Delfinoterapie pro Moniku

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
180 000 Kč
39 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Natálie Moučková
Datum přidání
9. 10. 2023

Představení sbírky

Monika trpí autismem a středně těžkou mentální retardací a má navíc ADHD. Je ji nyní 7 let. V tomto věku stále nemluví,  Je uzavřena ve svém vlastním světě a s okolím nekomunikuje.  Velice  ráda plave a miluje vodu.  Therapie se psem a koněm se neosvědčila. Monika neprojevovala o toto zájem. Vzhledem k tomu, že má strašně ráda pobyt ve vodě a nedělá ji problém být v ní i hodně hodně času, je tu alternativa léčby pomocí delfinotherapie. 

Komu pomůžeme?

Monika se narodila jako zdravé dítě. Se sestrou jsou dvojčata. Postupem času jako každé dítě Monika začala mluvit, ale pak kolem druhého roku po narození se vývoj zastavil a šel jakoby zpět. Přestala se o věci okolo sebe zajímat, na své jméno nereagovala, uzavřela se do sebe. Monice byl diagnostikován dětský autismus a středně těžká mentální retardace s ADHD. Se svojí sestrou, začala chodit do mateřské školky , ale již se naplno projevili prvky autismu a retardace. Prostředí bylo pro Moniku velice náročné a museli jsme požádat o asistenta. Moc to nepomohlo a proto za rok Monika byla převedena do speciální školky v jiném městě. Na doporučení SPC ji převedli poté do přípravné třídy speciální školy v Poděbradech. Nyní tam chodí do první třídy.

I když nyní chodí do školy, není schopna si hrát s ostatními dětmi, nemluví a komunikuje s okolím pouze výkřiky a skřeky, kterými vykazuje emoce. Veškerá snaha na to, aby Monika začala mluvit zatím byla nulová. Má ráda velice svoji sestru, ale protože Monika nemluví nemohou se naplno hrát jako jiné děti spolu. Monika má ráda pastelky a tak stále se snaží něco kreslit. 

Pravidelně Monika navštěvuje psychologa, logopeda, psychiatra.

Absolvovali  jsme s Monikou OTA therapie pro rozvoj dítěte, ale bez výsledku. Monika chodila na hypotherapii, kanisterapii, ale výsledek byl také nulový. Je jí 7 let a stále žije uzavřena ve svém vlastním světě. I když jsme se snažili hledat pomoc u odborníků, zlepšení stavu nenastalo. Monika stále vyžaduje pozornost- doma i mimo domov. Protože si neuvědomuje nebezpečí tak může nekontrolovatelně vběhnout na silnici, k rozhoupané houpačce na hřišti, takže vyžaduje neustálý dohled s předvídavostí. Postrádá opatrnosti před cizími lidmi. Nelze s ní chodit po nákupech, jezdit hromadnou dopravou, panikaří ve velkých prostorech s velkým množstvím lidí.

Našli jsme informace o delfinotherapii, promluvili s odborníky, s rodiči dětí co absolvovali delfinotherapii a naznali jsme, že by delfinotherapie  mohla Monice pomoci. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Cestovní výdaje, ubytování, náklady spojené s pobytem pro maminku a Moniku a úhrada delfinotherapie v zahraničním centru. Vybraná částka v jakékoliv výši do cílové částky se použije dle uvedeného záměru.  Pokud se vybere více než cílová částka zbývající částka se použije opět pro Moniku- například prodloužení delfinotherapie, vhodná hračka, zajištění další léčby.

Chceme pro Moniku udělat maximum, aby dostala šanci se co nejvíce přiblížit normálnímu běžnému životu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  10. 2. 2024 12:07
🍀
DobroDárce
2 000 Kč  •  7. 12. 2023 20:38
Laskavý dárce
200 Kč  •  16. 11. 2023 11:31
Milý dárce
1 000 Kč  •  11. 10. 2023 17:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Hanka
300 Kč  •  10. 2. 2024 12:07
🍀
DobroDárce
2 000 Kč  •  7. 12. 2023 20:38
Laskavý dárce
200 Kč  •  16. 11. 2023 11:31
Milý dárce
1 000 Kč  •  11. 10. 2023 17:54

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat