Úspěšně vybráno:

Složili jste se na chemoterapii pro Jackouška

Milník 1/1

Děkujeme 🙏. Lék už máme doma!

Vybráno 0 Kč 49 083 Kč
40 000 Kč
 -
32 dárců
Celkem se zapojilo
1 534 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na chemoterapii pro Jackouška

Milník 1/1

Děkujeme 🙏. Lék už máme doma!

Vybráno 0 Kč 49 083 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina Mohelnická
Datum přidání
5. 9. 2023
Poslední aktualita

14. 11. 2023 18:23

A je to!

Moji milí kamarádi, 

tak moc bych vám všem chtěl osobně poděkovat za vaši pomoc. Ale nejde to. Tak vám aspoň touto cestou posílám obrovské DĚKUJI za to, jak moc jste mi všichni pomohli.

Aktuálně chodím na chemoterapie každé dva až tři týdny, Jsem silný a zvládám to dobře, ale to už víte, vždyť už mě znáte!

Skvělá zpráva je, že jsem v remisi a věřím, že to tak i dlouho zůstane!

Vážím si vašich dobrých psích srdcí!

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Ahoj, jmenuji se Jack a je mi okolo 8 let, ale nevím to přesně. Pánička si mě totiž našla v útulku a nikdo si už nepamatuje, kdy jsem se vlastně narodil. Jsem velký fešák, za což můžou moje geny, protože jsem částečně pitbull a částečně další rasa. Ve skutečnosti jsem tedy kříženec s “otcem neznámým”.


Mé první 4 roky života moc hezké nebyly. Žil jsem uvázaný na řetězu v horku, ale i v té nejtužší zimě. Je to na delší vyprávění, někteří lidé se ke mně chovali ošklivě a od té doby nemám rád nic, co mi ty zlé časy připomíná, jako určité osoby, vůni alkoholu nebo drog. Naštěstí je tato nepříjemná část života už dávno za mnou.


Jednoho krásného dne se na mě totiž usmálo štěstí a já potkal svoji milovanou páničku. Byla to láska na první pohled. Díky ní si teď žiju jako král, mám vlastní zahradu, spím na gauči a večer samozřejmě v posteli pod peřinou. Tenhle život se mi vážně líbí. Chodíme každý den na procházky, trávíme společně čas na zahradě a jezdíme na výlety. Jooo a zbožňuji hračky a taky všechny kostičky. Naučil jsem se dobrou grimasu – vykoulím oči na svoji páničku, stáhnu uši a ona udělá vše, co mi na očích vidí.
Miluji drbání, návštěvy a mazlení, ale běda, jestli se k mé páničce přiblíží cizí chlap. Mám s nimi špatné zkušenosti a musím ji tak chránit. A o to víc teď, když se nám do rodiny narodil malý Šimonek. I díky němu mám ještě fůru práce a potřebuji tu s nimi být a dávat na ně pozor. Pánička mi pořad říká, že jsem neobyčejný pes a je pravda, že mě návštěvy zbožňují 😅.

Komu pomůžeme?

Vloni, když moje pánička byla v 9. měsíci těhotenství, mi u doktora zjistili, že mam rakovinu mízních uzlin. Doktor mi moc nevěřil a dával mi sotva měsíc života. S tím jsme se však moje pánička ani já smířit nechtěli. Ihned jsme začali chodit k onkologovi do Průhonic. Nejdřív se mnou doktor měl dost práce, ale teď se na něj pokaždé těším, dostávám tam totiž spoustu piškotů.


Od prosince 2022 jsem začal chodit na chemoterapie, první tři měsíce nejprve každý týden, a poté jednou za 14 dní. Zvládal jsem to dobře, i když se  občas objevily komplikace. Jako například, když mě při jedné z návštěv rozčílil během infuze jiný pes a já si vytrhl hadičku z ťapinky a bohužel se mi ten toxický roztok dostal pod kůži. Chvíli to vypadalo, že o ťapku přijdu, ale pánička mi tenkrát moc pomohla. První týden mi ledovala nohu každých 30 minut, další týdny mi ji převazovala i 4× denně. No a to moje pánička přitom prožívala zrovna šestinedělí! Je skvělá, proto jsme to zvládli. Po půl roce je ťapka téměř zahojená, už se mi ta otevřená rána zacelila a já se tak můžu zase chodit koupat do rybníka. To miluju! Aportování do vody je další můj koníček…štěkám na páničku jak blázen a lítám do vody a zase ven a pořád dokola.


Léčba proběhla úspěšně, všechny výsledky byly dobré. Doktor dokonce říkal, že krevní obraz mám jako štěňátko! Bohužel, to onemocnění se však často může vrátit. Uběhly dva měsíce od úspěšně ukončené léčby a pan doktor mi při jedné z posledních kontrol zase nahmatal lehce zvětšené uzliny. To znamená, že se mi ta ošklivá rakovina zase vrací a já tak potřebuji další a jinou léčbu. Přitom ta první léčba stála mojí páničku přes 60 tis. a tahle bude ještě o něco dražší, protože potřebuji speciální lék. Proto si teď o mně čtete a proto vás chci moc poprosit o pomoc. 


Jsem odhodlaný bojovat. Svůj život miluji a během chemoterapií mi nic není, zvládám to skvěle a zvládnu i tuhle. Když nám pomůžete přispět alespoň na lék Oncaspar budu vám strašně vděčný. Moje pánička udělá maximum. Pořád mi říká, že jsem plnohodnotný a milující člen rodiny.


Za odměnu přijďte, já vám zaaportuji, nechám se drbat a ještě vám olížu obličej (jen bacha, nesmí to být 2 dny po chemoterapii, kdy jsem zaplavený tím toxickým roztokem – ale nebojte, pánička už to má všechno nacvičené a zmáklé).


HAF, pusu a pac, váš JACK

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Léčba:
Léčbu zahájíme 7. 9. 2023, kdy mi doktor musí sestavit nový protokol cytostatik. Předchozí již nelze znovu aplikovat. A také mi pan doktor říkal, že moc doporučuje navíc lék Oncaspar. Jedná se o léčivou látku pegaspargázu, která zabraňuje růstu nádorových buněk. V kombinaci s klasickou chemoterapií má tento lék velmi dobré výsledky a žádné vedlejší účinky. Avšak jen ten lék sám o sobě stojí 40 000 Kč. Moc by nám pomohlo, kdybyste nám na něj, klidně jen trošku, přispěli. Zbytek už nechte na mně, budu poslouchat pana doktora, ale i páničku a slibuju, že i na Šimonka budu dávat pozor, až budu těsně po chemoterapii. To vždycky pánička obrátí celý náš dům vzhůru nohama, uklízí, pere a dezinfikuje. Už jsme sehraní a zvládneme to 🙏.


Kdyby se dokonce povedlo vybrat víc peněz, než bych potřeboval, tak zbytek pošleme do útulku na léčbu jiných mých pejsčích kamarádů.


Strašně moc děkujeme za každou korunu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

14. 11. 2023 18:23

A je to!

Moji milí kamarádi, 

tak moc bych vám všem chtěl osobně poděkovat za vaši pomoc. Ale nejde to. Tak vám aspoň touto cestou posílám obrovské DĚKUJI za to, jak moc jste mi všichni pomohli.

Aktuálně chodím na chemoterapie každé dva až tři týdny, Jsem silný a zvládám to dobře, ale to už víte, vždyť už mě znáte!

Skvělá zpráva je, že jsem v remisi a věřím, že to tak i dlouho zůstane!

Vážím si vašich dobrých psích srdcí!

30. 9. 2023 9:58

Trojkombinace léků

Ahoj moji kamarádi a pomocníci,

dlouho jsem se vám neozval, takže to honem napravuji. Minulý týden jsem dostal trojkombinaci léků a musím se přiznat, že ta kombinace mi moc nesedla. Hned první noc po těch lécích jsem páničku budil každou hodinu, aby mě pustila na nocí zahalenou zahradu. Ano, zkrátka jsem potřeboval mockrát na záchod. Po takové noci se dokonce rano objevila v mé stolici krev, pánička o mě měla strach, a tak jsme zase spěchali na psí pohotovosti. Naštěstí můj úžasný doktor má vše pod kontrolou a po konzultaci na pohotovosti nadiktoval, jaká antibiotika bych měl dostat. A pomohlo to!


Už jsem zase ve své formě a spokojený pes. Chodíme se za hezkého počasí koupat do rybníka a na procházky se těším každý den. A víte co? Tento týden máme v ťapkách přes 60 km!


V úterý jsme byli na pravidelné kontrole. V krvi mi po odběru sice zjistili více toxických látek, ale doktor říkal, že je to tak normální, je to následek chemoterapie. Skvělá zpráva však je, že zvětšené uzliny mi už zmizely! Další dávku chemoterapie dostanu příští týden ve čtvrtek a do té doby beru vitamíny na játra a rybí olej.


Pusu a pac přátelé, užívejte krásného počasí stejně jako já ❤️.

Váš Jack

13. 9. 2023 15:24

Zahajujeme léčbu

Kamarádi,

tak tohle jsem vážně nečekal!

Ani jsme vám nestihli poděkovat za cílovou částku 40 000 Kč a už tam máme rovnou 47 383 Kč! Jste ÚŽASNÍ, BÁJEČNÍ a především velcí psí DOBRODÁRCI. MOOOC vám děkujeme.

Děkujeme za VŠECHNY částky, protože spolu dohromady tvoří tuto velkou. Mé páničce doslova spadla pusa, když viděla, kolik peněz dokážete darovat a ukázat nám i všem ostatním, že máte srdce na správném místě. Děkujeme, že nám pomáháte, a to i přesto, že většinou máte sami každý své starosti, nejen se svými zvířecími láskami.

Aktualizace:

Zítra 14. 9. 2023 jsme již objednáni na 15:45 hodinu a díky vám to bude můj šťastný den. A hurááá, jdeme na to, díky vám dostanu hned lék Oncaspar.

Pac váš Jack

7. 9. 2023 17:40

Kontrola 7. 9. 2023

Ahoj kamarádi,

dnes jsem byl po týdnu na kontrole u pana doktora. Říkal, že krční uzliny pořád nahmatá, ale dobrá zpráva je, že se od poslední kontroly nezvětšily. Biopsii uzlin mi zatím dělat nebude, protože jsou malé. Už mi tam dokonce připravil ten lék. Umíchá mi z něj prý dobrý koktejl a příští týden mi ho píchne do svalu. Bude mi to kombinovat s klasickou chemoterapií. Budu vás rád informovat, jak pokračujeme v léčbě. Zdravím z báječného domova ❤️.

Díky za vaši pomoc, Jack

5. 9. 2023 21:49

Moc děkujeme

Strašně moc děkujeme všem dnešním dárcům 🙏❤️. Ani slovy nedokážu  vyjádřit radost za Jackouška 🐕. Jste všichni boží.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  27. 9. 2023 12:40
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  25. 9. 2023 0:04
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 9. 2023 12:24
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  13. 9. 2023 14:18
Dárce, který je pro každou dobrost
10 000 Kč  •  12. 9. 2023 21:59
Milý dárce
600 Kč  •  12. 9. 2023 21:58
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  12. 9. 2023 21:54
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  12. 9. 2023 15:44
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 9. 2023 21:32
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  10. 9. 2023 12:43
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  8. 9. 2023 13:18
Laskavý dárce
50 Kč  •  6. 9. 2023 22:26
Milý dárce
1 000 Kč  •  6. 9. 2023 20:37
DobroDárce
300 Kč  •  6. 9. 2023 14:44
Ať se ta vaše láska ušatá brzy uzdraví! 😍😘
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  5. 9. 2023 23:39
DobroDárce
5 000 Kč  •  5. 9. 2023 20:32
Milý dárce
3 500 Kč  •  5. 9. 2023 19:23
Velkorysý dárce
200 Kč  •  5. 9. 2023 19:15
Dobrosrdečný dárce
633 Kč  •  5. 9. 2023 18:38
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  5. 9. 2023 18:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat