Sbírka ukončena:

Pomoc v nouzi pro zvířata

Vybráno 0 Kč 3 400 Kč
500 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
486 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc v nouzi pro zvířata

Vybráno 0 Kč 3 400 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dotkni se křídel z.s. Jirsova
Datum přidání
20. 10. 2023
Poslední aktualita

Představení sbírky

Sbírka se týká celého našeho spolku. Jelikož ztrácíme půdu pod nohami a střechu nad hlavou potřebujeme pomoci zařídit nové místo kde budeme mít zázemí a klid. Kde naši svěřenci dravci, sovy, daněk, divočák, koně a psi budou v bezpečí. Veškeré naše uspořené peníze padly a padnou na soudy a i když jsme v právu bylo nám to málo platné. Nyní z nás a z našich svěřenců jsou bezdomovci. Bez přístřešku nad hlavou bez půdy pod nohama, prostě nemáme nic. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete nejen nám, našim svěřencům a ostatním pro koho toto děláme jako jediní v ČR. Naše situace s vyklizením pozemku a domů, kde mají naše zvířata zázemí musíme do 30 dnů opustit a vybudovat nové, jsme veřejně prospěšný spolek, toto by byla naše likvidace a to nechceme ani my, ani lidé za kterými jezdíme. Moc prosíme o pomoc!!!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na zajištění materiálu potřebných pro ubytování zvířat dravců a sov. Skladovací prostory na potravu pro zvířata, úložné prostory zamrazení  krmení pro dravce. Stavba voliér pro psy a přístřešky pro koně, nové ohrady pro divočáka a daňka.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
600 Kč  •  25. 10. 2023 21:25
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  23. 10. 2023 17:57
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 10. 2023 15:34
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 10. 2023 15:24
Štědrý dárce
600 Kč  •  23. 10. 2023 14:27
DobroDárce
600 Kč  •  23. 10. 2023 13:08
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  23. 10. 2023 13:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat