Sbírka ukončena:

Bez bolesti pro Fanouška

Vybráno 0 Kč 27 700 Kč
50 000 Kč
 -
37 dárců
Celkem se zapojilo
749 Kč
Průměrná výše daru
3 500 Kč
Nejvyšší dar
100 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Iva Malcová
Datum přidání
23. 8. 2023
Poslední aktualita

1. 12. 2023 10:33

Poděkování

Děkujeme všem dárcům, kteří nám pomohli se sbírkou na léčbu našeho Fanouška. Je to velký bojovník , zažil si toho ve svém psím životě mnoho a pevně doufám, že vše zvládne na jedničku. Momentálně má opět menší  zdravotní potíže, stejné jako po první operaci,ale díky zkušenostem z předchozích měsíců již vím,jak reagovat . 

Ovšem to že sbírka skončila neznamená, že nebudu i nadále přidávat aktuality ohledně průběhu léčení.

Ještě jednou všem dárcům děkuji 🐶🐾🐾🐾❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den, jsme „adoptivní rodiče“ štěňátka* 23. 9. 2022 zachráněného z cikánské osady na Slovensku. Prťousek se dostal do Čech přes o.z. Bláznivý zvěřinec, kde jako 6 měsíců staré štěndo pistěndo našel dočasný domov/azyl v https://dvur-posledni-sance.webnode.cz/ Byl poslední štěně z cca šesti sourozenců, který putoval do Čech, aby našel nový domov . Což se také povedlo, protože dva týdny po úmrtí našeho adoptovaného, „údajně zdravého a mladého pejska“ ( agenturu nezmiňuji, ale cena za pejska byla dost vysoká), Fanoušek ( Franky -dle slovenského pasu) putoval k nám. Láska byla na první pohled u manžela, mně to trvalo déle, protože předchozí pejsek mi zemřel v náručí na Velikonoce. Už si ani nevzpomínám, jak jsme k Fanouškovi přišli, ale jednoho dne jsme si jeli na nezávaznou prohlídku a jasno bylo hned. Ten krásný pejsek je náš. A tak se také stalo. Fanoušek se stal členem naší smečky a po předchozích dvou pejscích se z něj stal právoplatný člen naší rodiny.

Fanda, přezdívkou Fany je báječný společník, míčkomil, ošetřovatel bolavé duše, asistenční pes( asistuje všude, hlavně při vaření, mazlení a zahřívání naší postele, ačkoliv má svůj vlastní pelíšek a to po celém bytě). Také rád okusuje různé věci a předměty, ale nejraději má ruce manžela a starý dřevěný stůl v jedné roubence v Krkonoších. Prostě štěndo pištěndo Fanoušek, jak má být. 

Přibližně před třemi týdny začal mít velké bolesti při vstávání a velice hlasitě plakal. Po objednání a vyšetření na veterinární klinice Vet-Plus v Lysé nad Labem je výsledkem Těžká oboustranná dysplazie kyčelního kloubu. Byly nám nabídnuty tři možnosti: výměna kyčelních kloubů, cena za jednu výměnu 150 000,- ( nejsme milionáři), doživotní užívání léků a doplňků stravy a časem vozíček ( nepřichází v úvahu) a třetí možnost operace( název si nepamatuji, ale po operaci se vytvoří pakloub), částka je menší, ale i tak pro normálního člověka dost velká. Sice nebude moci řádit jako normální zdravý pes, ale řádit bude podle svých možností a co je hlavní, bude žít život bez bolesti a užívat si krásného psího života. 

Fanoušek je parťák do nepohody a s kým se bude kamarádit si pečlivě vybírá. 

Komu pomůžeme?

Fanoušek (Fany)- adoptovaný pejsek a zachráněný z cikánské osady na Slovensku, kde bojoval o holý život a přežití. Jako poslední ze šesti sourozenců se mu naskytla příležitost adopce do České republiky. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Operace, rehabilitace, rehabilitační pomůcky, léky a doplňky na správnou funkci kloubů. Částka, kterou jsem uvedla je pouze orientační, je možné, že se vyskytnou nepředvídatelné komplikace. To nikdo netuší a ani je nelze předvídat. Ale jak říkala moje babička, buď připravena na situaci co kdyby. Pokud by finanční prostředky zbyly a již by jich po úplném vyléčení Fanouška nebylo třeba, tak zbytek by putoval pro Dvůr poslední šance, profil mají na fb , takže si můžete najít bližší informace.

První operaci má již Fanoušek 25. 8. 2023, částka zatím± 12000,-( dle náročnosti), ovšem netušíme, zda nenastanou komplikace. Na operaci jedné nožičky peníze máme, na zbytek, pokud se nám nepodaří dát dohromady peníze, alespoň na pooperační péči a rehabilitaci, tak budeme muset něco vymyslet…

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 12. 2023 10:33

Poděkování

Děkujeme všem dárcům, kteří nám pomohli se sbírkou na léčbu našeho Fanouška. Je to velký bojovník , zažil si toho ve svém psím životě mnoho a pevně doufám, že vše zvládne na jedničku. Momentálně má opět menší  zdravotní potíže, stejné jako po první operaci,ale díky zkušenostem z předchozích měsíců již vím,jak reagovat . 

Ovšem to že sbírka skončila neznamená, že nebudu i nadále přidávat aktuality ohledně průběhu léčení.

Ještě jednou všem dárcům děkuji 🐶🐾🐾🐾❤️

28. 11. 2023 15:20

Operace

Dne 28. 11. 2023  Fanoušek  prodělal druhou operaci zadní tlapky. Cena za operaci + nezbytné léky se vyšplhala na částku 12788, – . Nyní již čerpáme vyplacené peníze ze sbírky. Pokud bude probíhat vše bez komplikací,tak 8. 12. budou vydány stehy a budeme moci hned začít s rehabilitací opět v Benátkách nad Jizerou a samozřejmě i doma. 

27. 11. 2023 10:09

Den D se blíží

Zítra 28. 11. 2023 Fanda podstoupí operaci č.2 . Již jsem požádala Donio o proplacení faktur, které byly vyšší než vybraná částka,abychom měli na zaplacení operace a následné péče, která bude po vyndání stehů následovat. Bohužel se nepodařilo dosáhnout potřebné částky,ale to se stává. Jsem velice ráda alespoň za to,co se díky Vám podařilo dát dohromady. Sbírka nám končí již za tři dny. Měla skončit dříve,ale poprosila jsem o prodloužení o pár dní a dostali jsme měsíc navíc. Čehož si vážím. Ale také musím poděkovat nejen Vám všem dárcům,ale přímo i osloveným e-shopům, kteří nám pomohli. Jedná se o Canina.cz (paní Ing. Jana Mičková) – za velkorysý dar doplňků na klouby Canhydrox GAG 600 g – šest velkých balení, které mu vydrží na rok a možná déle, dále Mazlikomat.cz – za finanční a materiální dárek,dále Krmeni.cz za finanční dar a Topformy.cz . Ještě jednou moc děkujeme.

1. 11. 2023 19:59

Kontrola

Dnes Fanoušek podstoupil ortopedické vyšetření v Lysé nad Labem,kde mu byla operována první packa. Pan doktor byl spokojený. I tak Fanda dostal na osm dní léky na bolesti, protože se začala ozývat druhá stejně postižená packa. Takže mu dávám cimalgex 80 mg 1/4 denně.  A 28. 11. 2023 jde na druhou operaci. Pan doktor nám řekl, že Fanoušek má to nejtěžší onemocnění a bude se s ním potýkat celý život. A kdybychom ho nenechali operovat,tak ve dvou letech by musel být uspán, protože by přestal chodit a měl by obrovské bolesti. Tak moc ta nemoc pokročila. I tak ale nemá vyhráno. Po celý život bude muset užívat doplňky stravy, musíme hlídat váhu, problémy bude mít vždy na jaře a na podzim, takže se to bude muset řešit občasným podáním analgetik. Z podávání analgetik nemám moc dobrý pocit, ale naštěstí je to na kratší dobu. A pan doktor je jednička ve svém oboru. Takže z naší strany je velká spokojenost. 

Když jsem sečetla všechny faktury, které bylo nutno uhradit v hotovosti,tak nás operace, rehabilitace,doplňky stravy na klouby a šlachy, léky a pomůcka na magnetoterapii stála celkem k dnešnímu dni 25894,- . A to není zrovna malá částka. Takže tato sbírka, která díky prodloužení trvá do 1. 12. 2003, bude plně využita na druhé kolo, které nás opět čeká. I když se nepodaří dát dohromady celou uvedenou částku, tak alespoň to,co se díky Vám podaří vybrat,tak pokryje plně operaci, pooperační vyšetření a částečně i fyzioterapii. Ovšem, i rehabilitace doma bude probíhat tak jak má, akorát již víme,jak na to. Držte nám palce, ať to všechno dobře dopadne. 

Další aktuality vložím, až bude mít Fanda po operaci a budeme vědět více. Ještě jednou všem dárcům moc děkujeme.

25. 10. 2023 10:49

Poděkování Donio

Tímto chci velice poděkovat Donio.cz za to, že nám prodloužila sbírku na Fanouška. Moc to pro nás znamená. Ještě jednou velké díky.

14. 10. 2023 15:30

Magnetoterapie

Hurá, podložka na magnetoterapii dorazila a od 3. 10. si již Fanda užívá bezbolestné rehabilitace. Podložka nás stála 169 euro ( 4127,-) . Což ovšem neznamená, že dál necvičíme. Cvičíme poctivě, postupně zatěžujeme a pérujeme zadní tlapku, dostává podpůrné doplňky do krmení na rychlejší regeneraci kloubů,šlach, vazů. Vše je na přírodní bázi,bez chemie. Té si užil dost a při a po operaci druhé tlapky to začne znovu. V příštím týdnu jedeme na kontrolu do Benátek na veterinu Tycho,aby nám paní doktorka řekla,zda je připraven na další operaci nebo budeme muset ještě počkat. Teď už máme výhodu, že víme,co nás bude čekat, nezbytnou pomůcku a doplňky na správnou funkci pohybového ústrojí máme koupené a peníze, které se díky vám všem nasbírali již půjdou celé na operaci a jakmile se vyndají stehy,tak hned bude Fanda postupovat rehabilitaci na veterině Tycho,aby mohl konečně žít psí kvalitní život bez bolesti. A konečně bude moc řádit venku a prohánět balónek. 

2. 10. 2023 19:51

První fyzioterapie

Fanoušek nakonec podstoupil ve středu 27. 9. první fyzioterapii ve veterinárním centru s celostním přístupem Veterina Tycho v Benátkách nad Jizerou.  Paní doktorka ho prohmatala , provedla mu masáž páteře pro uvolnění celého těla, procvičila mu operovanou packu a ještě byl na magnetoterapii, kterou si velice užíval, tedy podle paní veterinářky. Pečlivě nám vše vysvětlila, dala nám přesný soupis cviků a jakým způsobem provádět uvolňující masáže. Také nám bylo doporučeno zakoupení podložky na magnetoterapii, která má možnost volby nastavení síly magnetického pole a máme jí používat při rehabilitaci. Při vyřknutí ceny se mi začlo honit hlavou, kde na ní seženeme peníze. Nakonec se problém vyřešil , půjčili jsme si na ní a podložka na magnetoterapii, kterou nám schválila paní veterinářka již putuje ze Slovenska. 

Je docela těžké platit vše v hotovosti, peníze, které byly stranou na co kdyby…,velice rychle ubývají. A to ještě nejsme ani na konci. Máme měsíc na to,abychom packu uvedli do plně funkčního stavu,bez bolestí a občasného kulhání, protože Fandu bolí již druhá packa, která je stejně postižená jako byla pravá. A koncem října, začátkem listopadu by měla proběhnout druhá operace. Ovšem musí se s naší pomocí vytvořit tzv. pakloub ze šlach a svalů,aby mohl  plnou vahou těla došlapovat a nebrečel u toho. Dne  25. 9. to byl měsíc od operace a i přes dosud námi prováděné cvičení není vidět kýžený výsledek. Ve čtvrtek 5. 10. jedeme opět na magnetoterapii, cvičení a masáž. Z potřebné částky 50000,- se díky vám vybralo 17 401,-  a moc za částku děkuji. I když se nepodaří vybrat celá částka,tak to,co se vybere pokryje alespoň část nezbytných úkonů a potřeb. Do ukončení sbírky zbývá ještě 26 dnů. 

Chci poprosit všechny, kdo nám přispěli, zda by náš příběh mohli sdílet dál . 

5. 9. 2023 13:28

Jak to bude dál ???

Dnes proběhlo vytažení stehů ze zadní packy. Rehabilitace bude probíhat v domácím prostředí, protože není dostatek finančních prostředků na to,abychom mohli s pejskem dojíždět do Centra veterinární rehabilitace a fyzioterapie Poděbrady . Až se zadní packa zregeneruje,tak za dva až tři měsíce Fanda podstoupí další kolo vyšetření a následnou operaci druhé kyčle. Je to velice bolestivé,při prudším pohybu pláče. Ale rehabilitace je nutná. Po operaci ztratil úplně chuť k jídlu, takže stále podáváme léky na překyselení žaludku a gel Enterozoo na detoxikaci organismu. Snad se to časem upraví. 

Zatím nás operace a veškerý kolotoč,co se týká veterinární péče, léků, doplňků na správnou a rychlou regeneraci šlach a kloubů vyšla na částku 18027,- . Kdyby byla provedena rehabilitace v Poděbradech,tak je mnohem vyšší. Takhle opravdu musíme rehabilitovat doma. 

Chci poděkovat všem dárcům, kteří mají srdíčko na správném místě a pomáhají nám. Nejvíce pomáhají dárci, kteří sami mají málo a jsem jim nesmírně vděčná. Oslovila jsem i několik firem (e-shopů) a přispěl nám pouze jeden a jsem za to ráda. 

Dále jsem požádala zakladatele portálu Donio.cz o snížení původní částky že 150000,- na částku 50000,- protože mi bylo jasné, že se na původní částku nedostaneme a toto je zlatá střední cesta, která se snad naplní a budeme moci poté zaplatit veškeré veterinární náklady. 

Ještě jednou velké díky ❤️❤️❤️🐶🐶🐶🐶

30. 8. 2023 12:08

Nečekané komplikace

Dnes jsme museli navštívit veterinární ordinaci VET-PLUS v Lysé nad Labem po předchozí domluvě s veterinářem. Fanda přestal od pondělí přijímat potravu, zvracel a nadměrně pil. I tři misky denně o obsahu 750 ml, což je strašně moc. Byl bez nálady, začal být zmatený a klepal se,jako by mu byla zima. Myslela jsem, zda to nejsou vedlejší účinky po antibiotikách, které užívá po operaci.I když dnes byl na veterině operační den, tak nám včera večer pan doktor volal, že se máme dnes v 9:30 dostavit. Měl strach, aby nezačaly selhávat ledviny, či nebyl jiný vážný problém, kdy by musel dostávat kapačky. Odebral Fandovi krev, změřil teplotu v zadečku a ten náš hrdina tak strašné zabrečel, že to muselo být slyšet až v Lysé na náměstí :-) . Naštěstí vyšetření krve dopadlo výborně, pan doktor nám řekl, že je to menší komplikace po anestezii, s opožděnou reakcí,ale ne život ohrožující a až dobere antibiotika a léky, které dnes dostal na nevolnost,tak by se to mělo upravit. Ještě dostal do boku injekci na sklidnění žaludku a proti zvracení. Co se týká jídla, musí dostávat malé porce vařené stravy ( kuře s rýží,mrkev s rýží… ) do doby, než se upraví zažívání. Pokud by se jeho stav začal zhoršovat i po podávání léků na zažívání,tak máme přijet okamžitě a musel by být hospitalizován. Ale pevně doufám, že je to přechodný stav a až v pátek dobere antibiotika synulox,tak se stav začne pomalu upravovat. 

Momentálně užívá atb. synulox 500mg-1/2 tbl. 2× denně, Cimalgex 30 mg –1 tbl. 1 x denně a dnes nově Famosan- 1/2 tbl. 2 x denně .

25. 8. 2023 17:29

Den D

Fanoušek dnes podstoupil první operaci pravé zadní tlapky (resekce hlavice a krčku femuru DX). Zatím ještě dospává ve svém pelíšku po narkóze. Operace dopadla podle pana doktora dobře. Upozornil nás, že až přestanou léky, které teď má, zabírat, tak se v noci nevyspím, protože bude mít velké bolesti. Dostal antibiotika na sedm dní a léky na bolesti. V úterý 5. 9. jde na vyndání stehů a pak by se mělo začít s rehabilitací. Bohužel, penízků je zatím málo a pokud se na nás štěstí neusměje, tak rehabilitace bude probíhat pouze v domácím prostředí . Po ukončení rehabilitace se tento proces bude znovu opakovat s druhou packou, včetně vysokých výdajů na léčbu.

Protože zítra 26. 8.je mezinárodní den psů, tak budeme doufat v zázrak a snad se na nás štěstí usměje. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 12. 2023 7:58
Alexandra
500 Kč  •  1. 12. 2023 7:48
Ať je Fanoušek co nejdříve v pořádku.
M+A
99 Kč  •  30. 11. 2023 21:43
Fany at uz je jen lepe🍀🍀
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  30. 11. 2023 15:54
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  30. 11. 2023 13:05
Velkorysý dárce
500 Kč  •  29. 11. 2023 6:44
DobroDárce
100 Kč  •  28. 11. 2023 19:43
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  25. 11. 2023 17:56
Mazlikomat
400 Kč  •  7. 11. 2023 19:33
Nějaké drobné z prodeje halloweenských boxů 🙂👻
Velkorysý dárce
250 Kč  •  27. 10. 2023 16:54
Zuzka
500 Kč  •  25. 10. 2023 21:56
❤️🐕
Mazlikomat
600 Kč  •  25. 10. 2023 19:02
Držíme palce a tlapky a přejeme spoustu radostných chvil s novými páničky :)
DobroDárce
200 Kč  •  23. 10. 2023 7:42
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 10. 2023 0:41
Kateřina P.
2 000 Kč  •  4. 10. 2023 14:25
Ať vše dobře dopadne. Zkuste poprosit o sdílení organizace, přes které se k vám Fanoušek dostal.
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  4. 10. 2023 9:36
Štědrý dárce
500 Kč  •  2. 10. 2023 12:58
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  1. 10. 2023 23:18
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  28. 9. 2023 5:46
Petra B.
300 Kč  •  12. 9. 2023 13:11
Fanoušku, ať už žiješ jen bez bolesti a u milujících lidí!
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 9. 2023 1:08
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  4. 9. 2023 10:31
Štědrý dárce
100 Kč  •  3. 9. 2023 20:37
DobroDárce
100 Kč  •  29. 8. 2023 22:59
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 8. 2023 21:18
Laskavý dárce
100 Kč  •  28. 8. 2023 23:41
Milý dárce
3 500 Kč  •  28. 8. 2023 1:16
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  27. 8. 2023 10:28
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  26. 8. 2023 10:34
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 8. 2023 9:57
Radka
500 Kč  •  26. 8. 2023 8:35
Přeji Fanouškovi běhání a skákání bez bolesti
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 8. 2023 20:59
Ať vše dobře dopadne! Zkuste sbírku co nejvíce zpropagovat, např. sdílením na různých skupinách na Facebooku, a i přes spolky, kterými Fanoušek prošel.
Milý dárce
600 Kč  •  24. 8. 2023 9:59
Majkl
101 Kč  •  24. 8. 2023 0:44
Snad pejsek bude v poradku
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 8. 2023 0:42
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  23. 8. 2023 13:05
Milý dárce
150 Kč  •  23. 8. 2023 11:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat