Sbírka ukončena:

Auto pro Mária

Vybráno 0 Kč 1 250 Kč
50 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
156 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Mária

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Mário Monček
Datum přidání
28. 3. 2023

Představení sbírky

Mario se narodil v 8.měsíci těhotenství, vážil 2200g a měřil 40cm. Po porodu byl vrtulníkem transportován do FN v HK ba JIP,jde byl necelé 2 měsíce.  Vše se zdálo být v pořádku do doby, než začal omdlévat. Lékaři hledali příčinu atak. Prováděli mu různá vyšetření. Byla mu zjištěna genetická porucha MIKRODELEČNÍ SYNDROM. Postupně se zjistily i další diagnózy. Ageneze pravostranné horní duté žíly, retardace s odeznívající svalovou hypoteční,opožděný vývoj, porucha sluchu, autismus. Mário začal chodit až ve 3 letech. Ce svých 14 letech stále nosí celodenní pleny.

Komu pomůžeme?

Mario chodí do speciální školy, kde se učí pomocí Vojtovy metody, probíhají zde I rehabilitace,logopedie a další terapie. Mário by ve svých skoro 15 letech měl hrát fotbal,sportovat…ale nemůže, při větší fyzické zátěži se rychle zadýchá, dělá mu problém i rychlejší chůze, proto nosíme u sebe vždy ventolin.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky použijeme na koupi automobilu, který usnadní život Mariovi a náš. Když se nevybere cílová částka, tak se koupí levnější auto a nebo se podaří vybrat více peněz tak se koupí lepší auto. Chceme žít stále na plno. Automobil nám to umožní. Předem děkujeme za každou pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
100 Kč  •  23. 4. 2023 15:46
DobroDárce
100 Kč  •  14. 4. 2023 16:28
Milý dárce
100 Kč  •  14. 4. 2023 13:45
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 4. 2023 10:54
Velkorysý dárce
50 Kč  •  14. 4. 2023 9:19
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 4. 2023 21:00
DobroDárce
300 Kč  •  3. 4. 2023 12:16
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  3. 4. 2023 11:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat