Sbírka ukončena:

Ekologický elektrický pomocník

Vybráno 0 Kč 400 Kč
189 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
400 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ekologický elektrický pomocník

Vybráno 0 Kč 400 Kč
189 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
12. 7. 2023

Představení sbírky

Multifunkční ekologický elektrický zahradní traktor. Úprava travnatých ploch na výstavách a společenských akcích pro hendikepované. Převoz výstavního stánku a rekvizit po vnitřních i venkovních výstavních prostorech. Elektrický pohon je možné použít i uvnitř výstavních hal, což u benzinových variant není možné.

Komu pomůžeme?

Pomoc osobám s omezenou pohyblivostí. Poslední dobou se nám stále více stává, že organizátoři nemají venkovní plochy dostatečně posečeny a naši pacienti se v tomto terénu těžko pohybují (invalidní vozíky, tříkolky, lidé s protézou dolních končetin atd.). Plochu si musíme dosekat sami. Výhodou elektrického traktoru je, že má jednoduché ovládání a může ho ovládat i hendikepovaná obsluha. Zároveň nehrozí únik oleje, takže je ekologický a dá se použít i ve vnitřních prostorách.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nákup ekologického elektrického zahradního traktoru. Posune nás to v dalších možnostech pro tělesně hendikepované. Výstavy, sportovní a kulturní vyžití pro tyto osoby. Možnost vysekání prostoru u vodní plochy pro sportovní rybolov hendikepovaných rybářů. Pokud se nevybere cílová částka kupíme menší traktor bez výbavy. Pokud se podaří vybrat více můžeme zakoupit další příslušenství, jako např. závěs, vozík, smeták, inteligentní dobíjení, náhradní baterii pro delší pracovní čas stroje.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
400 Kč  •  31. 7. 2023 12:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat