Projekt ukončen:

Nesu popel svého táty do Říma

Vybráno 0 Kč 45 010 Kč
75 000 Kč
 -
44 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 023 Kč
Průměrná výše příspěvku
5 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Nesu popel svého táty do Říma

Zakladatel
Oldřich Bažant
Datum přidání
26. 2. 2023

Představení projektu

Rád bych vám v krátkosti představil můj životní příběh a důvod, proč si vás dovoluji žádat o příspěvek na mou cestu. Prošel jsem v životě až neskutečnými momenty a zažil hodně zla, které jsem často působil i vlastními skutky. Ale rozhodnul jsem se, že svůj život naplním smysluplněji. Že ukážu, že každý může svůj život změnit od A do Z.

Narodil jsem se v Karlových Varech roku 1984, kde jsem i posléze společně se svou matkou, otcem, sestrou a bratrem žil. V 7 letech otec od rodiny odešel a tím pádem jsme se museli s matkou odstěhovat do sociálně slabší lokality. Tyto dvě změny odstartovaly určité životní peripetie, které mě provázely následujících 21 let.

S otcem jsem se po jeho odchodu vůbec nestýkal. Potkávali jsme se vždy až v mezních situacích, kdy má matka už nevěděla kudy kam. Někdy to skončilo návštěvou na víkend, kdy jsem pak utekl zpět do svého rodiště nebo do Prahy. Jindy jsem s ním strávil času o trochu více, ale náš vztah byl postavený především na praktických věcech života.

Táta byl vždy velmi přísný a po většinou to byla především diktatura o tom, jak se chovat. Ale předal mi jednu z velmi důležitých dovedností, kterou mám rád – vaření. Od osmnácti let, kdy mě táta začal učit tomuto umu, mezi námi začal vznikat i emoční vztah a nejenom plnění pokynů.

Nicméně i přes tátovu snahu mě zasvětit do běžného života jsem dal přednost divokému stylu žití. Mladý osmnáctiletý divoch od otce opět utekl.

S tátou jsme během několika let zažili ještě spoustu těžkých, ale i dobrých časů.

Bohužel táta zemřel ve věku 65 let, když mi bylo 34 let.

Nyní vzpomínám na tátu s úsměvem. Je ve mně spoustu lásky, protože jsme na konci přestali řešit, kdo z nás jaký je. Žili jsme každý svůj život, ale jedno jsme si na sklonku otcova života slíbili. Bylo to po návratu z mé pouti do Santiaga de Compostela (3 500 km pěšky), kdy jsem prvně pociťoval od táty podporu. Sledoval mě celou pouť online a po návratu mi řekl, že je na mě pyšný. Slíbili jsme si, že spolu podnikneme podobnou společnou pouť do Říma. To jsme bohužel už nestihli.

Rozhodl jsem se, že i když ne s tátou společně, tak SLIB DODRŽÍM. Do Říma donesu tátův popel SÁM.

Nebudu samozřejmě tátovu pozůstalost reálně nést v nádobě přes 3 000 km. V místě, kde je otec pochován, udělám rituální oheň a poprosím duši svého táty, aby se mnou putovala a mohl jsem tak naplnit slib, který jsme si dali.

Nejdůležitější myšlenka této pouti je narovnání lidských vztahů. To, že člověk někoho ztratí v momentě, kdy spolu ještě nestihli něco dořešit, neznamená, že by to měl vzdát. I přesto, že mě táta po většinu života nejspíš nedokázal milovat, neznamená, že jej nemiluji a navždy nebudu milovat já JEHO.

Na své pouti chci odpustit veškeré křivdy, které mi otec způsobil. Chci také odpustit sobě všechny špatnosti, které jsem mu způsobil já.

Lidské vztahy jsou křehké a je náročné o ně pečovat, ale nepřenášejme špatné vzorce dál. Můžeme to změnit.

Nejsem člověk, který umí ostatní žádat o pomoc. Učím se to, ale po diskuzi s mými přáteli jsem se rozhodl vás poprosit o pomoc i touto formou. Děkuji vám s pokorou za jakoukoliv částku, která mě přiblíží k dodržení slibu a zvládnutí této pouti. Z celé cesty plánuji po jejím skončení udělat řadu výstupů – ať již ve formě přednášek či článků, které věřím mohou pomoci i dalším lidem ve vyrovnání se se ztrátou nejbližších. Podívejte se podrobněji na můj životní příběh a proč neustále vymýšlím, jak někomu pomoci a čím ještě mohu do společnosti přispět, zde: https://www.facebook.com/olivernacestach

Průběh pouti můžete následně od 07. 05. 2023 sledovat na FB stránkách: https://www.facebook.com/olivernacestach…

Jako správný poutník začínám na prahu svého domu, který se nachází v Lipně nad Vltavou, dále budu pokračovat přes rakouské hranice do Linze. Z Linze budu směřovat na Julské Alpy a vrchol Triglav. Z Triglavu směrem na Plitvická jezera, dále chorvatské pobřeží – město Split, Makarska, Međugorje, Dubrovník. Z Dubrovniku trajktem do Bari a přes Neapol do Sixtinské kaple v Římě.

Na podrobnější popis cesty se můžete podívat zde: https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&dim=63f0d2e5ac1384b4cdf1ea34&x=15.6252330&y=49.8022514&z=8

Kdo za projektem stojí?

Oliver na cestách https://www.facebook.com/olivernacestach

Oliver na cestách aneb pouť do ŘÍMA O mně: Ahoj, jmenuji se Olda a jsem člověk, který je důkazem, že každý může svůj život změnit od A do Z – a když myslím každý, tak doslova každý. V životě jsem zažil mnoho zlého i udělal mnoho zlého, ale bytostně věřím, že je vždy možné obrátit věci do pozitivna…

Vedu již přes 4 roky neziskový spolek FAKT abstinenti, který se zaměřuje na podporu lidí trpících závislostmi a jejich znovu začleňováním do společnosti. Za těch zhruba 48 měsíců už sezeními prošlo více než 230 klientů, kteří se mnohdy neměli možnost obrátit nikam jinam.

Organizuji pohybové aktivity v rámci prevence a osvětluji drogovou problematiku mezi dětmi a mladistvými, pořádám akce pro různé charitativní účely. V nedávné době to byl například RUNHOJIČ neboli maraton proti žákům v prostorách školy. V minulém roce jsem uspořádal akci Himálajská koruna / Everesting = charitativní běžeckou výzvu na horu Kleť a dolů za účelem vybrání finančních prostředků pro vozíčkáře a lidi, kteří potřebují osobní asistenci.

Poskytuji poradenství ohledně uzdravování v různých oblastech závislostí pro jednotlivce, rodiny, firmy a léčebny. Dennodenně řeším krizové situace na rizikových místech a podporuji lidí v jejich zotavení. Snažím se pomáhat, jak jen nejlépe mohu a umím…

Na co vybrané peníze použijeme?

Na náklady spojené výhradně se samotným putování – nákup základních potravin a vybavení, abych mohl takovou cestu absolvovat. Na nejnutnější náklady spojené s bydlením (přenocování v hostelu apod.), dopravou, léky atd. O všem budu vést podrobné info, jak s penězi nakládám. Vzhledem k mé životní situaci i malý obnos mi výrazně pomůže doslova dojít k cíli – za veškerou pomoc předem znovu děkuji

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Jakub B.
1 000 Kč  •  23. 5. 2023 12:33
Ahoj Oldo, držím palce ať proběhne Tvá pouť bez větších obtíží a přeji hodně štěstí na cestách. Užij si to :´)
ATJOV
1 466 Kč  •  22. 5. 2023 13:22
Jedeeeem! ✌️
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  13. 5. 2023 10:22
Vojta ze Santiaga
500 Kč  •  12. 5. 2023 17:18
Ahoj Oldo, přeju hodně zdaru při tvém putování! Buen Camino :)
Martin L.
544 Kč  •  12. 5. 2023 10:27
Ať vše dobře dopadne:)
Milý přispěvatel
500 Kč  •  12. 5. 2023 9:07
Pan Zaokrouhlovatel
500 Kč  •  8. 5. 2023 13:10
Tak ať se daří ;-)
Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  1. 5. 2023 6:34
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  30. 4. 2023 13:54
Tina N.
500 Kč  •  30. 4. 2023 12:04
Držím palce a 🙏🙌
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  30. 4. 2023 10:01
Kuba z Renarkonu
300 Kč  •  26. 4. 2023 13:28
Budeme se těšit na pohled :-) Mnoho štěstí na cestách
Katka Dymáková a Jirka Drašar
2 000 Kč  •  26. 4. 2023 12:09
Zatoulá-li se jedna ovce, což neopustí pastýř zbylých 99? A když zbloudilou ovci najde, má z ní větší radost, než z oněch 99... Držíme palce Oldo, a budeme na Tebe myslet. Přejeme Ti šťastnou cestu.
Michael S.
100 Kč  •  20. 4. 2023 10:18
Zajímavý příběh, tak ať se cesta vydaří.
Dobrosrdečný přispěvatel
1 500 Kč  •  15. 4. 2023 8:50
Štědrý přispěvatel
300 Kč  •  14. 4. 2023 13:44
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  12. 4. 2023 16:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu