Projekt ukončen:

Čisté Česko

Vybráno 0 Kč 0 Kč
350 000 Kč
 -
0 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše příspěvku
0 Kč
Nejvyšší příspěvek
17 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Čisté Česko

Vybráno 0 Kč 0 Kč
350 000 Kč
Datum přidání
16. 12. 2021

Představení projektu

Jak sám název napovídá, Čisté Česko je záměr odstranit co nejvíce odpadu z naší přírody. Máme překrásnou a rozmanitou přírodu, jedno z nejzalesněnějších území v Evropě. Jsme národem houbařů, borůvkářů, fotografů, myslivců, a já osobně neznám člověka, který by občas rád nezašel do lesa, třeba si jen, tzv. vyčistit hlavu. Bohužel, ačkoliv je to pro mě nepochopitelné, mnozí z těch, kteří využívají přírodu a les ve svůj prospěch, je také znečišťují. Nechci být jen tím, kdo pouze poukazuje na problém znečištěných lesů a přírody jako takové, rád bych byl tím, kdo začne aktivně jednat a naši přírodu skutečně uklízet od všeho lidského syntetického odpadu, který do ní naší bezohlední spoluobčané, vyhazují. Ruku na srdce, každý nechť si ve svém vlastním svědomí a paměti zaloví, a přizná si, zda také nemá svůj podíl na aktuálním stavu naší přírody. Chci to změnit a uklidit z naší překrásné přírody co nejvíce odpadu.

Kdo za projektem stojí?

Jmenuji se Martin Palatáš, je mi 38 let a žiji v malém městě zvaném Hrochův Týnec, v okrese Chrudim. Od maturity jsem na své profesní dráze prošel mnoha, více či méně zajímavými, pracovními pozicemi. Od několika gastronomických zkušeností v úplném počátku, ať už v Čechách, či ve Velké Británii, přes manuální stavařské práce, až po nižší a střední management, v různých, větších či menších firmách. Posledních takřka 19 let hledám v životě uplatnění, které by mě nejen slušně uživilo, ale i bavilo, mělo pro mě hlubší smysl. Doposud jsem prošel velmi rozmanitou a strastiplnou cestu, kdy jsem vyzkoušel, a různé doby dělal, všemožná zaměstnání a povolání, abych dospěl k poznání, že tak dál nemohu pokračovat. Dosavadní cesta mě přivedla tam, kde jsem a nejsem příliš spokojen. Přes velmi vážné komplikace typu akutní pankreatitida, bipolární porucha, ekonomické a duševní pády až na samé dno, k totálnímu vyhoření, a hledání zcela nové životní cesty, která by mě už více nestresovala takovou měrou, která mě doposud doslova ničila. Nejdříve jsem musel zjistit, co nechci, abych si uvědomil, co chci. Příroda je pro mě chrámem, léčitelem a přítelem, bez nadsázky matkou, a každý z nás má vůči Ní svůj nezanedbatelný dluh. Chci to změnit, nejen kvůli mně, ale i kvůli Vám. Chci věnovat svůj čas a úsilí očistě české přírody. Pomůžete mi prosím realizovat tento můj smělý sen?

Na co vybrané peníze použijeme?

Uklidím tolik odpadu z přírody, kolik jen sám dokáži. Jenže na to potřebuji, tak jako na vše v dnešní době, finance. To máte auto, ideálně starší dodávku, oblečení do každého počasí, odpadkové pytle, nářadí, pohonné hmoty a všechno možné potřebné pro úklid, kdekoliv v přírodě, a k tomu samozřejmě určitý obnos financí na to, abych mohl mimo práci, také i žít. To vše je zahrnuto v cílové částce tak, abych nemusel hledat a řešit žádnou jinou práci, jiný zdroj peněz, ale získal tak prostředky pro své poslání, úklid české krajiny, a přitom měl i dostatek prostředků na život, minimálně, řekněme na 1 rok. Během tohoto roku uklidím maximum odpadu z přírody, jaké budu schopný zvládat, v rozsahu běžné pracovní doby, tedy 8–12 h.  denně, který budu v rámci možností třídit a následně i umisťovat na příslušné skládky a sběrné dvory. Začnu ve svém nejbližším okolí a svůj rádius budu postupně rozšiřovat dál a dál s tím, že pokud se můj nápad a projekt osvědčí, pokusím se jej postupně převést do oficiální podoby (IČ, s.r.o., nezisková org., atp.) a nezbytné finanční prostředky pro výkon práce (úklidu) se postupně naučím získávat jinak, např. přímo od obcí, na jejichž území bych úklid prováděl. Po celou dobu prvního roku, kdy bych fungoval díky vaším příspěvkům, budu svou činnost pravidelně dokumentovat a zveřejňovat na webových stránkách, které bych pro ten účel zřídil, kde by bylo možno transparentně zveřejňovat mé náklady a dokumentovat mou práci a výsledky.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu