Festival Jesnění 2022

Vybráno 0 Kč 300 Kč
90 000 Kč
78 dnů
do ukončení
Datum přidání
15. 6. 2022
Poslední aktualita

22. 6. 2022 15:51

Podpořte Jesnění i udržitelnou módu zároveň!

Jak jsme slíbili, odměny u našeho projektu pravidelně upravujeme, a tak máme velkou radost z toho, že Vám můžeme za podporu festivalu Jesnění nabídnout kousek z exkluzivní kolekce upcyklovaného oděvu, kterou pro náš festival vytvoří Jan Albert Peřina!

Více se dozvíte v sekci Odměny, tak rychle tam! Děkujeme Vám za podporu! ❤️

#zajesnise

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Příběh Jesnění začal touhou spojit jedinečnou atmosféru města Jeseníku se současnými oceňovanými počiny v různých kulturních odvětvích. Našim cílem bylo umožnit lidem, aby zažili město a kulturu jinak, chtěli jsme oživit veřejná prostranství uměním a nechat místa, aby v lidech umocnila zážitky z představení.  Letos do toho jdeme znovu a věříme, že se nám znova podaří na jeden víkend z Jeseníku udělat prostor pro nové příběhy, příležitosti a inspiraci.

Letošní čtyřdenní ročník festivalu Jesnění nabídne širokou škálu kulturních událostí: autorská čtení a besedy, divadlo, koncerty na letní open-air scéně v parku, pouliční slavnost, workshopy, lekce tance, gastrofestival, komentované vycházky, aerobik s kočárky, impro show, a mnoho dalšího. 

Na druhý ročník festivalu Jesnění dorazí inspirativní umělci a tvůrci jak z regionu, tak ze všech koutů Česka i Slovenska. . Velkým jménem na letošním line-upu je Katarína Máliková, mladá slovenská skladatelka, hudebnice a zpěvačka, která je považována za vycházející hvězdu slovenské hudební scény. Vystoupí také Zapomělsem, talentovaný písníčkář původem z Jesenicka. Uvítáme spisovatelky Máriu Ferenčuhovou a Markétu Pilátovou, která si připraví i workshop origami pro děti.
Celý program budeme postupně odhalovat na webu www.jesneni.cz 

Letos jsme navíc spojili síly s další kulturní chloubou Jesenicka, festivalem Im Zentrum, jehož vizí je prostřednictvím umění prohlubovat vzájemné česko-německé vztahy. Jejich umělecky hodnotný program obohatí kulturní nabídku festivalového víkendu například o performance Petra Nikla a Ondřeje Smeykala, taneční představení The Urge choreografky Ceren Oran, nebo divadelní představení Erika Mann souboru Das Thema.

Chceme návštěvníkům představit zajímavé představitele současné kulturní scény a zároveň ukázat, že Jesenicko se může pochlubit nejen krásnou a divokou přírodou, ale zároveň i skvělými lidmi s tvůrčí duší a bohatou kulturní scénou.

Kdo za projektem stojí?

Jsme srdcaři, které spojila láska k Jesenicku a touha v regionu nejen bydlet, ale skutečně žít. A protože nám v Jeseníku chyběla dostupnost kultury vystupující z mainstreamu, rozhodli jsme se před rokem na jaře ji sem přivést. Pozvali jsme dvacítku inspirativních umělců a publicistů, propojili je s místními a společně vytvořili v září 2021 třídenní akci plnou nadšení a zájmu všech zúčastněných.

Spolek Sudetikus, z.s., který organizaci festivalu zaštiťuje, se podílí na kulturním a společenském životě v Jeseníku již šestým rokem. Vtahuje lidi do dění ve městě, dává jim slovo, šanci předvést se a podílet na rozvoji svého domova. Pořádá trhy, food festivaly, besedy, koncerty, divadelní představení, oživuje a vrací kouzlo zapomenutým místům ve městě. 

Poznejte nás blíže:

https://fb.me/e/5vJPcPHDH (facebooková událost)

www.jesneni.cz

#zajesnise

www.instagram.com/jesneni/

www.facebook.com/jesneni

www.sudetikus.cz

www.imzentrum.eu

Na co vybrané peníze použijeme?

Veškeré vybrané peníze použijeme na technické zajištění festivalu, zaplacení odměn i zázemí pro vystupující, výdaje za propagaci festivalu, aby se nás na něm sešlo co nejvíce, a další náklady, které s pořádáním Jesnění souvisí.

Stejně jako vize festivalu zůstává neměnné i to, že jej pořádáme na bázi dobrovolnosti, hlavně z nadšení a touhy mít dobrý vliv na město našeho srdce. Něco jsme našetřili z minulého ročníku, máme také skvělé dlouhodobé sponzory, jejichž podpory si velmi vážíme, nějaké finance jsme již získali, ale pořád máme co dohánět.

A protože chceme, aby Jesnění 2022 bylo tím nejlepším možným ročníkem, budeme Vám vděční za podporu, jakýkoliv Váš příspěvek či zakoupení odměn!

Stanete se součástí našeho zaJESněného příběhu?

Napsali o nás:

Magazín Fullmoon     https://www.fullmoonzine.cz/spolek-sudetikus-festival-jesneni-jeseniky-nejsou-jen-krasna-priroda 

Události v regionech ČT     https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/421231100030917/cast/864275/

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 6. 2022 15:51

Podpořte Jesnění i udržitelnou módu zároveň!

Jak jsme slíbili, odměny u našeho projektu pravidelně upravujeme, a tak máme velkou radost z toho, že Vám můžeme za podporu festivalu Jesnění nabídnout kousek z exkluzivní kolekce upcyklovaného oděvu, kterou pro náš festival vytvoří Jan Albert Peřina!

Více se dozvíte v sekci Odměny, tak rychle tam! Děkujeme Vám za podporu! ❤️

#zajesnise

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  20. 6. 2022 19:06

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Vyberte si odměnu

ZaJESněný pocit
Přispějte 100 Kč a více

ZaJESněný pocit

Darujte nám stovku, Vaše oblíbené trojciferné číslo nebo jakoukoliv jinou částku, a staňte se tak součástí našeho zaJESněného příběhu!

Moc si Vaší podpory vážíme!

Odměna

1× dobrý pocit

Archivní Jesnění pack
Přispějte 300 Kč a více

Archivní Jesnění pack

Zbývá 7/7

Protože planetu i prostředky si musíme hýčkat, snažíme se být v rámci festivalu co nejudržitelnější, a tak nic nepřijde na zmar. Ani festivalové předměty, které nám zbyly z prvního ročníku. 

Ať už jste po merchi koukali na festivalu, ale nakonec si jej nestačili zakoupit, nebo jste se o Jesnění dozvěděli čerstvě a zamilovali si grafiku Gabriely Polomíkové Ulrichové, tyto produkty už jinak neseženete! Nabízíme Vám je ve zvýhodněném balíčku spolu s dobrým pocitem.

Odměna Zbývá 7/7

1× plátěná festivalová taška

1× placka s logem

1× překvapení 

1× dobrý pocit

Získat tuto odměnu
Štědrý podporovatel festivalu
Přispějte 1 000 Kč a více

Štědrý podporovatel festivalu

Zbývá 20/20

Líbilo se Vám na Jesnění minule nebo Vás zaujala naše idea a chcete nás podpořit větší částkou? Za to Vám budeme moc vděční a k tomu pro všechny naše štědré podporovatele připravíme speciální překvapení, které jim festivalový zážitek ještě zpříjemní! 

Pokud s tím budete souhlasit, rádi Vám také jmenovitě poděkujeme na sociálních sítích festivalu. A kdybyste se nemohli festivalu zúčastnit, o překvapení od nás ochuzeni určitě nebudete. :)

Odměna Zbývá 20/20

1× poděkování na sociálních sítích

1× speciální festivalový zážitek (bude upřesněno)

1× dobrý pocit

Sponzor festivalu
Přispějte 5 000 Kč a více

Sponzor festivalu

Zbývá 20/20

Chtěli byste podpořit letošní ročník festivalu větší částkou a zároveň máte firmu či podnikáte? Potom je pro Vás nejlepší možností stát se sponzorem festivalu Jesnění! Nejen že Vám budeme velmi vděční, ale dáme o tom také všem vědět!

Vaše značka či jméno se objeví na všech propagačních materiálech, napíšeme o Vás příspěvek na sociální sítě a navíc pro Vás připravíme na festivalu překvapení, která Váš zážitek ještě zpříjemní. Pokud byste se nemohli festivalu zúčastnit, o překvapení od nás rozhodně ochuzeni nebudete. :) 

Odměna Zbývá 20/20

1× sponzorský promo balíček (reklama na webu, sociálních sítích, bannerech, plakátech a letáčcích)

1× speciální festivalový zážitek (bude upřesněno)

1× dobrý pocit

Exkluzivní upcyklovaná košile
Přispějte 500 Kč a více

Exkluzivní upcyklovaná košile

Zbývá 50/50

Jelikož stejně jako kulturu milujeme i naši planetu, snažíme se v rámci festivalu být co nejudržitelnější. A tak jsme nadšení ze spolupráce s Janem Albertem Peřinou, který speciálně pro naše podporovatele na Doniu vytvoří unikátní kolekci upcyklovaných oděvů s festivalovým motivem!

V čem upcycling spočívá? Upravované košile pochází takzvaně „z druhé ruky“, kde autor pečlivě vybere ty nejlepší kousky, na které je technikou sítotisku nanesen speciální festivalový motiv, případně dostanou nový vzhled úpravou či přešitím. 

Udělejte si radost novým kouskem v šatníku, který má smysl i příběh, a podpořte festival Jesnění! 💚

Foto odměny je ilustrační z dřívějších kolekcí autora. 

Odměna Zbývá 50/50

1 x košile s originálním motivem

1 x dobrý pocit

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

ZaJESněný pocit
Přispějte 100 Kč a více

ZaJESněný pocit

Darujte nám stovku, Vaše oblíbené trojciferné číslo nebo jakoukoliv jinou částku, a staňte se tak součástí našeho zaJESněného příběhu!

Moc si Vaší podpory vážíme!

Odměna

1× dobrý pocit

Archivní Jesnění pack
Přispějte 300 Kč a více

Archivní Jesnění pack

Zbývá 7/7

Protože planetu i prostředky si musíme hýčkat, snažíme se být v rámci festivalu co nejudržitelnější, a tak nic nepřijde na zmar. Ani festivalové předměty, které nám zbyly z prvního ročníku. 

Ať už jste po merchi koukali na festivalu, ale nakonec si jej nestačili zakoupit, nebo jste se o Jesnění dozvěděli čerstvě a zamilovali si grafiku Gabriely Polomíkové Ulrichové, tyto produkty už jinak neseženete! Nabízíme Vám je ve zvýhodněném balíčku spolu s dobrým pocitem.

Odměna Zbývá 7/7

1× plátěná festivalová taška

1× placka s logem

1× překvapení 

1× dobrý pocit

Získat tuto odměnu
Štědrý podporovatel festivalu
Přispějte 1 000 Kč a více

Štědrý podporovatel festivalu

Zbývá 20/20

Líbilo se Vám na Jesnění minule nebo Vás zaujala naše idea a chcete nás podpořit větší částkou? Za to Vám budeme moc vděční a k tomu pro všechny naše štědré podporovatele připravíme speciální překvapení, které jim festivalový zážitek ještě zpříjemní! 

Pokud s tím budete souhlasit, rádi Vám také jmenovitě poděkujeme na sociálních sítích festivalu. A kdybyste se nemohli festivalu zúčastnit, o překvapení od nás ochuzeni určitě nebudete. :)

Odměna Zbývá 20/20

1× poděkování na sociálních sítích

1× speciální festivalový zážitek (bude upřesněno)

1× dobrý pocit

Sponzor festivalu
Přispějte 5 000 Kč a více

Sponzor festivalu

Zbývá 20/20

Chtěli byste podpořit letošní ročník festivalu větší částkou a zároveň máte firmu či podnikáte? Potom je pro Vás nejlepší možností stát se sponzorem festivalu Jesnění! Nejen že Vám budeme velmi vděční, ale dáme o tom také všem vědět!

Vaše značka či jméno se objeví na všech propagačních materiálech, napíšeme o Vás příspěvek na sociální sítě a navíc pro Vás připravíme na festivalu překvapení, která Váš zážitek ještě zpříjemní. Pokud byste se nemohli festivalu zúčastnit, o překvapení od nás rozhodně ochuzeni nebudete. :) 

Odměna Zbývá 20/20

1× sponzorský promo balíček (reklama na webu, sociálních sítích, bannerech, plakátech a letáčcích)

1× speciální festivalový zážitek (bude upřesněno)

1× dobrý pocit

Exkluzivní upcyklovaná košile
Přispějte 500 Kč a více

Exkluzivní upcyklovaná košile

Zbývá 50/50

Jelikož stejně jako kulturu milujeme i naši planetu, snažíme se v rámci festivalu být co nejudržitelnější. A tak jsme nadšení ze spolupráce s Janem Albertem Peřinou, který speciálně pro naše podporovatele na Doniu vytvoří unikátní kolekci upcyklovaných oděvů s festivalovým motivem!

V čem upcycling spočívá? Upravované košile pochází takzvaně „z druhé ruky“, kde autor pečlivě vybere ty nejlepší kousky, na které je technikou sítotisku nanesen speciální festivalový motiv, případně dostanou nový vzhled úpravou či přešitím. 

Udělejte si radost novým kouskem v šatníku, který má smysl i příběh, a podpořte festival Jesnění! 💚

Foto odměny je ilustrační z dřívějších kolekcí autora. 

Odměna Zbývá 50/50

1 x košile s originálním motivem

1 x dobrý pocit