Projekt ukončen:

Kniha: Co když se zamilujete i do někoho dalšího?

Milník 1/1

Kampani jsme z mnoha důvodů moc nedali… určitě však chceme zajistit, že knihu dostanou všichni, kteří si ji před-objednali.

Vybráno 0 Kč 19 429 Kč
15 555 Kč
 -
19 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 023 Kč
Průměrná výše příspěvku
1 777 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Kniha: Co když se zamilujete i do někoho dalšího?

Milník 1/1

Kampani jsme z mnoha důvodů moc nedali… určitě však chceme zajistit, že knihu dostanou všichni, kteří si ji před-objednali.

Vybráno 0 Kč 19 429 Kč
15 555 Kč
Zakladatel
Strážjistot
Datum přidání
12. 12. 2022
Poslední aktualita

14. 12. 2022 17:21

Máme pokřtěno!

Zobrazit celou aktualitu

Představení knihy „Otevřené vztahy: Co když se zamilujete i do někoho dalšího?“

Stalo se vám, že byste se zamilovali i do někoho dalšího, ačkoli jste byli třeba i v naprosto naplňujícím partnerství? Už i samotné zakoukání do někoho dalšího, touha jej poznat blíže, zjistit kdo je zač, možná se s ní(m) obejmout… Nezneklidnila vás tato situace? To by se přece dít nemělo, ne? Takže buď jde o důkaz, že vás váš současný partner neuspokojuje nebo že jste nechutně sváděni nějakým kouzlem, anebo jste prostě zvrhle nemorální. Měli byste se za sebe stydět a vroucně se modlit, aby vaše zvrhlost nevyšla na povrch. 

Nebo to je tak, že jako biologičtí tvorové tyto zvířecí touhy prostě máme, ale společnost jim chvála bohu nasazuje náhubek, abychom se neutopili v bezbřehém smilnění? Je v pořádku si ten náhubek občas sundat, rychle se aspoň trochu nažrat i toho „zakázaného“ a pak si jej zase nasadit a tvářit se, že já, svět i náhubek jsme v pořádku?

Kniha „Otevřené vztahy“ se zevrubně zabývá otázkou: „Co když se zamilujete i do někoho dalšího“ než stávajícího partnera. Ukazuje, jaké má úskalí striktní dlouhodobé zakázání si těchto milostných a vztahových potřeb. Popisuje, jak snaha o celoživotní monoamorii vede k epidemii sériové monogamie, kdy lidé každých několik let boří stávající vztahy a navazují partnerské vztahy nové. Tento jev má mnoho nepříjemných efektů jak na lidskou psychiku, erotiku i kontinuitu společenského života včetně většinově neblahého  vlivu na děti. Možná vás již někdy napadlo, že kdyby souběžné lásce k více lidem nebyl daný striktní a nekompromisní zákaz, že by se  mohlo žít lépe, šťastněji a naplněněji, ba i stabilněji. Ano, mohlo, avšak vyžaduje to celkově jiný přístup ke vztahům. Kniha tedy popisuje za jakých podmínek může být souběžná láska k více lidem nejenom etická, ale i krásná, romantická, zábavná a dokonce duchovní.

Recenze na knihu

"Nedokážu si představit, že by těchto více než půl tisíce stran neobohatilo Vaše vztahy, byť by měly zůstat čistě monogamní. Vtipy Vás rozesmějí, básně rozněžní, ilustrace uvnitřní. Text samotný Vám otevře nejen mysl, ale převážně srdce. Těším se, až se kniha stane součástí povinné četby. Taková by totiž podle mě měla být – zábavná, hluboká, praktická. Přesně jako tato kniha."

Lucie Bečková – Průvodkyně tantrou a biohackingem, koučka, dechová terapeutka, spolutvůrkyně knihy

"Michalovi se podařilo napsat napínavou knihu o milostných vztazích. Dokázal mě překvapit komplexností svého pohledu, hloubkou svého přístupu a několika velmi zajímavými analogiemi, které nám lépe umožňují pochopit to, co chce prezentovat. Tato kniha je jistě dalším prvkem, který přispívá ke společnému úsilí některých z nás, aby život na této planetě rostl, proměňoval se a udělal rozhodný krok vpřed."

Elinor Selea – Zakladatel duchovní školy Rezonance v ČR, instruktor nejvyšších ročníků integrální jógy

"Na jedné straně dráždivě subjektivní a na druhé zodpovědně objektivní úhel pohledu vám poskytuje dostatečný prostor pro zaujetí vlastního stanoviska. Jde o dílo, které nahlíží na „kontroverzní téma“ otevřených vztahů velmi netradičně, nově a originálně. Umožní vám získat velmi osvěžující informace a zeširoka porozumět vztahům či fungování sexuality. Kniha má potenciál narušit zaběhané a již nefunkční vztahové vzorce společnosti, přinutit vás být k sobě upřímní a díky tomu udělat v postojích, vztazích a životech malé nebo velké změny. Pro toho, kdo knihu uchopí jako pozvánku k větší zodpovědnosti za svůj život, může být její přečtení osudovým. Jde o velmi zajímavé, dráždivé a neobvyklé čtení, které vás možná párkrát donutí mrsknout knihu do kouta, ale věřte, že se k ní za pár chvil či dní zase vrátíte :-)"

Jana Mašková Zimolová, CSB – Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů

Kdo stojí za tvorbou knihy?

Knihu napsal Mgr. Michal Gondek. Vystudoval bohemistiku a filozofii na Univerzitě Palackého. Od roku 2007 studuje a praktikuje tantra jógu, v roce 2019 se stal také jejím instruktorem. Živí se jako mentor a poradce pro zdravý životní styl, výživu a sport. S otevřeným přístupem ke vztahům má více než patnáctileté zkušenosti.

Vznik knihy dále podpořily především tři tvůrkyně, které také vnímají, jak potřebné jsou uceleně zformulované principy a hodnoty pro milostné vztahy, které stojí na jiných pilířích, než je celoživotní striktní monoamorie a monogamie.

Téměř 100 ilustrací namalovala na míru Dagmar Angelína Mádrová, která tvoří z touhy zdobit svět. „Naplňuje mě radostí, když vidím, jak prostory, kde se umístí má práce, mění podobu, ožívají a ovlivňují tak nálady ostatních. Věřím, že mým posláním je vnášet krasu a harmonii do světa.“

Jazykovou korektnost, estetiku a eleganci textu měla pod křídly redaktorka Lucie Bečková. Ta se „v běžném životě“ živí jako průvodkyně tantrou a biohackingem a osobní koučka. Téma vztahů je její milované jak v osobním, tak profesním životě, a těch otevřených obzvlášť.

Téma vztahové otevřenosti, svobody a zodpovědnosti podporovala také Lucie Tkočová, tvůrkyně energetického zářiče. Jde o silový obraz, jehož fotka je otištěna v knize a jehož kvalitní kopii na rámu 75 × 45 cm si můžete vybrat jako jednu z odměn.

Další vlnu pozornosti si kniha užívala ze stran korektury, grafiky, sazby, tiskárny, dopravy, skladu,… letmo jsme napočítali přes 20 lidí.

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané peníze použijeme na kompletaci prvního vydání knihy. 

Cílová částka 333 000 Kč pokryje náklady na editaci, grafické úpravy a tisk. Podaří-li se vybrat finančních prostředků více, využijeme je k propagaci prodeje, případně k navýšení nákladu. Každá vybraná koruna přispěje k tomu,

AŤ LÁSKA NEDÁVÁ POUTA, ALE DÁVÁ KŘÍDLA.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

14. 12. 2022 17:21

Máme pokřtěno!

Chci se rozvíjet ve vztazích a sexualitě. Otevřené vztahy mně ale nelákají, chci jít do hloubky s jedním partnerem. Doporučili byste mi knihu i tak?

URČITĚ ANO. Byť je kniha úžeji zaměřená na partnerské vztahy, ve kterých není možnost romantických či erotických interakcí i s někým dalším (mimo stávajícího partnera) zapovězena, popisuje vlastně otevřený přístup k životu jako takovému. A do něj spadá jak polyamorní partnerství, tak vědomá volba monogamního svazku či bytí single. Věříme, že v knize zmíněné postoje, hodnoty a přístupy mají sílu obohatit a inspirovat vaše vztahy, ať už ty sexuálně exkluzivní či plně otevřené, kolegiální, rodinné či přátelské.

Zabýváte se v knize otázkou „Co když budou děti?“?

Ano. Hned z více úhlů pohledu. V šesté části knihy „Úskalí a podmínky otevřených vztahů“ je dokonce celá kapitola, s příznačným názvem „Ale co když budou děti?“

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Dobrosrdečný přispěvatel
888 Kč  •  11. 3. 2023 11:32
Velkorysý přispěvatel
888 Kč  •  10. 3. 2023 15:23
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 444 Kč  •  10. 3. 2023 13:47
Milý přispěvatel
888 Kč  •  9. 3. 2023 19:35
Štědrý přispěvatel
888 Kč  •  9. 3. 2023 11:30
Dobrosrdečný přispěvatel
888 Kč  •  7. 3. 2023 6:36
Milý přispěvatel
1 444 Kč  •  23. 2. 2023 8:12
Štědrý přispěvatel
888 Kč  •  3. 2. 2023 14:10
Milý přispěvatel
888 Kč  •  19. 1. 2023 11:55
Dobrosrdečný přispěvatel
888 Kč  •  16. 1. 2023 10:16
Dobrosrdečný přispěvatel
888 Kč  •  10. 1. 2023 11:30
Laskavý přispěvatel
888 Kč  •  5. 1. 2023 11:34
Dobrosrdečný přispěvatel
888 Kč  •  3. 1. 2023 6:05
Štědrý přispěvatel
1 777 Kč  •  19. 12. 2022 16:31
Dobrosrdečný přispěvatel
888 Kč  •  19. 12. 2022 14:01
Velkorysý přispěvatel
888 Kč  •  16. 12. 2022 10:58
Milý přispěvatel
1 444 Kč  •  14. 12. 2022 19:34
Štědrý přispěvatel
888 Kč  •  13. 12. 2022 18:31
Milý přispěvatel
888 Kč  •  13. 12. 2022 13:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu