Sbírka ukončena:

Elektrický vozík pro syna Michala

Vybráno 0 Kč 4 629 Kč
68 629 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
579 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Elektrický vozík pro syna Michala

Vybráno 0 Kč 4 629 Kč
68 629 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Helena Šimonová Krajníková
Datum přidání
19. 6. 2023

Představení sbírky

Syn Michal Krajník se narodil před 32 roky o měsíc dřív než byl termín porodu, byl hodně malý 1400 g. V inkubátoru prodělal DMO(dnes mentální postižení=.IQ 43), do sterilního prostředí inkubátoru se vloudila infekce, jeho malé tělíčko si svůj život nakonec vybojovalo. Zánět vyvolaný infekcí mu doslova rozpadl na pravé noze kyčelní jamku, kus pánve, kloubní hlavici. Infekce zasáhla i ukazovák na pravé ruce, po punkci zánětlivého ložiska mu ochrnul ukazovák. Pravá noha vyrostla o proti levé o 14cm kratší a zbytek stehenní kosti se opírá o pánev. Na levé noze má odoperovanou zkrácenou achilovku.

Komu pomůžeme?

Postupem času ,rehabilitací Vojtkovou metodou, plaváním a lázeňskou léčbou , procvičováním jemné motoriky se dokázal posadit a později i postavit se zákazem našlápnout na kratší nohu. Měl povoleno po místnosti se pohybovat pomocí francouzských holí, mimo místnost mechanický vozík. Byl to zázrak, prognóza lékařů byla že bude nekomunikativní ležák. Jen používáním francouzských holí a mechanického vozíku se postupně dopracoval k artróze ramenních kloubů .Má je již několikrát operované ale bolesti se vrací a už nezvládne víc než pár metrů jak s vozíkem tak i o holích. Michal je velmi kamarádský. Podnikáme časté výlety. Chodíme do divadla, do kina. Velmi rád plave. Miluje naše vnoučata (6 a 3 roky)a chtěl by jít s nimi na procházku, ale to již nejde a oni jsou ještě malý a nemohou mu pomoci.Mohl by jít sám na procházku se svým psem.Já jako matka jsem chtěla aby měl plnohodnotný život,chodili jsme s vozíkem do lesa,procházeli na výstavy.Rádi jsme objevovali pamětihodnosti v naší zemičce.Projeli jsme velký kus naší republiky,zvládali jsme i hory.Nakonec začalo vypovídat fyzicky i moje tělo.Pred 3 roky jsem byla na výměně kolenního kloubu,vloni mi vyztužili bederní páteř a vyměnili ploténku.Po dalším vyšetření mi plánují vyměnit i v druhé noze kolenní kloub,oba kyčelní klouby a poslední i ramenní kloub.S bolestmi se postarám o sebe,manžel pracuje na směny a vždy nejde zařídit aby s námi jel k lékařům,apod a pomohl s vozíkem.Nebo jako doprovod do divadla,kina apod.Michal nemůže jít semnou do většího obchodu,ani k lékařům,plavat.Nemohu synovi pomoct s mechanickým vozíkem, pro něj by byl elektrický vozík nejlepší řešení pro jeho aktivity.Ted je ponejvíc doma a s kamarády komunikuje přes internet,chybí mu osobní kontakt.Jeřábek (hydraulické zvedací zařízení)do auta máme,tak bych neměla problém s nakládáním a vykládáním elektrického  vozíku z auta.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze bychom použili na zakoupení elektrického invalidního vozíku, který zvládne i menší terénní nerovnosti. Michal by trávil delší dobu se svými přáteli a mohl by venčit i svého psa. Nebyl závislí na naší pomoci. Opět bychom se mohli vydat na nějaký zážitkový výlet. Je velkým fanouškem fotbalové Sparty, tak by se dostal na zápasy. V případě, že by se podařilo vybrat více peněz použiji je na zakoupení polohovací postele. Tu co má už dosluhuje.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
629 Kč  •  18. 8. 2023 6:24
Velkorysý dárce
700 Kč  •  17. 8. 2023 10:10
Milý dárce
600 Kč  •  15. 8. 2023 12:49
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 8. 2023 7:30
DobroDárce
100 Kč  •  14. 8. 2023 23:47
Hanka Vepřeková
500 Kč  •  14. 8. 2023 21:54
M
1 000 Kč  •  29. 7. 2023 21:26
💪❤️
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 6. 2023 0:58

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat