Sbírka ukončena:

Hiporehabilitace pro úzkostnou autistku Jasmínku

Vybráno 0 Kč 5 600 Kč
22 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
1 120 Kč
Průměrná výše daru
4 400 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hiporehabilitace pro úzkostnou autistku Jasmínku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Kovaříková
Datum přidání
8. 9. 2023

Představení sbírky

Ve jménu Jasmínky bych jako její maminka chtěla poprosit o pomoc při financování speciální hiporehabilitace. Dle již absolvovaných rehabilitací víme, že velmi dobře zmírňuje stres a napětí, kterým Jasmínka trpí, také kvůli tomu, že nedokáže mluvit. Všemu ale rozumí. Lidi má ráda, ale nedokáže s nimi komunikovat. Hodně vnímá energie, proto mají koně takový zklidňující vliv. Cvičení, jízda a odpočinek na koni je neskutečně účinný nástroj na zklidnění, které pak pomáhá při učení, cvičení a dalších aktivitách. Hiporehabilitace musí být pravidelná, aby měla účinek. Jasmínka jezdí jednou týdně do hipocentra, kde terapie trvá 40minut. Nyní bychom rádi vybrali částku na 10 měsíců. Je to pro nás finančně náročné, protože jsem samoživitelka a Jasmínka má mnoho dalších potřeb. Proto žádáme o pomoc.

Komu pomůžeme?

Jasmínka je 13ti letá nemluvící holčička, trpí autismem a vývojovou dysfázií. Nejvíc si rozumí se zvířaty, velmi dobře reaguje na jejich energii, koně jí pomáhají ve zvládání úzkostí z okolního světa, hiporehabilitace je pro ni opravdové uvolnění, zbavení stresu a momenty obrovské radosti a štěstí. Hiporehabilitace také zmírňují její OCD (obsedantně kompulzivní poruchu), kterou nyní v pubertě trpí. Je krásné vidět ji na koni šťastnou a uvolněnou. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na předplacení hiporehabilitací pro Jasmínku v režimu jednou týdně na dobu 10 měsíců ve specializovaném hipocentru. Pokud se vybere menší částka i tak bude použita na tento účel jenom na kratší dobu. Hiporehabilitace jsou naprosto zásadní ve zvládání úzkostí. Zlepšením držení těla pomocí pohybu koňského hřbetu oslovujeme i svaly dechového aparátu a zvyšujeme jejich práci a kapacitu plic. Díky lepšímu dýchání dochází  k odstraňování stresu a zmírnění úzkostí.  Odstraňuje se tak psychický hendikep a díky souboru cvičení zahrnutému v práci s koněm, se zvyšuje i fyzická zdatnost. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Stanislav L.
4 400 Kč  •  8. 11. 2023 17:22
Aspoň na dva měsíce přeji méně úzkostí a více radosti. : )
Milý dárce
500 Kč  •  6. 11. 2023 12:33
Od sousedky Pavlínky
200 Kč  •  27. 10. 2023 19:28
Držte se♥️
Štědrý dárce
300 Kč  •  12. 9. 2023 18:42
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  12. 9. 2023 17:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat