a úzkosti v kombinaci s permanentním nevyspáním mu nedávají moc šancí si život vychutnávat a dělat velké pokroky. Toník má bohužel chronické trávicí problémy a podezření na PANS syndrom – což je systémový zánět v těle a zhoršuje Toníkův stav. Moc bychom si přáli, zjistit, co se v jeho tělíčku děje. Uděláme maximum, abychom mu pomohli cítit se ve svém těle lépe a mohl se ze života radovat, v klidu spát a víc se smát a my s ním. 

Komu pomůžeme?

Toník byl už od první vteřiny na tomto světě velmi dráždivé miminko. Tenkrát jsme říkali, že vůbec nepláče jako ostatní děti, ale řve, jakoby mu řezali nohy. . .

A to byl teprve začátek.

1. hospitalizace
V jeho dvou měsících jsme jeli sanitkou s rotavirovou infekcí do nemocnice, strávili jsme tam 4 dny a pochytali první nemocniční trauma. Po návratu domů to začalo, vše se ještě zhoršilo. Každý večer a noc probíhali v několikahodiných blocích úporného řevu a scén jak z vymítače ďábla, začali podivné křeče/záškuby. Trávicí problémy a bolesti bříška přetrvávaly.

2. hospitalizace
Ve čtyřech měsících jsme podstoupili hospitalizaci pro vyloučení epilepsie, spoustu vyšetření s otřesným přístupem. V den kdy nás propouštěli přišli s tím, že dle testů, tam Toník chytl údajně zánět močových cest. V ten den mu vyndali zbytečně zavedenou kanylu v hlavě, a o pár hodin později mu ji zaváděli do druhé strany lebky znovu. Nikdy nezapomenu na okamžik kdy mu po 10 minutovém boji s 3 páry dospěláckých rukou, které ho chladně svírali, vyhasli oči, úplně se vzdal. Tahle hospitalizace nás hodně poznamenala, nespočítám kolikrát bylo použito násilí, aby byl Toník vyšetřen. Byli jsme tam 10 dní, Toník měl svá první antibiotika, když nás pouštěli začala covidová temnota. Diagnóza zněla hyperexcitabilní syndrom a hypertonie.

KiSS syndrom 

Toníkovo stav se zhoršoval a nikdo ho neřešil, svět se zastavil. Nikde nás nechtěli vyšetřit a já začala vše řešit sama. To už bylo zřejmé, že psychomotorický vývoj je opožděný.

Po vlastní ose jsme začali řešit KiSS syndrom(blokády krční páteře) a jeho odblokování u jednoho soukromého lékaře v Praze, fyzicky to Toníkovi pomohlo, křeče s každým odblokováním mizeli, ale psychicky to znamenalo další trauma. (Odblokování není nic pro slabé nátury) Po odblokování se hypertonie změnila na hypotonii- ta už mu bohužel zůstane. 

Autismus?
V roce se Toník jen asymetricky plazil, nelezl, neseděl. To, co mě ale znepokojovalo nejvíc, byl jeho mentální a sociální vývoj- který naopak nikoho nezajímal. Ze všech stran jsem slyšela jen, že to moc hrotím a že vše dožene. Toník se uzavíral víc a víc, většinu času nás ignoroval a jen něčím houpal nebo točil, nebo měl záchvaty neutišitelného řevu. Bylo těžké získat si jeho pozornost. Dostat se k němu blíž, hrát si s ním. Uspat ho byl několikahodinový výkon. Přes den jsem s ním jezdila autem, aby spal(to jezdím doteď), každý večer probíhali 3–4 hodiny zoufalého pláče(nás obou), nošení a houpání na míči. Nesměli jsme se ho pomalu ani dotknout- pro mně fakt těžké a smutné. V tu dobu mne poprvé napadl autismus. Začala jsem hledat informace a pracovat s ním doma metodou respektující terapie Son-rise. To nám velmi pomohlo s navázáním kontaktu, s napojením. Nevím, kde bysme byli, kdybych se k téhle terapii nedostala. 

Než Toník ve třech letech dostal oficiální diagnózu PAS, za ty dva roky jsme podstoupili řadu zbytečných vyšetření. Každé jedno vyšetření pro Toníka znamená retraumatizaci a má to následky několik týdnů/měsíců. Měli jsme bohužel často smůlu na necitlivé jednání ze stran zdravotníků. Ztratila jsem úplně důvěru v náš zdravotnický systém, takové rodiny jako jsme my jsou tlačeny do mnohdy zbytečných vyšetření a terapií, ale to, co by se mělo řešit se bohužel neřeší.  Alespoň tedy u nás. Oficiální diagnózu PAS dostal Toník chvíli před 3. Narozeninami. 

Spánková deprivace

Toník od narození velmi špatně spí. Poslední rok byl téměř každou noc 3–5 hodin vzhůru a my s ním. Během spánku se i každou půlhodinu budil. V takovém režimu se nedá moc žít, spíš přežívat. Momentálně chodí spát ve 2 ráno, k mé velké vděčnosti ale alespoň zůstáváme do rána v posteli- to je výhra. O spánkové deprivaci jsem psala tady:

Jak jsme na tom teď?

Toníkovo vývoj je velmi kolísavý, už Xkrát začal žvatlat a slabikovat, dělat pokroky, to jsme vždycky radostí bez sebe z každé maličkosti. Po pár dnech/týdnech ale vždy přišel opět regres, přestal žvatlat, záchvaty se zintenzivnili, celkové zhoršení. Je to hrozný pociť bezmoci, stále znovu a znovu “ztrácet” své dítě.

Momentálně jsme zase ve fázi, kdy je sociální fobie a strach z neznámých míst silnější. Náš život se tedy odehrává jen doma a občas výlet za babi a dědou, kde to zvládne. Problémy se smyslovým zpracováním jsou stále silné. Usíná ve 2 ráno a o klidném spánku se bohužel mluvit nedá. Toníkovi také nikdy úplně dobře nefungovalo trávení, i když máme dlouhodobě bezlepkovou a bezmléčnou dietu, má už přes půlroku průjem- a na to se teď zaměříme. Střeva jsou totiž druhý mozek. Autisti mají často malou diverzitu bakterií ve střevech, může docházet k přemnožení těch “zlých” mikrobů,  zánětům, propustnosti střeva a to vše může velmi ovlivňovat celý organismus a hlavně vývoj mozku.  Časté regresy, úzkosti,  dobrá reakce na léčbu antibiotiky a Ibuprofenem, ve smyslu celkového prospívání a ústupu symptomů autismu(což Toník vždy má) jsou indicií pro PANS/PANDAS syndrom. Který bohužel v ČR nikdo neřeší/nezná a co je horší téměř nikoho to nezajímá. Toto ještě budeme s panem doktorem Horou konzultovat, jak moc by nám s tím dokázal pomoci. 

Momentálně se s Toníkovo tatínkem od sebe stěhujeme, každý zvlášť mu dokážeme dát ze sebe víc.

Toník potřebuje péči 24/7, rodičovská dovolená mi už skončila, jsem teď vedená jako osoba pečující a pobírám příspěvek na péči. Naše finanční situace tedy není taková, abychom si tyto vyšetření a léčbu mohli dovolit.

Chtěli bychom vás tedy moc poprosit o pomoc. I malá částka pomůže. Budeme neskonale vděční a věříme, že vesmír vám tento dobrý skutek vrátí🙏❤️

Podpořit nás můžete také zakoupením interaktivní knížky pro děti Tobůk, kterou jsem původně vytvořila pro Toníka.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

 Peníze z této sbírky bychom použili na podrobné vyšetření potravinových intolerancí, mikrobiomu a chronických infekcí a jejich léčbu na soukromé klinice 5Pmedicine v Plzni. Hledala jsem dlouho lékaře, který by nám pomohl. Konečně jsem ho našla, ale pojisťovna tyto vyšetření bohužel nehradí.

Částka 48500kč je pouze za vyšetření, testy a vedení léčby ohledně střev. Léky a suplementy samotné a případné další testy na chronické infekce budeme muset hradit zvlášť. Budeme tedy vděční, když se podaří vybrat více, použili bychom to na samotnou léčbu. 

Moc si přejeme vidět Toníka v jeho spokojenější verzi, plného radosti, úsměvů a pokroků, kterou jsme už párkrát poznali a vzápětí zase ztratili. 

Děkujeme za pomoc❤️

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

10. 10. 2023 21:43

Jak jsme na tom?

Drazí dárci,

velmi se omlouvám, za tak dlouhé mlčení dlouho jsem čekala na lékařskou zprávu od dr. Hory, jak na tom vlastně Toník byl, co ukázali testy a jaký je náš cíl. To se několikrát odsunulo a nyní je pan doktor kvůli zdravotnímu stavu mimo pracovní režim. A ještě nějakou dobu bude. Už déle nemohu čekat, mám pocit, že vám to dlužím. Moc si Vás všech, co nás podporujete vážím 🙏Pokusím se to tedy popsat laicky, polopaticky👌

U Toníka se potvrdila střevní dysbioza, syndrom propustného střeva, potvrdilo se, že má intoleranci na několik desítek potravin, také se přišlo na to, že mu ne úplně dobře funguje metabolismus a imunita.  Že tělo bojuje s chronickým zánětem a chybí mu některé důležité minerály, vitamíny a aminokyseliny.

T. už teď má menší trávicí obtíže. Pokračujeme v přísné dietě ve 4 denní rotaci. 2× jsme ji přerušili- jednou kvůli nemoci a podruhé bohužel kvůli mému vyčerpání a neschopnosti ji vařit. Vždy došlo k celkovému zhoršení. Samozřejmě důkazy o tom, zda to má souvislost nemám😬 Pokračujeme v užívání probiotik a dalších suplementů. Něco doporučil dr. Hora, k něčemu jsem došla sama. Momentálně je to 10 různých suplementů denně.

V létě byl jeden velký několikatýdenní propad, nejspíše v souvislosti s přerušením rotace v potravinách. Na chvíli nás to vrátilo zpět tam, kde jsme předtím byli roky a nechápu, jak jsme to mohli vydržet.

Toník se teď více směje, lépe spí, konečně našel svůj spánkový rytmus(za mě teda ne uplně ideální, ale nebudu se rouhat😂)- usíná v 1–2:30 ráno a vstává v 9–11. Ne, že by spal celou noc, budí se, ale až na nějaké výkyvy už zůstáváme celou noc „naležato“. Lépe udrží pozornost. Zvládá se lépe zregulovat v náročnejších situacích Je schopný si něco dělat chvíli i sám. Posedlost čísly a písmeny po letech konečně vystřídalo něco jiného- ryby a dinosauři- jsou to první zvířata o které má T. zájem.  pokroky jak v hrubé tak jemné motorice. Nemá tak velké úzkosti a extremní potřebu mít vše a všechny pod kontrolou. Tím se mu otevřel kanál k dětem, kterých se dřív bál. Začínají ho zajímat, ale zatím neví, jak na to, tak za nimi běhá a chce si je prohlídnout z velké blízkosti. Což je na jednu stranu sranda, na druhou stranu trochu smutné, děti to moc nechápou. Několik měsíců se učíme komunikovat pomocí tabletu s komunikační aplikací AAK. Toník si je díky němu už schopný venku říct, že chce třeba napít, jíst. Že ode mně potřebuje takový nebo takový druh podpory. Že je unavený a chce jít spát. Několik záchvatů, už jsme díky tomu odvrátili. Úžasná věc!

Na konci října uděláme pár dalších testů na chronické infekce, podařilo se mi to naplánovat tak, že odběr krve se udělá v celkové narkóze, pod kterou jde Toník ke konci října kvůli nutnému ošetření zubů. V lednu pak chceme navštívit imunologa v Praze a uvidíme, co bude dál.

Děkujeme, že na nás myslíte a přejeme krásné podzimní dny♥️

13. 2. 2023 11:52

Odběry jsou za námi

Milí dárci,

na druhý pokus se podařilo Toníkovi odebrat dostatečné množství krve. Výsledky teď budou chodit postupně v rozmezí 1–4 týdnů a budeme je s panem doktorem Horou konzultovat.

Budu vás průběžně informovat.

Děkujeme za podporu, jste úžasní a my moc vděční🙏♥️

7. 2. 2023 21:29

Odběry se dnes nepovedli

Milí dárci♥️

Dnes měli proběhnout odběry Toníkovo krve a stolice. Vše bylo po včerejší konzultaci s panem doktorem Horou do detailu naplánované, aby celý proces byl pro Toníka, co nejméně stresující.

Toník ale ve 4:00 vstal s pláčem, spát jsme šli až v 8:00. Odběry byli naplánované dle jeho režimu poslednich dní na 10:00. Nebylo reálné ho udržet nalačno. A to je pro tyto testy nezbytné. Budeme tedy čekat na další termín, který nám klinika nabídne. Alespoň vzorky stolice na poslední chvíly odletěli do laboratoře. Detailní rozbor mikrobioty a mikrobiomu tedy bude cca za 3 týdny.

Děkujeme za podporu a přízeň, jste úžasní a vždy vám budeme vděční!!!♥️

1. 2. 2023 11:56

DĚKUJEME! Díky vám vyšetření už příští týden!

Ta vlna laskavosti a dobra, kterou jste rozjeli je neuvěřitelná♥️


Díky tomu, že se peníze na vyšetření  vybrali tak rychle, mohli jsme vzít termín na příští týden, který se uvolnil. Jinak jsme měli jít až za měsíc. Budu vás o všem informovat. 
.
Měli jsem z toho trochu nervy, že se během 2 dnů vybralo tolikrát víc, než na vyšetření potřebujeme. Přemýšleli jsme o stopnutí sbírky, ale zasypali jste mě zprávami, že to ať si zkusím😂 A máte asi pravdu, nevíme, kolik bude léčba stát a jaké výdaje kolem Toníka do budoucna budou. Jen si to přenastavit v hlavě a dokázat tu lásku od vás všech přijmout.
.
Jste úžasný! Cítím obrovskou vděčnost a podporu🙏🖤

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  28. 2. 2023 9:51
DobroDárce
500 Kč  •  24. 2. 2023 9:59
Milý dárce
500 Kč  •  20. 2. 2023 18:29
DobroDárce
450 Kč  •  19. 2. 2023 20:13
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  19. 2. 2023 18:26
Milý dárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 11:41
Laskavý dárce
500 Kč  •  15. 2. 2023 20:33
Lucie
500 Kč  •  15. 2. 2023 20:25
Náš Toník drží palce Vašemu Tonikovi
Janka s rodinou
1 000 Kč  •  13. 2. 2023 12:10
Kaci, hodne sil prejeme, at je ta cesta co nejmene trnita, plna porozumeni, uspechu a usmevu 🥰
DobroDárce
2 000 Kč  •  12. 2. 2023 23:26
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  12. 2. 2023 17:46
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  12. 2. 2023 11:22
Laskavý dárce
300 Kč  •  12. 2. 2023 0:53
Laskavý dárce
222 Kč  •  11. 2. 2023 23:27
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  11. 2. 2023 8:20
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 2. 2023 23:40
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 2. 2023 9:42
DobroDárce
3 500 Kč  •  8. 2. 2023 20:47
DobroDárce
400 Kč  •  8. 2. 2023 20:10
Milý dárce
1 000 Kč  •  8. 2. 2023 15:35
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  8. 2. 2023 9:47
DobroDárce
100 Kč  •  8. 2. 2023 9:31
Nikola
600 Kč  •  7. 2. 2023 23:24
Držím palce! Jste stateční 🤍
Štědrý dárce
100 Kč  •  7. 2. 2023 16:19
Laskavý dárce
150 Kč  •  6. 2. 2023 23:12
Milý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 21:51
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  6. 2. 2023 18:28
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  6. 2. 2023 17:29
DobroDárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 16:57
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 16:26
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  6. 2. 2023 15:42
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  6. 2. 2023 14:22
DobroDárce
100 Kč  •  6. 2. 2023 11:57
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 11:22
DobroDárce
250 Kč  •  6. 2. 2023 0:12
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  5. 2. 2023 23:21
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  5. 2. 2023 21:05
Milý dárce
600 Kč  •  5. 2. 2023 19:40
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  5. 2. 2023 19:29
DobroDárce
2 000 Kč  •  5. 2. 2023 18:44
DobroDárce
600 Kč  •  5. 2. 2023 15:36
Milý dárce
1 000 Kč  •  5. 2. 2023 14:54
Helena K.
400 Kč  •  4. 2. 2023 22:48
Milá Kačko, dal nám vědět Tvůj bráška; držte se, přeji všem hodně sil a Toníkovi, ať léčba pomůže!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  4. 2. 2023 14:27
Držím palce Toníkovi a přeji vám hodně sil🙏🍀
Laskavý dárce
100 Kč  •  3. 2. 2023 21:42
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  3. 2. 2023 13:19
Štědrý dárce
600 Kč  •  3. 2. 2023 11:47
Štědrý dárce
600 Kč  •  3. 2. 2023 7:23
Štědrý dárce
500 Kč  •  3. 2. 2023 6:14
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  2. 2. 2023 22:47
DobroDárce
300 Kč  •  2. 2. 2023 19:47
DobroDárce
300 Kč  •  2. 2. 2023 19:02
DobroDárce
500 Kč  •  2. 2. 2023 17:21
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  2. 2. 2023 16:17
Štědrý dárce
600 Kč  •  2. 2. 2023 15:27
Milý dárce
300 Kč  •  2. 2. 2023 11:31
Haďa
1 000 Kč  •  2. 2. 2023 11:21
Zlatíčka moje, držte se, a ať Vám náš malý příspěvek pomůže.
DobroDárce
300 Kč  •  2. 2. 2023 9:07
Velkorysý dárce
50 Kč  •  2. 2. 2023 9:06
Laskavý dárce
600 Kč  •  2. 2. 2023 8:46
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  2. 2. 2023 8:25
Štědrý dárce
600 Kč  •  2. 2. 2023 8:23
Milý dárce
2 000 Kč  •  2. 2. 2023 7:53
Laskavý dárce
600 Kč  •  2. 2. 2023 6:56
DobroDárce
100 Kč  •  2. 2. 2023 6:17
Milý dárce
1 000 Kč  •  2. 2. 2023 3:11
DobroDárce
200 Kč  •  1. 2. 2023 23:41
Valerie
250 Kč  •  1. 2. 2023 22:27
Snad i drobná pomoc pomůže chlapečkovi žít život o něco lépe. I my máme doma dva autíky, takže to plně chápeme. Držíme pěstičky, ať se malém daří lépe u
DobroDárce
600 Kč  •  1. 2. 2023 21:58
Štědrý dárce
250 Kč  •  1. 2. 2023 21:54
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 2. 2023 21:43
IPP
10 000 Kč  •  1. 2. 2023 21:39
Přeji mnoho sil!!!
Milý dárce
600 Kč  •  1. 2. 2023 21:37
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 2. 2023 21:32
Bohuš
300 Kč  •  1. 2. 2023 21:02
Moc Vám držím palce
Milý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 20:57
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 20:42
Milý dárce
500 Kč  •  1. 2. 2023 19:56
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 2. 2023 19:47
DobroDárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 19:35
Laskavý dárce
600 Kč  •  1. 2. 2023 19:14
Štědrý dárce
500 Kč  •  1. 2. 2023 19:13
Laskavý dárce
900 Kč  •  1. 2. 2023 19:11
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  1. 2. 2023 18:41
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  1. 2. 2023 16:04
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 14:15
Štědrý dárce
600 Kč  •  1. 2. 2023 13:25
Dárce, který je pro každou dobrost
741 Kč  •  1. 2. 2023 12:24
Milý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 12:14
Štědrý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 12:00
Milý dárce
80 Kč  •  1. 2. 2023 10:59
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 10:14
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 2. 2023 10:13
S láskou 💜
Velkorysý dárce
400 Kč  •  1. 2. 2023 9:38
Malounová
300 Kč  •  1. 2. 2023 9:33
Toníčkovi zatím aspoň něco do začátku, jste stateční 💙
Milý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 9:24
DobroDárce
100 Kč  •  1. 2. 2023 9:05
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 2. 2023 9:04
DobroDárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 8:43
DobroDárce
100 Kč  •  1. 2. 2023 8:15
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 8:05
DobroDárce
200 Kč  •  1. 2. 2023 8:05
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 8:04
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 2. 2023 7:28
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  1. 2. 2023 6:52
Milý dárce
200 Kč  •  1. 2. 2023 4:01
Anna L.
500 Kč  •  1. 2. 2023 3:59
❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  1. 2. 2023 3:19
DobroDárce
3 500 Kč  •  1. 2. 2023 2:39
Štědrý dárce
500 Kč  •  1. 2. 2023 2:17
Štědrý dárce
80 Kč  •  1. 2. 2023 0:11
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  1. 2. 2023 0:07
Jakub
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 23:52
Hodně sil vám přeji.
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 23:24
Laskavý dárce
450 Kč  •  31. 1. 2023 23:03
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  31. 1. 2023 22:53
Milý dárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 22:50
Laskavý dárce
150 Kč  •  31. 1. 2023 22:49
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  31. 1. 2023 22:37
Velkorysý dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 22:33
Milý dárce
2 000 Kč  •  31. 1. 2023 22:22
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  31. 1. 2023 22:20
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  31. 1. 2023 22:05
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 21:58
Milý dárce
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 21:52
Milý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 21:43
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 21:14
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 21:07
Milý dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 21:06
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 21:05
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  31. 1. 2023 21:02
M+M+L
400 Kč  •  31. 1. 2023 20:58
Moc držíme palce a posilame hodně síly a objetí do dalších let.
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  31. 1. 2023 20:49
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 20:44
DobroDárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 20:40
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  31. 1. 2023 20:30
Štědrý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 20:28
Kristýna Č.
300 Kč  •  31. 1. 2023 20:26
Jsi nejinspirativnější máma, kterou znám.
Štědrý dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 20:15
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 20:13
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 20:02
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  31. 1. 2023 19:55
Milý dárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 19:54
Laskavý dárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 19:49
DobroDárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 19:46
Milý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 19:44
Milý dárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 19:37
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  31. 1. 2023 19:18
Laskavý dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 19:02
Štědrý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 18:51
Laskavý dárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 18:47
Ondrej M.
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 18:44
Drzime palce
Laskavý dárce
666 Kč  •  31. 1. 2023 18:18
Ať je prckovi líp… 🤞🏻
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  31. 1. 2023 18:12
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 18:11
DobroDárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 17:56
DobroDárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 17:51
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  31. 1. 2023 17:42
Velkorysý dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 17:38
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  31. 1. 2023 17:28
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 17:22
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 17:13
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 17:11
Laskavý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 17:06
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 17:00
Laskavý dárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 16:59
Milý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 16:56
Laskavý dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 16:53
Jana s rodinou
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 16:52
Káč, snad vám příspěvek alespoň trochu ulehčí žití! Drž se! ♥️
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 16:50
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  31. 1. 2023 16:46
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 16:43
Velkorysý dárce
500 Kč  •  31. 1. 2023 16:40
Štědrý dárce
500 Kč  •  31. 1. 2023 16:40
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 16:37
Štědrý dárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 16:35
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 16:34
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 16:33
Martina M.
300 Kč  •  31. 1. 2023 16:26
Snad i takto malá částka pomůže, bohužel si nemohu více dovolit. Sleduji vás má IG a přeji hodně sil ❤️
Milý dárce
100 Kč  •  31. 1. 2023 16:22
DobroDárce
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 15:54
Bery
750 Kč  •  31. 1. 2023 15:46
Hrozně moc síly vám oboum 😊
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  31. 1. 2023 15:32
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 15:30
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  31. 1. 2023 15:12
DobroDárce
100 Kč  •  31. 1. 2023 15:12
Štědrý dárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 15:11
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  31. 1. 2023 15:04
Milý dárce
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 15:02
DobroDárce
200 Kč  •  31. 1. 2023 14:50
DobroDárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 14:36
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  31. 1. 2023 14:36
Milý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 14:34
Milý dárce
100 Kč  •  31. 1. 2023 14:34
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 14:29
Milý dárce
333 Kč  •  31. 1. 2023 14:25
DobroDárce
600 Kč  •  31. 1. 2023 14:19
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 14:18
DobroDárce
100 Kč  •  31. 1. 2023 14:17
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 1. 2023 14:15
Štědrý dárce
400 Kč  •  31. 1. 2023 13:16
Drzte se,oba ❤️ At jde vse tim spravnym smerem
Markéta B.
250 Kč  •  31. 1. 2023 13:14
Díky za tu úplně první kérku. A tu poslední v Táboře. Hodně štěstí 🙏🏼
Ondra
500 Kč  •  31. 1. 2023 12:32
Na lepší zítřky :)
Tereza
200 Kč  •  31. 1. 2023 11:59
Držím palce a přeji mnoho sil!
Filip
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 11:57
Aspoň něco málo pro Tondu
Polínka a Helínka s rodičema
100 Kč  •  31. 1. 2023 11:42
Držíme palce a díky za tu první kérku kdysi :)
Saskie
600 Kč  •  31. 1. 2023 11:35
Využijte na cokoliv bude třeba. Hodně sil.
Marta
777 Kč  •  31. 1. 2023 11:18
Jsi skvělá máma! Hodně sil vám oběma, ať je pořád lépe a lépe
Ewycz
300 Kč  •  31. 1. 2023 11:10
Drzte se
Jiřík
600 Kč  •  31. 1. 2023 11:09
Moc Vám držím palce a posílám Toníkovi sluníčko ☀️
Evie
500 Kč  •  31. 1. 2023 11:08
Jednou za mlada nad ránem na baru jsi mi darovala náušnice (asi vlastní výroby) aniž by jsme se osobně znaly. Tak oplácím a taky posílám dárek. Držte se🙏🏻
Rena
300 Kč  •  31. 1. 2023 11:07
Toníčku a maminko, přeji úspěšnou léčbu :) a štěstí
Kateřina
500 Kč  •  31. 1. 2023 10:33
Kéž to vystačí na spoustu péče a Vám zbyde dodávat jen oporu a lásku ❤️
Tamara
600 Kč  •  31. 1. 2023 10:09
Hodně sil ❤️
KP
500 Kč  •  31. 1. 2023 8:47
🤍
Anna Svecova
500 Kč  •  31. 1. 2023 8:43
Zdravime z Rudy a posilame Vam vsem hodne sily 🙏
Klára G.
600 Kč  •  31. 1. 2023 8:21
Protože máme doma taky tříletýho Toníka, tak ať je tomu vašemu brzy líp. 😊🙏
Petra Slancová
500 Kč  •  31. 1. 2023 8:14
Kačko!!!!Tvoje síla a výdrž je neuvěřitelná!!!! Ať se s Toníkem Vaše společná cesta stane jednodušší 🥰
Denisa Jiraskova
500 Kč  •  31. 1. 2023 7:51
Pig festaci drzi palce a chrochtaji, at se malemu podari vytvorit co mozna nejsirsi usmev na rtech ❤️
DobroDárce
500 Kč  •  31. 1. 2023 7:47
Držím palce 🤍
Míša
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 7:22
Ať je Toníkovi brzy lépe ❤️
Míša
200 Kč  •  31. 1. 2023 7:20
Hodně sil, Toníčku!💙
Hedvika
300 Kč  •  31. 1. 2023 7:10
Ať je jen lépe!
Magda
1 000 Kč  •  31. 1. 2023 5:57
Feny snad uz bude lepe🙏🙏🙏❤️
Veronika K.
300 Kč  •  31. 1. 2023 0:05
Drzim palce <3
Wanda
200 Kč  •  30. 1. 2023 23:44
Drzala som ti palce ked si uspesne tetovala, teraz ich drzim este viac. 🫶🏻
Sandra
700 Kč  •  30. 1. 2023 23:25
Tonikovi i Vám drzim pěsti a všechno se zvladne. Hodně zdraví,sil,štěstí a lásky.
Mama Jess
600 Kč  •  30. 1. 2023 23:14
Každá máma dítěte chce hlavně, aby bylo zdravé. Já to štěstí mám a proto posílám aspoň trochu dál☘️☘️.
Černoušci
200 Kč  •  30. 1. 2023 22:59
Pro Tonika ❤️🍀
Mayerovi
5 000 Kč  •  30. 1. 2023 22:46
Držíme palce!❤️🚜
Klára
1 000 Kč  •  30. 1. 2023 22:36
Držte se ❤️
Brambora
200 Kč  •  30. 1. 2023 22:33
S láskou ♥️
Taky máma
700 Kč  •  30. 1. 2023 22:29
Posílám hodně sil
Ludmila Š.
222 Kč  •  30. 1. 2023 22:11
Držím palce 💗
S.
200 Kč  •  30. 1. 2023 22:10
Káč, jsi neskutečně silná žena! Držíme Toníkovi palce 🍀
Andrej a Klara
300 Kč  •  30. 1. 2023 22:09
pro Tonika
B
2 000 Kč  •  30. 1. 2023 21:58
Alespoň takhle.... Držím palce
Hana Trlicová
600 Kč  •  30. 1. 2023 21:56
❤️
Lucka
600 Kč  •  30. 1. 2023 21:46
Ať Ti to pomůže Toníku 💙
Zuzana
2 000 Kč  •  30. 1. 2023 21:44
❤️❤️❤️
V
300 Kč  •  30. 1. 2023 21:42
Ať je lip 😘
Monika K.
600 Kč  •  30. 1. 2023 21:38
Držím vám palce🍀
K.
300 Kč  •  30. 1. 2023 21:32
❤️Držte se❤️
Kristýna
1 000 Kč  •  30. 1. 2023 21:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat