Sbírka ukončena:

Elektrický zvedák

Vybráno 0 Kč 150 Kč
39 700 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
150 Kč
Průměrná výše daru
150 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Elektrický zvedák

Vybráno 0 Kč 150 Kč
39 700 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
18. 3. 2024

Představení sbírky

Jsme domov pro seniory se zvláštním režimem. Věnujeme se péči o seniory s demencí (ať už stařeckou, nebo Alzheimerovou chorobou). Momentální věkový průměr našich klientů je 83 let, máme tu celou řadu starších devadesáti let. Většina našich pacientů je více či méně imobilní. Manipulace s takovou nespolupracující osobou je značně náročná. Hydraulické elektrické zvedáky by nám tuto manipulaci velice usnadnily. 

Komu pomůžeme?

Seniorům s různými stupni demence, jejichž zdravotní stav již neumožňuje, aby se postarali sami o sebe. Kapacita našeho zařízení je 67 osob, z nichž více než polovina je imobilní. Senioři jsou denně přemísťovaní např. z postelí na invalidní vozíky, do koupelen při celkové hygieně těla a pod. Zvedáky usnadní práci našich pečovatelek a pečovatelů a v neposlední řadě i zvýší kvalitu života našich klientů, protože zvedák umožňuje šetrnou manipulaci.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na zakoupení dvou elektrických zvedáků, viz tento odkaz: Elektrický zvedák | Unizdrav.cz

Elektrický zvedák slouží ke zvedání imobilního pacienta z postele a jeho následný přesun na invalidní vozík nebo do jiné místnosti, např. do koupelny nebo na WC. Konstrukce a kvalita produktu garantuje uživateli komfort, bezpečnost a spolehlivost.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
150 Kč  •  10. 5. 2024 7:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat