Sbírka ukončena:

Charitativní fotbalový turnaj Jana Skopečka v Klecanech

Vybráno 0 Kč 6 100 Kč
od 5 dárců
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
1 220 Kč
Průměrná výše daru
1 500 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Charitativní fotbalový turnaj Jana Skopečka v Klecanech

Vybráno 0 Kč 6 100 Kč
od 5 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
29. 8. 2023

Představení sbírky

Poslanec Jan Skopeček pokračuje se sérií charitativních turnajů napříč středočeskými městy. Výtěžek z turnajů, který je vybírán prostřednictvím startovného, je vždy poukázán na jednotlivce a organizace sociálního charakteru v místě konání turnaje.  

Tato sbírka doprovází fotbalový turnaj, který se koná 3. září 2023 v Klecanech.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme Alence Machartové, která do 15 let prožila mnoho krásných okamžiků po boku všech svých kamarádů a blízkých. Mimo jiné bylo mojí velkou zálibou skládání puzzle, které jsem ve volných chvílích skládala a pak si jimi zdobila pokoj. Vždy ji tyto skládanky připomínaly, že každá část skládanky je důležitá, jako je to v životě samotném, a že jen spolu všechny tyto části dávají smysl.

31. 12. 2019 však svoji poslední skládanku, kterou dostala k Vánocům, nedokončila, neboť tuto moji snahu v půli odpoledne nečekaně přerušila náhlá a závažná zástava krevního oběhu. Poté, co prodělala velmi dlouhou sérii resuscitací, zůstává bez povědomí o okolním světě, odkázaná na pomoc druhých. Stav, ve kterém se nachází, se nazývá Vigilní kóma s apalickým syndromem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity ve prospěch dcery Aleny Machartové, a to konkrétně při úhradě léků a zdravotnických potřeb, které Alence pravidelně nakupujeme a jejíž léčba bude vyžadovat mnoho úsilí a času. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 9. 2023 17:38
Velkorysý dárce
1 100 Kč  •  3. 9. 2023 15:03
Štědrý dárce
1 500 Kč  •  3. 9. 2023 13:41
Dárce, který je pro každou dobrost
1 500 Kč  •  3. 9. 2023 13:03
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  3. 9. 2023 10:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat