Budoucnost pro Esterku

Vybráno 0 Kč 339 622 Kč
500 000 Kč
45 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miroslav Tůma
Datum přidání
10. 9. 2023

Představení sbírky

Šestnáctiletá Esterka v tomto roce zůstala bez maminky. Blízcí její rodiny se rozhodli založit tuto sbírku, aby jí pomohli uskutečnit životní potřeby mladé dívky, které již nemohla zajistit její maminka Libuška.

Pomoci Esterce ve startu do dospělého života

Esterce zemřela v tomto roce po těžké nemoci maminka Libuška, která ji po celý život sama vychovávala. V současné době je v poručnictví maminčiny kamarádky, která je v důchodovém věku a mají spolu hezký vztah. Nicméně z finančních důvodů není možné, aby mohla zajistit pro Esterku start do života takový, jaký má většina jejích vrstevníků. Toto je způsobeno i tím, že maminku Libušku, která provozovala „Kavárnu u Bylinné zahrádky“ v Březnici, těžce podnikatelsky postihlo období covidu i její následný boj se zákeřnou nemocí, a tedy nemohla zanechat žádné finanční zajištění pro dcerku.

    Pro Donio Esterka napsala tato slova: „Za vše dobré, vděčím hlavně mamce a vždycky jsem si říkala, že jí to jednou budu chtít oplatit. A najednou tu mamka není a já už to nestihnu. Je to zvláštní pocit být najednou na světě sama, bez toho, s kým jsem byla celý život. Teď mám zodpovědnost za svůj život sama a nechci ho promarnit, už kvůli mamce, která by mě jistě chtěla podporovat a přála by si, abych si vedla v životě dobře a byla šťastná.

    Proto zakládáme tuto sbírku. Jako výraz poděkování Libušce za společně strávený čas na tomto světě, a hlavně abychom pomohli Esterce se lépe vyrovnat s problémy v prvních letech jejího samostatného života. Věříme, že každá darovaná koruna najde správné uplatnění. Děkujeme předem všem, kteří Esterce přispějí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Esterka v současné době začíná studium na střední škole mimo své stálé bydliště, Tedy v nejbližších letech bude potřebné hradit náklady spojené se vzděláním, se zdravotním zajištěním, dočasné ubytování, dopravu, a podobně. V budoucnu pak bude nutné, aby se osamostatnila a tedy řešit její bydlení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat