Projekt ukončen:

Kniha: Camino De Santiago – 33 dnů, 910 km v žabkách a desítky příběhu + bonus

Vybráno 0 Kč 2 442 Kč
59 700 Kč
 -
5 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
488 Kč
Průměrná výše příspěvku
1 001 Kč
Nejvyšší příspěvek
92 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Kniha: Camino De Santiago – 33 dnů, 910 km v žabkách a desítky příběhu + bonus

Datum přidání
26. 4. 2022

Představení projektu

Kniha o mém žabkovém dobrodružství

O tom, jak jsem asi jako jediný na celém světě šel Camino de Santiago bez toho, abych si ani na minutku nasadil boty (ani večer), vždy a všude jen žabky (i když bylo třeba 0 stupňů Celsia). A protože chci, aby ta kniha byla pro tebe plnohodnotná, nenajdeš tam jen můj příběh a co jsem tam zažil, ale přidám ti tam i několik příběhů lidí, které jsem tam potkal –⁠ a můžu ti říct, že každý příběh je jedinečný. Rozhodl jsem se napsat o tom knížku, protože vždycky, když někomu vyprávím jen něco málo z Camina, tak mi vždy říkají to samé:

„Musíš o tom napsat knihu, nesmíš si to nechat jen pro sebe.“

Tak jdu do toho!

Jsem milovník lowkost cestování a strašně rád pomáhám lidem okolo cestování, tak ti jako bonus přidám rady a tipy, jak se připravit na Camino a co tě tam bude čekat, kdybys ses rozhodl vyrazit, prostě na co si dát pozor. Sám jsem si díky těmto radám mohl užít Camino na maximum, na rozdíl od některých lidí, co jsem potkal a hodně podcenili přípravu. I takové příběhy najdeš v knížce.

Knížku začnu psát hned, jakmile dosáhneme minimální částky (doufám, že v průběhu května), a chci ji mít hotovou a odeslanou všem maximálně do 5. září (což je datum, kdy jsem se narodil, datum, kdy jsem se znovunarodil a datum, kdy jsem se rozhodl vyrazit na Camino).

Moc Ti děkuju za důvěru, kterou do mě vkládáš nákupem knihy v předprodeji, a udělám vše, co je v mých silách, abys byl s výsledkem opravdu spokojený

Kdo za projektem stojí?

Za projektem stojím já,

Jan Brunato, Ital, co se v 10 letech musel začít učit česky a teď chce dokázat nemožné tím, že napíše svoji první knížku v češtině (samozřejmě i díky korektorce, která udělá korekturu, abys to mohl číst bez toho, aby sis neutrhal všechny vlasy na hlavě z těch chyb).

Jsem minimalista, cestovatel, dobrodruh a digitální nomád. Mám rád výzvy (jak sám asi vidíš, když chci napsat knížku v mém druhém jazyku), snažím se pracovat online (tvořím webové stránky www.webworld.cz) a díky tomu cestuju po světě. Taky jsem jeden ze zakladatelů projektu Lowkosťá www.lowkostak.cz, který se snaží ukazovat lidem, že lze cestovat levně, a dáváme tipy a rady, jak na to.

Na co vybrané peníze použiju?

Nastavil jsem hranici na 59 700,-, protože je to přesně cena předprodeje 300 výtisků. Jestli tedy nekoupíte všichni knížku s poštovným v ceně, to by pak nejnižší hranice měla být 86 400,-. Ale pevně věřím, že tyto příběhy, co napsal sám život, si bude minimálně 300 lidí chtít přečíst.

Proč zrovna 300 výtisků?

Nehledej v tom žádný speciální význam, protože kdyby tam měl být význam, tak by to bylo číslo 900 (jeden výtisk za každý kilometr, co jsem ušel). Je to jen ekonomické číslo. Podle toho, co jsem dohledal, je to minimální počet výtisků, abych dostal cenu tisku jedné knihy okolo 100,-. Při výtisku 100 knih se ceny pohybovaly okolo 200,- za tisk jedné knihy a já k tomu potřebuju ještě zaplatit korektorku, která s tím bude mít určitě hodně práce při opravách I a Y a jiných českých skvostů. 🤣 A možná i někoho na grafiku, aby se na obálku dalo koukat.

A protože věřím na znamení, tak jsem se rozhodl přidat malou pomoc dětem na Bali.

Proč znamení a děti na Bali, když píšu o Caminu?

Protože Camino je hodně o znameních (to se taky můžeš dočíst v knížce), a když jsem si dal čas na rozmyšlenou, jestli jít do této výzvy, tak mi na TikToku začaly vyskakovat desítky videí od HelpBySarah, která pomáhá dětem na Bali, a až se vybere minimální částka, tak tu knížku budu psát na Bali (protože teď jsem tady a plánuju tu ještě pár měsíců být).

Jedna se jen o pár tisíc a podle mě je lepší tím udělat radost 70 malým dětem (když bude nad 7000,-, tak Sára bude moct třeba vzít děti z její vesnice na celodenní výlet), než přispět pár tisíc jen na nějakou organizaci a ani nevědět, kde přesně peníze skončí.

(Držím se hesla –⁠ když můžeš, pomáhej okolo sebe).

Tady přesně uvidíte, kolik se vybere pro děti, a na mém instagramu Jan Brunato uvidíte, jak vše a samozřejmě i něco navíc předám Sáře osobně tady na Bali. Jako bonus budete moct vidět dětskou radost 70 dětí u ní ve videích.

Všem moc děkuju za důvěru a udělám vše, co je v mých silách, abyste byli s výsledkem opravdu spokojení.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
288 Kč  •  5. 6. 2022 0:24
Laskavý přispěvatel
288 Kč  •  4. 6. 2022 11:50
Velkorysý přispěvatel
1 001 Kč  •  29. 4. 2022 10:37
Dobrosrdečný přispěvatel
365 Kč  •  26. 4. 2022 13:19
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  26. 4. 2022 12:08

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu