Sbírka ukončena:

Julinka a její vysněné cesty za přírodou a výlety…

Vybráno 0 Kč 3 100 Kč
700 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
344 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Julinka a její vysněné cesty za přírodou a výlety…

Vybráno 0 Kč 3 100 Kč
700 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Rosypková
Datum přidání
26. 6. 2023

Představení sbírky

Ráda bych se představila. Jmenuji se Julinka a je mi 21let.Od čtyř měsíců mám diagnostikovanou nemoc DMO a EPI, těžkou skoliózu páteře a jsem úplně závislá na péči moji maminky a přítele od mamky. V patnácti letech jsem prodělala těžký zápal plic, po kterém následoval boj o život, kdy jsem byla resusticována a následně uvedena do umělého spánku…Boj o život jsem tenkrát vyhrála, ale už musím být trvale napojena na umělou plicní ventilaci a zůstala trvale imobilní.

Komu pomůžeme?

Julinka Rosypková je zlatíčko celé rodiny.Život se s ní příliš nemazlil,do čtyř měsícu byla uplně zdravé miminko.Potom přicházely kruté diagnozy a život celé rodiny se začal otáčet.V jejích čtyřech letech jí zemřel tata po těžkem urazu,její zdravotní stav se pomalu zhoršoval nasledkem danych už rozvíjejících onemocnění..Julinka byla stále usměvavá a pozitivní,i když osud byl k ní nemilosrdný.Milovala jízdy autem,kde houpající se jízda autem u ní vyvolávala nekončící usměv na jejích tvářích,milovala procházky po lese,celkově v přírodě,kde poslouchala šustění lístí v korunách stromu.

Její zdravotní stav se ale stále zhoršoval,v 15 bojovala s těžkým zapalem plic,který jí přímo ohrožoval na životě,který i za pomoci týmu skvělych doktoru překonala,ale už nedokázala sama dýchat,a musela být připojena trvale na umělou plicní ventilaci,kterou má dosud.Po hospitalizaci,která trvala jeden rok mame Julinku celá rodina u sebe doma,ma další zdravotní omezení,ale jsme štastní,že ji mame u sebe doma.

Julinka už musí ale stabilně ležet na lužku,kdy už se ani nedokáže posadit,protože se jí začne okamžitě bortit páteř,a to je život ohrožující pro ni.Rádi bychom s Julinkou opět začaly jezdit na výlety,na místa které má ráda,ale k tomu už momentálně by jsme potřebovali větší auto,které by jsme upravily na cestováni v leže,a mohli Julince dopřávat v její složitém a těžkem stavu chvilky kdy bude mít usměvy na tvářích…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by byli použity na zakoupení většího automobilu, tak aby splňovalo podmínky na přepravu Julinky v leže, cena se pohybuje cca 900000 kč. Pokud by vybraná částka byla větší použily by se na další úpravy auta.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  21. 8. 2023 11:53
Velkorysý dárce
200 Kč  •  31. 7. 2023 19:21
Štědrý dárce
200 Kč  •  31. 7. 2023 14:36
Štědrý dárce
600 Kč  •  30. 7. 2023 22:28
DobroDárce
600 Kč  •  30. 7. 2023 13:44
Milý dárce
300 Kč  •  17. 7. 2023 14:05
Milý dárce
300 Kč  •  28. 6. 2023 20:58
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 6. 2023 15:51
Laskavý dárce
100 Kč  •  26. 6. 2023 15:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat