Úspěšně vybráno:

Složili jste se na zdravotní vozík pro Ondráška

Vybráno 0 Kč 41 800 Kč
41 800 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
41 800 Kč
Průměrná výše daru
41 800 Kč
Nejvyšší dar
7 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na zdravotní vozík pro Ondráška

Vybráno 0 Kč 41 800 Kč
41 800 Kč
Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
15. 7. 2022

Představení sbírky

Touto sbírkou pomůžeme malému Ondráškovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou s pořízením nového zdravotního vozíku, díky kterému se bude moci i nadále vydávat na procházky nejen do přírody, které má moc rád.

Komu pomůžeme?

Ondrášek je téměř devítiletý handicapovaný chlapec, jemuž pobyty na čerstvém vzduchu velice prospívají. Ondrášek je moc šikovný kluk, který chodí do speciální školy, jezdí na hiporehabilitační pobyty, má rád i canisterapie a užívá si trávení volného času v přírodě.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení zdravotního vozíku. Konkrétně se jedná o cyklo vozík xROVER REHA All in one L, který si již mohl Ondrášek vyzkoušet a moc mu vyhovoval. Velkou výhodou je, že by mu tento vozíček vydržel až do dospělosti, což rodině ušetří na příštích několik let spousty starostí. 

Nyní má Ondra pouze zapůjčený vozík Benecykl, z kterého však již vyrůstá, a tak se mu snaží rodina pořídit nějaký jiný, který by co nejlépe vyhovoval jeho potřebám a vydržel mu co nejdéle. Cyklovozík jim moc pomáhá a umožňuje vzít Ondráška na procházky do lesa a do přírody, kam se s běžným vozíkem nemohou dostat. Pořízení tohoto vozíku je hodně nákladné a bez pomoci by si ho nemohli dovolit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
41 800 Kč  •  15. 7. 2022 12:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat