Sbírka ukončena:

Auto pro zajištění služby osobní asistence v přerovském regionu

Vybráno 0 Kč 5 500 Kč
400 000 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro zajištění služby osobní asistence v přerovském regionu

Vybráno 0 Kč 5 500 Kč
400 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Představení sbírky

Jsme občanské sdružení osob se zdravotním postižením přerovského regionu – Alfa handicap, které poskytuje službu osobní asistence , půjčovnu kompenzačních pomůcek a volnočasové aktivity pro osoby se zdravotním postižením – Společenský večer, Plavání handicapovaných kolem světa, Alfaolympiáda a Den zdravotně postižených. 

Osobní asistence je aktuálně velmi žádaná služba a vzhledem k naši omezené časové kapacitě vznikla žádost o tuto sbírku. 

Naše služba osobní asistence umožňuje osobám, které jsou závislé na pomoci druhých, zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí a oddaluje tak nutnost jejich přijetí do pobytové péče. Našimi uživateli jsou převážně senioři, ale i osoby s různým zdravotním postižením a demencí.  Vzhledem ke stále narůstajícímu počtu žádostí o službu osobní asistence  od osob žijících mimo město, je pro nás složité poskytnout službu všem, kteří ji opravdu potřebují.  Aktuálně poskytujeme službu osobní asistence  21 uživatelům, naše asistentky zajíždějí do 6 obcí v okolí města Přerova.  Rádi bychom vyhověli více žadatelům o službu osobní asistence, chybí nám však služební automobil, který by zkrátil dobu potřebnou na cestu k uživatelům právě do okolních obcí. Osobní asistentky se k uživatelům dopravují veřejnou dopravou. Čas, který nyní potřebujeme na dopravu k uživatelům, chceme zkrátit a věnovat ho smysluplné přímé péči dalším lidem, kteří naši pomoc potřebují. 

Komu pomůžeme?

Alfa handicap Přerov bude díky vaší pomoci poskytovat službu osobní asistence více osobám, které tuto službu potřebují, a to nezávisle na možnosti  veřejné dopravy. Prodlouží se tak doba poskytování osobní asistence u stávajících uživatelů, zkrátí se doba dojezdu a ušetřený čas využijeme pro zahájení nových služeb. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na zakoupení služebního automobilu, který bude sloužit pro dopravu osobních asistentek k uživatelům. Umožní nám tak  poskytovat osobní asistenci  v celém přerovském regionu ( Přerovsko, Lipnicko, Kojetínsko, Hranicko). Poskytneme  tak potřebnou péči většímu počtu  osob, které žijí mimo město Přerov.  V případě vybrání více financí, budou peníze využity na pokrytí nákladů spojených s provozem automobilu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  14. 11. 2023 16:50
Milý dárce
500 Kč  •  11. 10. 2023 19:41
DobroDárce
500 Kč  •  2. 10. 2023 9:01
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 10. 2023 15:05
Štědrý dárce
300 Kč  •  1. 10. 2023 13:49
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  27. 9. 2023 22:11
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 9. 2023 19:52
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  27. 9. 2023 19:19
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  27. 9. 2023 19:18
Helena
200 Kč  •  26. 9. 2023 21:47
Díky vám měl tatínek důstojnější odchod z toho světa.Děkuji
Laskavý dárce
300 Kč  •  23. 9. 2023 14:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat