Chodítko a rehabilitační pás pro malou Ellen

Vybráno 0 Kč 800 Kč
70 000 Kč
44 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Romana Trutnovská
Datum přidání
7. 5. 2024

Představení sbírky

Šestiletá Ellen žije společně s rodiči a o rok mladší sestřičkou Olivií v Karlových Varech. Obě holčičky jsou velmi čiperné a veselé, dovádět spolu mohou ale jen do té míry, kterou Ellen dovolí její onemocnění. Potýká se totiž se spinální svalovou atrofií, která zapříčiňuje postupné ochabování svalstva. Ellen je velká bojovnice a díky pravidelnému cvičení je vidět neustále pokroky. Rádi bychom zpestřili a zkvalitnili domácí cvičení pomocí rehabilitačního chodícího pásu. Zároveň Ellen neustále roste a postupně je třeba pořídit nové chodítko.

Komu pomůžeme?

To, že má Ellen spinální svalovou atrofii druhého typu, jsme se dozvěděli v jejím roce a půl. Ellen se vyvíjela jako zdravé dítě. Zlom nastal, když se již nebyla schopna postavit. Nikdy se sama nepostavila (ani přes oporu) a nechodila. Ellen hned po stanovení diagnózy začala dostávat lék jménem Spinraza. Ten sice nemoc nevyléčí, ale zastaví její progresi a může i mírně stav zlepšit. A to se také stalo, ba co víc! Po zahájení léčby, a díky pravidelnému dvou až třífázovému každodennímu cvičení, je nyní Ellen schopna se přes vhodnou oporu postavit, obcházet nábytek, samostatně bez opory stát desítky vteřin, a hlavně s chodítkem chodit po rovném povrchu. Již také udělala své první krůčky s trojbodovými berličkami, a to bez naší dopomoci. V domácnosti se zatím většinu času pohybuje po kolenou, protože je to rychlejší a může tak prohánět svou sestřičku.

S Ellen pravidelně každý den cvičíme v domácím prostředí 1,5 hodiny. Zřídili jsme si doma „cvičící“ místnost, kterou se snažíme pořád vylepšovat o nové cvičební prvky, které cvičení zpestří a zkvalitní. Ellen dále 2× týdně plave, 1× týdně chodí na hipoterapii a jezdí na elektrokole, kde procvičuje nožičky. Ellen plave v plavecké oddíle SK Kontakt Karlovy Vary, kde plavou s lidmi s postižením. Voda je pro Ellen druhý domov, cítí zde větší svobodu, a hlavně je v plavání opravdu dobrá. Již se účastní plaveckých závodů a získává samé medaile.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance budou použity na úhradu chodítka crocodile vel. 2. Ellen má nyní stejné chodítko ve vel. 1. Již ale z něho odrůstá, začíná pro ni být méně stabilní a nebezpečné. K chodítku je potřeba dokoupit loketní opěrky, sedátko a vodící tyč. Se všemi komponenty je celková cena chodítka do 50 tis. Chodítko patří mezi dražší, je však velmi kvalitní. To nejdůležitější ale je, že Ellen naprosto vyhovuje a pro ni jsou to druhé nohy. Chodítko vel. 1 darujeme FN Motol, kam pravidelně docházíme na léčbu, na rehabilitační oddělení.

Druhá část financí bude použita na úhradu rehabilitačního chodícího pásu. Ellen měla doposud v „cvičící“ místnosti bradla, která jsou již pro ni malá. Hledali jsme tedy alternativu, aby Ellen mohla procvičovat nohy, které jsou u ní nejslabší část těla. Rehabilitační chodící pás jsme na trhu našli jen jeden v hodnotě 20 tis. Jeho velikou výhodou je, že ho lze nastavit na nízkou rychlost a Ellen si ho již i vyzkoušela.  

Pokud by se vybrala nižší částka, budeme muset zbytek uhradit z vlastních zdrojů. Pokud by se naopak vybrala vyšší částka, finance bychom využili na letní plavecké soustředění, které prospívá zdravotnímu stavu a nákup ortopedických bot.

Všechny ze zmíněných účelů byly doporučeny lékařem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 5. 2024 10:27
Štědrý dárce
100 Kč  •  14. 5. 2024 5:16
Velkorysý dárce
100 Kč  •  13. 5. 2024 19:55
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2024 19:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 5. 2024 10:27
Štědrý dárce
100 Kč  •  14. 5. 2024 5:16
Velkorysý dárce
100 Kč  •  13. 5. 2024 19:55
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2024 19:47

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat