Bezbariérové auto pro maminku Simonu

Vybráno 0 Kč 2 850 Kč
550 000 Kč
43 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Simona Doležalová
Datum přidání
2. 5. 2024

Představení sbírky

Milí dárci,

jmenuji se Simona a od narození žiju se svalovou atrofií. Tato nemoc je progresivní a má za následek snížení a omezení hybnosti, proto se takřka od dětství pohybuji na invalidním vozíku. Nemoc mi neumožňuje, abych byla naplno soběstačná a proto potřebuje pomoc dalších lidí v mém okolí.

Komu pomůžeme?

Díky mé rodině a v uplynulých letech především díky mému partnerovi, žiju „aktivním“ životem. Máme také takřka tříletého syna, který je nadmíru akční a tudíž nám nedovolí zahálet. V důsledku mého onemocnění jsem, jak jsem již zmiňovala, odkázána na pomoc ostatních v každodenních samoobslužných činnostech. K tomu abychom jako rodina mohli fungovat relativně bez omezeni a dostali se i dál, než jen okolo domu, bychom potřebovali automobil s úpravou pro vozíčkáře, jelikož staré auto již odvedlo svou práci a pomalu dosluhuje. Bydlíme na vesnici a tak je pro nás auto velice důležité jak pro dopravu k lékařům, na rehabilitace, úřady, nákupy, tak i pro občasné výlety do přírody, poznáním a kulturou. Nejdůležitější jsou pro mě pravidelné kontroly u lékařů a pravidelné rehabilitace v kontextu léčby, kterou podstupuji. Léčba mi pomáhá stabilizovat svůj stav a být tu pro svého syna jako aktivní maminka. Auto mi tak pomáhá žít, v rámci možností, aktivním životem i přes mé onemocnění, které mě zpomaluje. Zkrátka spolehlivé auto je pro mě po vozíku nejdůležitější kompenzační pomůcka, bez které nemohu fungovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

I přes nárok na příspěvek na nákup automobilu, je pro mě nové auto finančně nedosažitelné. Potřebuji nové auto, které bude spolehlivé a bude možné ho upravit pro přepravu s elektrickým vozíkem bez přesunu na sedadlo. Speciálně upravené auto mi pomáhá dopravit se bez problému tam kam potřebuji i v případech, když jsem nemocná.

Peníze ze sbírky tak půjdou na koupi nového auta, případně jeho vybavení. Pokud by se vybralo více, použiji peníze na další kompenzační pomůcky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  9. 5. 2024 20:31
Laskavý dárce
300 Kč  •  7. 5. 2024 18:42
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  7. 5. 2024 11:52
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  7. 5. 2024 11:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  9. 5. 2024 20:31
Laskavý dárce
300 Kč  •  7. 5. 2024 18:42
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  7. 5. 2024 11:52
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  7. 5. 2024 11:16

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat