Projekt ukončen:

Podpořte novou knihu pro děti ÁNIN DENÍK / ALEXŮV DENÍK

Vybráno 0 Kč 50 010 Kč
180 000 Kč
 -
16 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
3 126 Kč
Průměrná výše příspěvku
20 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
47 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Podpořte novou knihu pro děti ÁNIN DENÍK / ALEXŮV DENÍK

Zakladatel
Katarína Fiala
Datum přidání
1. 11. 2022
Poslední aktualita

28. 11. 2022 11:31

KNIHA UŽ JE NA SVĚTĚ! – MŮŽETE PODPOŘIT TADY NA DONIO:)

Zobrazit celou aktualitu

Představení projektu

Nová kniha ÁNIN DENÍK / ALEXŮV DENÍK – to jsou dva příběhy v jedné knize. Jeden je z pohledu Áni a druhý z pohledu Alexe. Vy si můžete vybrat, ze které strany začnete knížku číst dřív. 

„Áňa a Alex jsou dvojčata a chodí spolu do čtvrté třídy. Pokud máte děti školou povinné a jsou na prvním stupni, budou se u této knihy skvěle bavit. Áňa ráda tančí a vaří. Alex raději jí, kreslí komiksové obrázky a čte. Jeho oblíbený komiksový hrdina je Očkarin, který má psa Nufa – o nich se v příběhu také dočtete. Knížku doprovází veselé originální obrázky.“

Děti si novou knihu užijí tak jako naše dosavadní knihy. Ohlasy máme veliké! O knížkách 1. A a 2. A nám rodiče píšou, že je čtou holky i kluci, a to několikrát za sebou. Vánoční knihu si oblíbily i paní učitelky a v prosinci ji předčítají žákům ve školách. Detektivka je svižná a dětem se líbí, že spolu s hlavními hrdiny pátrají po tom, kdo krade parfémy. S knížkami chodím do škol na autorská čtení. Těší mě, že jsou u dětí  oblíbené. Také mám radost, že nyní spolu s ilustrátorkou Vendulkou Šafránkovou připravujeme knížku ÁNIN DENÍK / ALEXŮV DENÍK, která vyjde k Vánocům 2022. Neváhejte si ji objednat, stačí kliknout na odměny.

-

Pro představu jsou v projektu použity i fotky našich předchozích knih.

Kdo za projektem stojí?

Jmenuji se Katarína Fiala a spolu s ilustrátorkou Vendulkou Šafránkovou jsme už vydaly čtyři oblíbené knížky pro děti. Jako pátá vychází kniha ÁNIN DENÍK / ALEXŮV DENÍK. Je na ní zajímavé, že v jedné knize najdete dva příběhy. Dříve než vyjde, musely jsme vynaložit velké úsilí, jako bychom vydávaly knížky dvě. Dva příběhy, dvojnásobný počet ilustrací, ale očekávejte i dvojnásobné množství zábavy pro děti!

Ilustrátorka Vendula Šafránková se zabývá především tvorbou pro děti, ať už v klasické knižní ilustraci, komiksu nebo animaci. Miluje kresbu, do které promítá hravost, humor i fantazii. Baví ji znázornění pohybu, i proto vystudovala obor „Klasická animovaná tvorba“ na UTB ve Zlíně. Aktuálně pracuje jako ilustrátorka, animátorka a grafička na volné noze. Je matkou tří dětí, jejichž veselé řádění je pro ni nekonečnou inspirací.

Nová kniha obsahuje dva příběhy dvou odlišných dětí, Áni a Alexe, proto také každou část ilustrovala jiným způsobem. V Deníku Áni jsou to kreslené „fotografie“, které zachycují okamžiky z jejího příběhu. V Deníku Alexe najdete obrázky, které jako by kreslil sám Alex. Všechny ilustrace jsou černobílé a děti si je tak samy mohou vybarvit. Kniha tedy slouží i jako omalovánky.

-

Katarína dříve psala a tvořila pro dospělé, zejména monodramata, která hrála na scéně v rámci festivalů poezie nebo v pravidelných pořadech v literárních kavárnách. Absolvovala dvouletou hereckou školu při divadle „M“ v Duchcově. Po založení rodiny žasla nad bohatostí dětské fantazie a začala tvořit pro děti. Její knihy jsou inspirované dětskými hrami, dobrodružstvím každodenních dnů – takže se v nich čtenáři snadno poznávají. Vtáhne je do děje, jako by to prožívaly ony, klade důraz na rodinu, hezké vztahy a rozvíjí v dětech fantazii a tvořivost.

Několikrát do roka pořádala zábavná odpoledne pro rodiny. Přebásnila klasické pohádky, do rolí herců obsadila děti a jako režisérka vyzdvihla jejich osobitý talent. Představení si získala velkou oblibu a akce se konaly po dobu jedenácti let venku na hřišti – Na houpačkách, odkud také pochází název nakladatelství.

V této chvíli je bohatě ilustrovaná kniha v tiskárně a my se těšíme, že si ji děti budou moct užít a začtou se do veselých příběhů z pohledu čtvrťačky Áni a jejího stejně starého bratra Alexe. Díky různému pohledu na stejnou situaci očima holky a kluka je kniha tak zábavná. I když jsou oba sourozenci, mají odlišné záliby i spoustu jiných zážitků, které děti jistě pobaví. Věříme, že se čtenáři budou ke knize rádi vracet a najdou v ní situace, které jim budou blízké. Těší nás, že po vydání knihy se k nám vždy dostanou reakce spokojených čtenářů, rodičů i učitelů. Doufáme, že i tato kniha bude patřit k těm oblíbeným.

-

Přejeme Vám příjemnou zábavu při čtení!

Na co vybrané peníze použijeme?

Kniha ÁNIN DENÍK / ALEXŮV DENÍK si vyžaduje dvojnásobné náklady – jako bychom vydávaly knížky dvě. Kromě autorky a ilustrátorky pracují na knížce další lidé – korektorka, redaktoři, sazeč a nakonec jde kniha do tiskárny. Každý z nás knize věnuje spoustu času a do své práce vkládáme maximální úsilí. Všem nám zaleží na tom, aby bylo její zpracování, tzn. text, ilustrace i její vizuální a technická část, co nejlepší. Věříme, že právě díky této píli si kniha najde velkou oblibu u dětí. 

-

Děkujeme za Vaši podporu, které si nesmírně vážíme! 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

28. 11. 2022 11:31

KNIHA UŽ JE NA SVĚTĚ! – MŮŽETE PODPOŘIT TADY NA DONIO:)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Ježíšek 2022
3 710 Kč  •  18. 12. 2022 11:59
Ať vaše knihy dělají radost dětem i rodičům ! Děkujeme.
Milý přispěvatel
1 500 Kč  •  14. 12. 2022 21:34
Štědrý přispěvatel
20 000 Kč  •  14. 12. 2022 20:52
Laskavý přispěvatel
350 Kč  •  14. 12. 2022 10:29
Laskavý přispěvatel
1 500 Kč  •  13. 12. 2022 0:40
Štědrý přispěvatel
3 000 Kč  •  9. 12. 2022 19:21
Milý přispěvatel
1 500 Kč  •  8. 12. 2022 11:15
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
9 750 Kč  •  6. 12. 2022 20:07
Štědrý přispěvatel
700 Kč  •  6. 12. 2022 16:53
Milý přispěvatel
1 500 Kč  •  22. 11. 2022 13:54
Laskavý přispěvatel
1 500 Kč  •  22. 11. 2022 13:46
Dobrosrdečný přispěvatel
800 Kč  •  5. 11. 2022 11:16
Jana M.
700 Kč  •  2. 11. 2022 16:00
Hodně úspěchu přeji!
Milý přispěvatel
1 500 Kč  •  2. 11. 2022 15:47
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  1. 11. 2022 21:50
Dobrosrdečný přispěvatel
1 500 Kč  •  1. 11. 2022 17:56

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu