Delfínoterapie pro mého syna

Vybráno 0 Kč 911 Kč
150 000 Kč
40 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Sokol
Datum přidání
20. 11. 2023

Představení sbírky

Jsem otec 4 dětí. Starší 3 dcery jsou zdravé, prakticky dospělé a samostatné. Nejmladší dítě je syn Radovan, který trpí poruchou autistického spektra. Tohle jeho postižení se projevilo někdy ve 2 – 3 letech jeho věku a bylo hlavní příčinou rozpadu mého manželství. Dneska mám Ráďu už 10 let svěřeného do mé výhradní péče a starám se o něj tak, jak umím. Není to pro chlapa bez ženy v domácnosti nijak lehké, ale mám ho moc rád. Tahle situace mě přivedla i k tomu, že jsme s dcerou Kateřinou založili nadační fond na podporu rodin s autismem.

Dnes je Ráďovi už 15 let, ale přesto že vůbec nemluví, rozumí jednoduchým věcem, ale není zdaleka schopen samostatné existence. Byl mu diagnostikován 3. stupeň závislosti a navštěvuje speciální školu.

Komu pomůžeme?

Čas letí a Radovan se už brzy dostane do puberty. Šance na zlepšení jeho stavu se tím výrazně sníží. Proto bych mu chtěl ještě dopřát delfínoterapii, která může být poslední šance na zlepšení jeho stavu.

O delfínoterapii jsem slyšel velmi zajímavé a pozitivní informace z mnoha stran a protože můj syn je nesmírně vnímavý a citlivý, tak jsem přesvědčen o tom, že by to mělo pozitivní vliv i na něj.

Princip delfínoterapie se odvíjí od silné motivace a radosti, která dokáže spustit emoce a stimulovat samoléčebné procesy v těle. Pro syna by mohlo jít o intenzivní zážitek, který působí jako jakýsi urychlovač pozitivních procesů nebo startér k tomu, aby třeba promluvil. Navíc pohyb s delfínem ve vodě je přirozený způsob rehabilitace s vysokou motivací k pohybu, kterou Ráďa potřebuje.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Delfínoterapie je finančně náročná, navíc jsou náklady na cestu a pobyt v Turecku, kde se centrum nachází, pro mě nyní nedostupné.

Cílová částka je 150 tis. Kč. Sám si takový výdaj nemohu dovolit, proto jsem se rozhodl zveřejnit tento náš příběh s prosbou o pomoc.

Předem děkuji za každý dar, který rozsvítí jeho oči, protože moc miluje zvířata.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  9. 12. 2023 20:43
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 12. 2023 20:36
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  9. 12. 2023 20:32
Dárce, který je pro každou dobrost
111 Kč  •  20. 11. 2023 19:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  9. 12. 2023 20:43
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 12. 2023 20:36
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  9. 12. 2023 20:32
Dárce, který je pro každou dobrost
111 Kč  •  20. 11. 2023 19:03

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat