Sbírka ukončena:

Davídkovi s DMO na auto s velkým kufrem a intenzivní neurorehabilitace

Vybráno 0 Kč 576 826 Kč
800 000 Kč
 -
1 479 dárců
Celkem se zapojilo
390 Kč
Průměrná výše daru
15 000 Kč
Nejvyšší dar
94 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Andrea Glucová
Datum přidání
29. 9. 2023
Poslední aktualita

12. 4. 2024 21:42

Jen rehabilitace mě posouvají dopředu aneb následující 2 měsíce budou pořádně nabité a jen díky nové sbírce budu moct pokračovat v intenzivních rehabilitacích i nadále 🙏

Dobrý den, milí přátelé DOBRODÁRCI 🫶.

Chceme se s Vámi podělit o novinky.

Davídek dnes i díky Vaší finanční podpoře nastoupil k čtyřtýdennímu pobytu v Sanatoriích Klimkovice s doplatkovým programem Reha Motion. Díky němu může každý všední den intenzivně cvičit o hodinu více než při běžném lázeňském pobytu. (Cena měsíčního programu je 25500 Kč.)

A hned po příjezdu ho od pondělí čekají nové čtyřtýdenní intenzivní rehabilitace v neurosenzorickém centru Verhoul na a to vždy čtyři hodiny denně. (Cena měsíční rehabilitace je 88000 Kč.)

Částky jsou to astronomické 🫣, hlavně když si uvědomíte, že nestačí cvičit jen měsíc.  Ale poctivě cvičit dva tři čtyři měsíce nebo i rok.

Nicméně, abych byla i POZITIVNÍ, ta dřina, úsilí, čas a vynaložené finance přináší své „ovoce“. Davídek se staví s oporou na nožky a zkouší své první úkroky (s dopomocí) 🥹. Den co den jsem víc a víc za jeho zesílení tělíčka šťastnější a hlavně vděčná. Protože všechny ty intenzivní rehabilitace, které mohl za poslední měsíce absolvovat, bylo i díky Vám dobrodárcům a Vaší finanční pomoci.

Aby mohl Davídek pokračovat v intenzivních rehabilitacích i nadále, vznikla pro Davču nová sbírka https://www.donio.cz/pribeh/19110

S tou NEJVĚTŠÍ POKOROU Vás drazí přátelé DOBRODÁRCI prosím 🙏, podpořte našeho nejmladšího syna Davídka v nové sbírce, aby mohl pokračovat v tolik potřebných rehabilitacích. 🥹

Děkuji z celého srdce.

máma Andrea 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Davídek je tříletý chlapeček s dětskou mozkovou obrnou. Vývojově je na úrovni sedmiměsíčního miminka. 

Nemluví ani neslabikuje, nepostaví se na nohy a nechodí, nerozumí nám a někdy to vypadá, že nás vlastně ani nevnímá. Jak říká paní primářka dětské neurologie, Davídek má zkrátka svůj svět. DMO je pouze jednou z mnoha zdravotních problémů, se kterými se Davídek potýká. 

Davídek je hodný a usměvavý chlapeček se spoustou zdravotních problémů, se kterými se potýká už od svého narození. Má dětskou mozkovou obrnu, ke které se váže například opožděný psychomotorický vývoj nebo velmi oslabené svalstvo. Vývojově je na úrovni asi sedmiměsíčního miminka. Mimo diagnózu DMO mu jeho zdravotní stav komplikuje cysta v mozku, centrální hypotonický syndrom, FOA, mikrocefalie, hypermobilita, neprospívání, oční a sluchové vady.

Má za sebou mnoho hospitalizací už od útlého věku. První hospitalizaci trvala 14 dní na JIP hned 9 hodin po jeho narození. Ještě teď si vzpomínám na ty hodiny strachu a nevědomosti, co s Davídkem bude. Davídka jsem nemohla navštívit celé tři dny, kdy to můj zdravotní stav nedovoloval. Vždy za mnou jen přicházeli další a další lékaři, že Davídkovi zjistili to, a pak zase tohle. Že musel jít do inkubátoru, že začal ztrácet teplotu, že má špatné hodnoty cukru v krvi a dalšího, že musí být napojen na různé monitorovací přístroje, že se potýká se syndromem vlhké plíce, krvácením do mozku a dalšími problémy. Čtvrtý den jeho života mě konečně mohli přeložit na JIP k němu. K malému jsem sice mohla vždy jen na pár minut každé tři hodiny, jinak musel být pod neustálým dohledem lékařského personálu, ale i to pro mne bylo důležité, být ty chvilku s ním. Další šok byl, kdy mi zakázali mého chlapečka kojit. Kojení ho vysilovalo a bylo pro něj náročné. Přirozeného sání nebyl schopen. Svou dávku odstříkaného mlíčka musel dostat speciální savičkou a zbytek nasogastrickou sondou. Bylo to trápení, ale nakonec mléko savičkou zvládal přijímat. Po propuštění jsme mysleli, že máme vyhráno a tím nejhorším, čím jsme mohli, jsme si už prošli, ale nebylo tomu tak. Další hospitalizace následovaly. Ve čtyřech měsících první operace, v pěti měsících další 10ti denní hospitalizace, kde lékaři zkoumali detailně, proč má Davídek takové problémy jaké má, ale jasné stanovisko nepřišlo. Problémy mohlo zapříčinit krvácení do mozku po porodu, cysta v mozku nacházejí se u epifýzy, zvětšená třetí komora v mozku, syndrom vlhké plíce, nízká porodní hmotnost, zkrátka cokoliv. I kvůli stálému neprospívání jsme domů odcházeli s nasogastrickou sondou, kterou jsem se musela naučit zavádět, aby Davídek mohl jednodušeji přijímat mléko a zlepšily se jeho váhové přírůstky. Naše hospitalizace ale stále nekončí, v nemocnici jsme několikrát ročně. Ať už jde o kontrolní vyšetření magnetické rezonance nebo třeba komplikace spojené s chřipkou či jiným virem. Prostě pořád něco. 

S Davídkem musíme dojíždět na mnoho ambulantních vyšetření a děláme vše pro to, aby se jeho zdravotní stav zlepšoval. Nově nám přibude pneumologie, protože Davídek často trpí na bronchitidy a kvůli hypotonii nemůže hleny vykašlat, s každým nachlazením se těžce pere a vždy skončí s antibiotiky. Nově by mu mohl pomoci speciální přístroj pro zjednodušení vykašlávání. 

Pravidelně dojíždíme na fyzioterapie, ergoterapie, oční rehabilitace a na lázeňské pobyty do Klimkovic, kde Davídek rehabilituje. Spolupracuje s námi taktéž Raná péče. Když máme možnost, rádi navštívíme i canisterapii, hipoterapii či snoezelen.

Davídkovi bychom chtěli dopřát intenzivní neurorehabilitace v Pokroku Rehabilitace, které Davídka zase mohou posunout motoricky dopředu. Ty ale nehradí pojišťovna. 

Abychom se s Davídkem mohli lépe pohybovat po světě, potřebujeme koupit automobil s velkým kufrem, do kterého se vleze speciální zdravotní kočárek, který je bohužel těžký a neskladný, vertikalizační stojan a dále také nové pomůcky pro jeho rozvoj, kterých postupem času bude přibývat (speciální chodítko, vozíček). Zároveň vybíráme auto, které budeme v budoucnu moct přestavět a doplnit plošinou. V neposlední řadě se do auta musí naskládat i celá naše pětičlenná rodina. 

Komu pomůžeme?

Davídek je teď jako sedmiměsíční miminko, věříme ale, že se jednou na své nohy postaví a bude chodit.

Zatím je ale plně nesoběstačný, odkázán ve všem na naši pomoc 24/7.

Tříletý Davídek doma poctivě každý den rehabilituje – 4× denně Vojtujeme, cvičíme Bobath, využíváme vibračních, vertikalizačních a dalších pomůcek. 

Davídek nemluví, není schopen žádné formy komunikace. Nedá najevo žádné potřeby, a to ani ty základní, kdy má žízeň, hlad, je mu teplo, zima nebo potřebuje vyměnit plenu. Sám se nenapije, nenají. S tím se bohužel pojí i jeho další problém, který se objevil už při narození, není schopen sání. Stravu nepokouše. „Naštěstí“ umí polykat, proto mléko Fortini nepije ale jí po zahuštění ve formě kašiček. Jídlo musí mít také podáváno pouze ve formě hladkého mixu. Krmení trvá dlouho. Lékařka nám stále doporučuje použití PEGu, snažíme se to ale co nejvíce oddálit. V současnosti pracujeme s výbornou logopedkou, která se specializuje na děti s problémy správného příjmu potravy. Takže stále cvičíme, nacvičujeme, cvičíme, nacvičujeme. 

Motoricky se Davídkovi daří malé, ale pro něj i pro nás, zásadní „krůčky“ . V současnosti se umí sám posadit a po zadečku „dohopsat“ z místa na místo. Aktuálně se snažíme posunout Davídka dál v lezení po čtyřech. Slabé břišní svaly mu v tom sice brání, ale prostě pořád cvičíme a nacvičujeme. Bez toho by nebyl tam, kde je alespoň teď. Hra postrádá konstruktivní charakter. Zvládne hračku uchopit, předat z jedné ruky do druhé. Neumí si ale hrát s hračkou tak, na co je určena. Jinými slovy, nepostaví 2 kostky na sebe, nerozumí vkládačkám, neví, že medvídka může pochovat nebo udělat „malá“ a pohladit ho, nebo že autíčko dělá „brm, brm“ a koly jezdit po podlaze. Do hraček zatím pouze bouchá. Nepodá nám hračku, mozek mu to prostě neumí zpracovat. Musíme s ním tedy nacvičovat i takové dovednosti. Miluje světelné a vibrační hračky. Světýlka jsou nej. 

Prognóza vývoje jeho stavu je bohužel nejistá, takže musíme počítat se vším. Lékaři doporučují nesrovnávat ho s jinými dětmi, protože to bude mít vždycky trochu jinak. Ono se to lehce řekne „nesrovnávejte“, když už máte doma dva větší kluky a moc dobře si pamatujete, kdy přišel jejich první úsměv, první pohyb, první krůček, první slovo. Pevně ale věříme, že se jednou na ty jeho „neposlušné“ nohy postaví a bude chodit. A také, že nám jednou bude rozumět a umět sdělit své potřeby. 

Davídek má dva starší brášky Kubíka (5) a Ondru (10). Ondrovi se rozvinulo po prodělání Covidu před dvěma lety středně těžké Astma Bronchiale. Dochází na plicní rehabilitace a letos v zimě ho čeká ozdravný pobyt v Metylovicích.

Je pro nás těžké vše finančně zvládat. Rádi bychom vás proto touto cestou poprosili o pomoc.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Velké auto a intenzivní neurorehabilitace.

Vybrané peníze použijeme na koupi automobilu s velkým kufrem, na zaplacení intenzivních neurorehabilitací a popřípadě zakoupením dalších rehabilitačních pomůcek pro domácí rehabilitaci. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

12. 4. 2024 21:42

Jen rehabilitace mě posouvají dopředu aneb následující 2 měsíce budou pořádně nabité a jen díky nové sbírce budu moct pokračovat v intenzivních rehabilitacích i nadále 🙏

Dobrý den, milí přátelé DOBRODÁRCI 🫶.

Chceme se s Vámi podělit o novinky.

Davídek dnes i díky Vaší finanční podpoře nastoupil k čtyřtýdennímu pobytu v Sanatoriích Klimkovice s doplatkovým programem Reha Motion. Díky němu může každý všední den intenzivně cvičit o hodinu více než při běžném lázeňském pobytu. (Cena měsíčního programu je 25500 Kč.)

A hned po příjezdu ho od pondělí čekají nové čtyřtýdenní intenzivní rehabilitace v neurosenzorickém centru Verhoul na a to vždy čtyři hodiny denně. (Cena měsíční rehabilitace je 88000 Kč.)

Částky jsou to astronomické 🫣, hlavně když si uvědomíte, že nestačí cvičit jen měsíc.  Ale poctivě cvičit dva tři čtyři měsíce nebo i rok.

Nicméně, abych byla i POZITIVNÍ, ta dřina, úsilí, čas a vynaložené finance přináší své „ovoce“. Davídek se staví s oporou na nožky a zkouší své první úkroky (s dopomocí) 🥹. Den co den jsem víc a víc za jeho zesílení tělíčka šťastnější a hlavně vděčná. Protože všechny ty intenzivní rehabilitace, které mohl za poslední měsíce absolvovat, bylo i díky Vám dobrodárcům a Vaší finanční pomoci.

Aby mohl Davídek pokračovat v intenzivních rehabilitacích i nadále, vznikla pro Davču nová sbírka https://www.donio.cz/pribeh/19110

S tou NEJVĚTŠÍ POKOROU Vás drazí přátelé DOBRODÁRCI prosím 🙏, podpořte našeho nejmladšího syna Davídka v nové sbírce, aby mohl pokračovat v tolik potřebných rehabilitacích. 🥹

Děkuji z celého srdce.

máma Andrea 

13. 3. 2024 15:34

OBROVSKÝ PROGRES aneb Davídek se STAVÍ NA NOHY

Davídek udělal za několik posledních týdnů obrovský posun a začal se stavět na nohy!!! 

To, co se zdálo pro nás jen vytouženým snem, začíná být realitou. Davídek se díky INTENZIVNÍM REHABILITACÍM začíná stavět na nožky a našel v sobě sílu poprat se se svým osudem. 

To vše se děje předně díky Vám, lidem s obrovským ❤️. To Vy jste Davídkovi a nám dodali sílu a možnost bojovat!!! DĚKUJEME!!! 🍀🍀🍀

A aby Davídek mohl v rehabilitacích pokračovat i nadále a jednou zvládnul i ty své první krůčky, Donio nám umožnilo založit novou sbírku POMOC PRO DAVÍDKA K PRVNÍM SAMOSTATNÝM KRŮČKŮM. Zde je odkaz: 

https://www.donio.cz/pribeh/19110

NEPŘESTÁVÁME BOJOVAT A SNÍT! PROSÍM, POJĎTE NÁM V TOM POMOCI 🍀.

DĚKUJEME 💛💛💛

1. 2. 2024 23:04

Sny se stávají skutečností a to díky VÁM 💛

Náročný leden plný lékařských kontrol a velkým množstvím zařizování = únor, kdy se sny stávají skutečností. Davídek má za sebou dvě vstupní vyšetření na nové rehabilitace a snoezelen terapie. V únoru začínáme a to především díky Vám! Únor a březen tedy budou ve znamení intenzivních cvičení a my se už teď těšíme, že jeho opožděný psychomotorický vývoj dostane pořádně „na frak“ ✊✊✊.

Druhá důležitá zpráva, se kterou se s Vámi s velkou radostí chceme podělit, je ta, že jsme pořídili auto s opravdu velkým kufrem.

Ano, Davídkův „maxík“ už je doma! Věřte, že to díky Vaší dobrosrdečnosti z nás tak spadla obrovská tíha a dostavila se velká úleva. Za to vše ještě jednou obrovské DÍKY 💛💛💛.

A právě dnes, když se stal maxík oficiálně naším, se objevila na obloze duha 🌈. Symbol jednoty v pestrosti a rozličnosti, symbol integrace odlišných lidí, příslušníků menšin. Právě proto se používá jako symbol LGBT hnutí i jako symbol integrace handicapovaných osob. Ten pohled zahřál u srdce ❤️.

Mějte se, naši milí přátelé – dárci, moc dobře a opatrujte se.  DĚKUJEME ZA VŠE 🍀. 

Davídek, Kubík, Ondra, máma Andrea a táta Martin 

2. 1. 2024 21:51

Poděkování

Někdy jen slova poděkování nestačí, přesto mohu za svou rodinu a hlavně za Davídka udělat alespoň to.

Děkuji Vám za Vaši podporu, vstřícnost a porozumění. Obrovsky si Vaší pomoci vážím. Každý z Vás je pro mne člověkem se srdcem na pravém místě. Smekám před Vámi. Jste úžasní 💛. 

DĚKUJI 🍀. 

31. 12. 2023 11:47

PF 2024

V roce, který nadchází, ať vás štěstí a zdraví provází.

Všechno dobré přichází, přátelé a láska ať vám neschází.

Ať vás nikdo nerozhází a žijete v klidu bez nesnází.

Vše dobré do nového roku 2024 přejí Glucovi 🍀.

30. 12. 2023 11:12

DAVID dnes svůj svátek slaví, přejeme mu hlavně ZDRAVÍ!!!

DAVID dnes svůj svátek slaví, přejeme mu hlavně ZDRAVÍ 🙏🍀❤️.

Do konce sbírky zbývají 2 dny. My už ale teď musíme poděkovat rodině, přátelům, známým i neznámým 💛 – prostě úplně VŠEM, kteří Davídkovi přispěli a šířili jeho sbírku dál. Moc si každého z Vás velmi vážíme a vězte, že právě díky Vám se Davídek jistojistě toho svého prvního krůčku dočká a jednou bude moct se svými brášky lumpačit a prohánět se s nimi, tak jako správný kluk 🤩.

DĚKUJEME! DĚKUJEME! DĚKUJEME! 

25. 12. 2023 20:53

Nejlepší ze všech dárků pod vánočním stromkem? Přítomnost šťastné rodiny.

Nejlepší ze všech dárků pod vánočním stromkem? Přítomnost šťastné rodiny.

24. 12. 2023 8:46

Děkujeme a přejeme veselé Vánoce

Dnes je Štědrý den a my chceme všem obrovsky poděkovat za Vaši finanční i morální podporu a popřát Vám VESELÉ VÁNOCE a klidné prožití vánočních svátků. 

DĚKUJEME 💛💛💛

22. 12. 2023 14:01

Radost vystřídal smutek

Čtyři týdny rehabilitací jsou zdárně za námi a my jsme konečně doma s celou rodinou. 

Ovšem události posledních 24 hodin radost vystřídaly za smutek. I touto cestou bychom chtěli za naši rodinu vyjádřit UPŘÍMNOU SOUSTRAST pozůstalým a SÍLU V BOJI O ŽIVOT všem raněným. V myšlenkách jsme s Vámi.

19. 12. 2023 17:18

Už se blížím v lázních do finále

Už se blížím v lázních do finále. Zbývají mi poslední dva dny cvičení a procedur a pak hurá s maminkou pojedeme domů. 

Včera se mi vrátil z ozdravného pobytu také nejstarší bráška Ondra a s Kubíkem a taťkou už doma stihli nazdobit i vánoční stromeček. Všude spousta světýlek, to je moje. A také konečně rodinná pohoda a to, že můžeme být zase všichni pohromadě. 

Čtyři týdny bez celé rodiny je dlouhá doba, ale moje tělíčko potřebuje intenzivně cvičit, takže to musím s mámou dvakrát do roka zvládnout. 

Už teď vím, že i díky Vašim darům, tady v dubnu pojedu zase a můžu díky samopláteckému programu Reha Motion cvičit zase o kousek víc. 

Posílám pozdravy od vánočního stromečku tady v lázních a přeji klidné dny, než přijde Ježíšek. 

17. 12. 2023 20:24

3. Adventní neděle je RADOSTNÁ

Adventní čas stříbrné neděle je považován za symbol přátelství, setkávání se a díků za všechny blízké.

Chci v tento adventní čas poděkovat všem přátelům a novým blízkým, kteří Davídka podpořili v jeho cestě posunout se zase o kus dopředu a podpořili jeho sbírku.

Cítím velký vděk 🙏 a mám z toho obrovskou radost 🍀. Děkuji Vám strašně moc 💛.

15. 12. 2023 14:01

3 týdny rehabilitací za mnou, zbývá poslední 1 týden

Už mám za sebou tři týdny poctivé práce v rehabilitování svého slabého tělíčka a oslabeného zraku a zbývá mi ještě poslední týden, kdy se do toho opřu, co nejvíc to půjde 💪. Pořádnou makačku v tělocvičně, v trakční kleci a na rehabilitačních strojích prokládám jodobromovými koupelemi a snozelen terapií. Tady je pár nových fotek, ať vidíte, jak se mi daří ☺️. 

Moc Vás všechny zdravím a děkuji, že mě podporujete v mé snaze se jednou postavit a udělat svůj první samostatný krůček. 💛💛💛

10. 12. 2023 17:45

2. adventní neděle to je LÁSKA

Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje, není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, není škodolibá, ale raduje se z pravdy, všechno snáší, vždycky doufá, všechno vydrží.

Mějte krásnou druhou adventní neděli a užívejte si ji se svými blízkými.

Láska a rodina dělají život nádherným. 

7. 12. 2023 17:30

Dnes zázrak má se stát, co víc si můžeme přát

Zázrak v podobě prodloužení sbírky do 1. ledna. Co víc jsme si mohli přát. Teď už víme, že každá další vybraná částka poputuje výhradně na úhradu neuro-rehabilitací.

Davídkův osud, život s Dětskou mozkovou obrnou, nelze změnit. Tak to prostě je. Léčba neexistuje, ale díky rehabilitacím se dá ještě ledascos zvrátit. Třeba to, že nebude celou dobu upoután jen na vozík a zvládne kus cesty svého osudu ujít s chodítkem, že nebude 24/7 potřebovat pomoc druhé osoby i v naplňování základních životních potřeb – sám se napít, sám se najíst, a další. Zkrátka prožít život smysluplně a ne v zajetí svého těla.

Cesta k dosažení cíle je dlouhá, ale díky Vašim příspěvkům se o obrovský kus stává reálnější.

Děkujeme všem dárcům, že nám pomáháte měnit rozdané karty osudu našeho Davídka. Jsme Vám za to opravdu velmi vděční.

5. 12. 2023 21:39

Mikulášská nadílka a požehnání Davídkovi od farářky Martiny Viktorie Kopecké

Dnes přišel i za námi do Sanatorií Klimkovice s nadílkou Mikuláš. Nebyl ale sám. Měl sebou nejen své pomocníky anděla a čerta, kteří děti v lázních zabavili pohádkou, tanečky, kouzly a donesli jim mikulášské balíčky, přišla s nimi i vzácná návštěva – farářka Církve československé husitské MARTINA VIKTORIE KOPECKÁ, empatická, křehká žena s krásnou duší. Davídkovi dala POŽEHNÁNÍ a mě její hřejivá slova obrovsky pohladila na duši. Martinko, děkuji. Ráda jsem Vás poznala.

3. 12. 2023 21:27

1. Adventní neděle to je Naděje

První adventní železná neděle je tady. Dnes zapalujeme první svíčku na adventním věnci, která značí Naději. 

V tento adventní čas přejeme Vám i Vašim blízkým spoustu klidných dní, pohody a radosti ze společně strávených chvil. 

Děkujeme všem přispěvatelům za Vaše dary, Vaše nasazení, nekonečnou podporu a mnoho pozitivních komentářů. To vše nám právě v těchto dnech dodává Naději a prohlubuje víru v to, že dobrosrdečných lidí je na světě stále dost a že se ještě dobro nevytratilo.

Posíláme s Davídkem pozdravy ze Sanatorií Klimkovice s kamarádem Páťou a jeho maminkou Kamčou.

Máma Andrea

2. 12. 2023 22:17

První týden rehabilitací je za námi

První týden rehabilitací v Sanatoriích Klimkovice je za námi a ještě další tři týdny před námi. Bojovník Davídek pořádně maká a u všech cvičení je velmi snaživý. Samozřejmě každý den není stejný. Někdy se chce tělíčku víc a někdy míň. Ale i tak vidím den po dni další malé změny k lepšímu, prostě intenzivní rehabilitace jsou to, co ho může opravdu dostat psychomotoricky zase dopředu. Snad budeme moci Davídkovi dopřát intenzivních neurorehabilitací co nejvíc. Ale věřím, že to jednou dotáhne až k samotným krůčkům. Je to bojovník 💪. Můj malý velký bojovník ❤️. 

30. 11. 2023 17:57

„šli jsme s kůží na trh“

Když neurolog oznámí diagnózu „DMO“ u vašeho dítěte, jste postaveni před řadu výzev a otázek a vůbec nevíte, na koho se obrátit o radu a pomoc. Pro své dítě chcete to nejlepší a pak přijde další „rána“, zjistíte, že náš systém vše neproplácí a vy prostě nemáte desítky a stovky tisíc korun jen tak na neurorehabilitace, kompenzační pomůcky a mnoho dalšího. Nezbývá nic jiného, než „jít s kůží na trh“ a požádat o finanční příspěvek ve sbírce. Věřte, že i pro nás nebylo jednoduché si tuto diagnózu vyslechnout a už vůbec nebylo jednoduché veřejně sdílet osud našeho Davídka a požádat o finanční pomoc.

A během posledních tří dnů se ale stalo něco neuvěřitelného. Davídka už podpořilo skoro 1000 dárců a to je něco neuvěřitelného. O takové podpoře našeho Davči, se nám ani nezdálo.

VÁM VŠEM PATŘÍ NAŠE OBROVSKÉ DĚKUJI a i tak máme pocit, že to není dost. A největší DÍKY patří naší patronce Adélce @pilateszive ❤️❤️❤️. 

Všem, kteří Davídkovi přispěli finančně i sdílením sbírky na Donio ještě jednou ze ❤️děkujeme.

Všem, kteří ho budou chtít podpořit, také 🙏. Velmi si Vás všech vážíme 👏🍀💗. 

Do konce sbírky zbývá 1️⃣5️⃣ hodin. 

#zdravinenisamozrejmost

#neninamtojedno

#kdomuzepomuze

28. 11. 2023 16:27

Snozelen

Snozelen terapie. Tmavá místnost s relaxační hudbou a světýlka, ta jsou nej. Zde procvičuju koordinaci oko – ruka. Je to jedna z klidnějších procedur, které tady v Sanatoriích Klimkovice absolvuji. Další cvičení už jsou pro mé oslabené svaly pořádná makačka. Ale abych se zdokonaloval v pohybu, jsou nutností.

Video u mámy na IG andrea.glucova

27. 11. 2023 14:56

Rehabilitace v plném proudu

Zdravíme všechny z lázní Klimkovice, kde Davídek od pátku poctivě rehabilitujeme. Začali jsme pěkně pozvolna a dneska už jedeme na plné obrátky. 

Do konce sbírky pro Davídka zbývají poslední 3 dny. O víkendu se zapojil se sbírkou i Český červený kříž při akci Rozsvícení vánočního stromu v Rychvaldě.

Všem přispěvatelům velmi děkujeme ❤️. 

20. 11. 2023 14:19

Hurá, jede se cvičit

Za 5 týdnů tu jsou Vánoce, u nás ale budou následující týdny ve znamení procedur a rehabilitací :-)

Nejstarší Ondrášek nám dnes odjel na 4 týdny na ozdravný pobyt do Metylovic a Davídek s maminkou vyráží rehabilitovat už tento pátek také na 4 týdny do Sanatorií Klimkovice. 

Letos tedy vánoční čas proběhne velmi netradičně. Vy si ale tento čas užijte v rodinné pohodě a harmonii :-) 

Děkujeme a mějte se moc dobře.

10. 11. 2023 11:34

Třetí třetina

Hokejovou terminologií řečeno, začíná třetí třetina Davídkovy sbírky. Čas, kdy může dojít ještě k velkým překvapením a obrovským zvratům. Bez Vás 174 dárců bychom tak daleko nebyli. Vám všem patří naše velké DÍKY. Díky z celého ❤️. Dosud vybraná částka skoro 100.000 Kč je pro Davídka možnost učinit velký krok vpřed. Krok nejen pomyslný, ale díky neurorehabilitacím snad i ten opravdový 🙏.

A pokud Vás ještě jednou můžeme za Davídka poprosit, protože teď je ten správný čas zaútočit na branku, nasdílejte jeho příběh dál do světa, ať se dostane mezi další lidi, kterým není osud postiženého dítěte lhostejný. Přesně tak, jako nebyl lhostejný Vám. Každá korunka, tak jako každý gól se počítá. Bojujem až do konce. 

Ještě jednou DĚKUJEME, moc si Vás všech vážíme 🍀❤️🙏.

máma Andrea a táta Martin 

16. 10. 2023 14:37

Poděkování

Chtěla bych Vám za celou naši rodinu a hlavně za Davídka ze srdce poděkovat. Neváhali jste a přispěli do sbírky, která mu pomůže ulehčit cestu životem. Velmi si toho vážím. Maminka Andrea

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
200 Kč  •  1. 1. 2024 23:20
Milý dárce
150 Kč  •  1. 1. 2024 22:57
Milý dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 22:49
Laskavý dárce
190 Kč  •  1. 1. 2024 22:44
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  1. 1. 2024 22:37
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 1. 2024 22:33
Štědrý dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 22:26
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 22:11
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 21:49
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 21:42
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  1. 1. 2024 21:41
Milý dárce
500 Kč  •  1. 1. 2024 21:31
DobroDárce
150 Kč  •  1. 1. 2024 21:28
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 20:51
Štědrý dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 20:48
Laskavý dárce
600 Kč  •  1. 1. 2024 20:36
Milý dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 20:15
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  1. 1. 2024 20:09
Štědrý dárce
100 Kč  •  1. 1. 2024 20:05
Laskavý dárce
150 Kč  •  1. 1. 2024 19:37
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 1. 2024 19:37
DobroDárce
100 Kč  •  1. 1. 2024 19:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat