Projekt ukončen:

Kniha SEBEPROJEKT

Milník 1/3

Absolutní minimum na vydání knihy v zakoupeném množství v předprodeji. Nepokryje terapeutické a další náklady.

Vybráno 0 Kč 118 396 Kč
71 000 Kč

Milník 2/3

Komplexní vydání knihy v zakoupeném množství v předprodeji a plné zajištění terapeutických nákladů na 6 měsíců.

Vybráno 0 Kč 118 396 Kč
108 000 Kč

Milník 3/3

Poslední milník slouží k nahodilým výdajům (zubař, brýle atd.) na 6 měsíců, protože skromné živobytí a nájem pokryju z brigády.

Vybráno 0 Kč 118 396 Kč
150 000 Kč
 -
190 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
623 Kč
Průměrná výše příspěvku
5 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
30 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Kniha SEBEPROJEKT

Milník 1/3

Absolutní minimum na vydání knihy v zakoupeném množství v předprodeji. Nepokryje terapeutické a další náklady.

Vybráno 0 Kč 118 396 Kč
71 000 Kč

Milník 2/3

Komplexní vydání knihy v zakoupeném množství v předprodeji a plné zajištění terapeutických nákladů na 6 měsíců.

Vybráno 0 Kč 118 396 Kč
108 000 Kč

Milník 3/3

Poslední milník slouží k nahodilým výdajům (zubař, brýle atd.) na 6 měsíců, protože skromné živobytí a nájem pokryju z brigády.

Vybráno 0 Kč 118 396 Kč
150 000 Kč
Zakladatel
Miroslava Syrová
Datum přidání
25. 11. 2022

Představení projektu a autorů

Kniha bude vyprávět příběh muže, který 25 let života žil v tiché válce s rodinou, s lidmi, se systémem a sám se sebou. Příběh života, který byl protkán dramatickými vzestupy, úspěchy a okázalou i prostopášnou zábavou, ale také neuvěřitelnou sérií pádů, kotrmelců a osobních katastrof.

Kniha SEBEPROJEKT je autobiografie člověka, který zažil časy hojnosti, finanční svobody i kontakty s vysoce postavenými politiky či multimilionáři. Žil však i obscénním životem, ve kterém na plno pocítil alkoholové a drogové zlo, násilí, dluhové pasti, sexuální zmatenost i nenasytnost. To nakonec vyústilo v neúspěšný pokus o sebevraždu následovaný pádem na zdánlivě definitivní dno. Vše bylo způsobeno vlastním selháním, prostředím, ve kterém vyrůstal, a všemi myslitelnými souvisejícími událostmi, které vždy až absurdními zvraty překonal a jež budou v knize popsány.

___

Ahoj, jsem Mirka a ráda bych Vám představila Honzu a jeho neuvěřitelně dramatický příběh.

S Honzou jsme se seznámila opravdu velkou náhodou, neboť v době, kdy se mi uvolnil pokoj, se ke mně prostřednictvím Twitteru dostal jeho příběh. V té době byl už bezdomovcem. Nicméně stejně jako mnoho jiných, i mě zaujalo jeho odhodlání nevzdat se. Jeho upřímné a pokorné zpovědi, vlastní sebereflexe bez příkras a velmi dramatický životní příběh okořeněný vlastním specifickým pohledem na svět byly vlastně mimořádným počinem v dnešním světě dokonalých instagramových účtů.

A tak jsem mu nabídla možnost přespání ve volném pokoji, než si něco najde. Po osobním setkání požádal o možnost dlouhodobého bydlení, aby se mohl soustředit na práci, kterou měl již zajištěnou, a knihu, kterou měl v plánu psát. Ráda jsem vyhověla.

Jelikož znám velmi bolestné a citlivé detaily jeho příběhu, které zasahují až do jeho hluboké rodinné historie a které Honza nemůže v knize vynechat, přijala jsem nejen nabídku korektury této knihy, ale také jsem se rozhodla zaštítit tento projekt, aby mohl knihu napsat i s ohledem na svou rodinu pod vlastním pseudonymem. Pravdivé vyrovnání se s hořkou minulostí je ostatně jeden z důvodů, proč se knihu rozhodl napsat.

A mohu Vám prozradit, že je to opravdu šílený příběh, jehož začátek Vám Honza popíše sám.

Začátek konce (autor knihy)

Bylo 19. 7. 2022, brzké ranní hodiny, a já stál na zábradlí balkonu v několikátém patře panelového domu. Můj život se i kvůli pandemii v posledních letech potácel v nekonečném kruhu depresí, pádů a marných odrazů ode dna. Zdánlivě nekonečný boj s vlastním osudem se chýlil ke konci. Zkrachovala moje poslední naděje – má poslední karta, na kterou jsem vsadil vše, mi toho dne shořela před očima a život mi vybuchnul do tváře. Neměl jsem nic. Žádný plán, žádné řešení, žádné peníze. Jen dluhy, samotu a beznaděj.

A tím vrcholil 25 let trvající příběh. Ačkoliv jsem pokus o sebevraždu přežil, něco ve mně toho večera skočilo dolů. Svět nebo já se změnil. O pár dní později jsem zakládal Twitter, abych co nejrychleji prodal cenné věci. Za tři dny už jsem stál dole na ulici s třemi taškami stále bez jakékoliv vize a nově také bez domova. Stal jsem se bezďákem.

Po prvních hodinách života na ulici jsem, navzdory obavám z obrovského diskomfortu žití v následujících hodinách či dnech, naplno pocítil čistou svobodu, absolutní volnost a dokonalé zmizení všech problémů. Dokonce obrovskou materiální ztrátu osobních věcí, které jsem musel chtě nechtě vyházet, protože na ulici si do ruky vezmete jen velmi omezené množství základních potřeb, vystřídal osvobozující pocit, že už mi nemůže kdokoliv nic vzít. Tři dny na vystěhování sotva stačily k tomu, abych se sbalil a prodejem několika věcí získal aspoň nějaké peníze. 25 let života jsem mlčky a s extrémním vzdorem proti tisícům vzpomínek, jež každá jednotlivá věc probouzela, nelítostně vyházel do popelnice. Desítky kusů oblečení jsem věnoval na charitu a zkoušel prodat cokoliv s hodnotou, výrazně pod cenou. Pocity bezstarostného osvobození od všeho ale brzo vystřídal strach. Strach z lidí, strach z noci, strach z hladu, zimy, alkoholu a drog. Ovládl mě strach i z toho, že se nedokážu ubránit ničemu… Nejbližšími celoživotně zadupávané sebevědomí přineslo strach i z kolemjdoucích. Utekl jsem na opuštěné místo a tam přečkal první noc. Můj život objevil nové dno. Jsem odpad společnosti, symbol lidské neschopnosti, je konec, říkal jsem si.

(foto: prvni nocleh na ulici)

(foto: první ráno na ulici)

Dny utíkaly pomalu. Ačkoliv svět na první pohled fungoval ve své obvyklé rychlosti, chladné bezohlednosti a bez špetky pozornosti pro člověka, který ze soukolí robustního systému lidské společnosti vypadl, měl jsem pocit, jako bych stál někde na hranici časoprostoru, kde čas běžel pomaleji. Jako bych z pozice slepé větvě evoluce pozoroval postupně se vzdalující nevšímavý ruch lidstva na cestě za budoucností, ale beze mě.

Ovšem úplně neviditelný jsem nebyl. Twitterový účet mi při zoufalém prodeji věcí přinesl několik desítek sledujících, kteří věnovali pochopení či milé slovo. Hrstka lidí, kteří se v tom každodenním ruchu a při všech svých starostech zastavili, aby pohladili opuštěnou, životem orvanou a zpráskanou duši. Asi jako když si jeden ze stovek kolemjdoucích všimne klečícího žebráka a pár vteřin svého času či svých peněz věnuje jeho bezúčelné existenci, existenci vyřazené z provozu.

Záchrana a závazek

Z desítek dobrých lidí se staly stovky a pak i tisíce. Obrovská pomoc lidí, kteří svým pochopením a podporou probudili v temnotou pohlcené duši naději, víru v lidstvo a sílu. Absolutní rezignaci nejen na systém, ale i život zastavila jako boží osvícení nezištná dobrosrdečnost úplně cizích lidí. Během pár týdnů jsem zase bydlel, oběhával pohovory a s obrovskou duševní podporou tisíců neznámých začal psát nový životní příběh.

A tentokrát v celé své značně hořké pravdě i sám před sebou. Pochopil jsem, že abych nalezl klid, aby se kolečko vzestupu a pádu neopakovalo, musím klid najít v sobě.

(foto: prvni den v novém bydlení)

První foto knihy je ilustrativní, fotka vlastní, nohy autora.

Kdo za projektem stojí?

Miroslava Syrová: studentka českého jazyka na FF UK, korektorka, milovnice knih a pletení

Jan Harny (pseudonym): (ne)bezďák, autor knihy

Celý příběh s řadou osobních zpovědí, pohledů do minulosti, myšlenek a vlastní fotografické či výtvarné tvorby naleznete na jeho twitterovém účtu (včetně úvodního prodeje věcí): TWITTER

Na co vybrané peníze použijeme?

  • Kompletní zpracování knihy (tisk, sazba atd.)
  • Grafické práce, korektura
  • Distribuce a doručení
  • Odměna autora (zisk z předprodeje využije autor mj. na psychoterapie, neboť sehnat psychoterapeuta na pojišťovnu se ukázalo značně problematické)
  • Pomoci můžete i dvojitě, tj. autorovi knihy a zároveň organizaci, která se stará o bezdomovce v Praze

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Laskavý přispěvatel
800 Kč  •  25. 12. 2022 21:25
Dobrosrdečný přispěvatel
555 Kč  •  25. 12. 2022 19:37
Dobrosrdečný přispěvatel
799 Kč  •  25. 12. 2022 19:06
Štědrý přispěvatel
111 Kč  •  25. 12. 2022 10:45
Milý přispěvatel
111 Kč  •  24. 12. 2022 23:25
Štědrý přispěvatel
799 Kč  •  24. 12. 2022 23:19
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
799 Kč  •  24. 12. 2022 22:20
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
799 Kč  •  24. 12. 2022 21:50
Velkorysý přispěvatel
555 Kč  •  24. 12. 2022 21:48
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 999 Kč  •  24. 12. 2022 21:08
Štědrý přispěvatel
799 Kč  •  24. 12. 2022 15:30
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
4 500 Kč  •  24. 12. 2022 15:20
Dobrosrdečný přispěvatel
555 Kč  •  24. 12. 2022 11:03
Laskavý přispěvatel
555 Kč  •  24. 12. 2022 9:59
Eva G.
1 111 Kč  •  24. 12. 2022 9:34
Ať se Vám už jen daří !
Irena
500 Kč  •  24. 12. 2022 9:34
Máte můj obdiv, vy jako autor a vy, co pomáháte
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  24. 12. 2022 8:49
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  24. 12. 2022 8:26
Milý přispěvatel
1 111 Kč  •  24. 12. 2022 8:00
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  24. 12. 2022 7:28
AliBean
500 Kč  •  24. 12. 2022 7:27
Drž se, kluku! Zvládneš to.
Milý přispěvatel
140 Kč  •  24. 12. 2022 7:23
Velkorysý přispěvatel
555 Kč  •  24. 12. 2022 7:18
Milý přispěvatel
111 Kč  •  24. 12. 2022 7:08
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
111 Kč  •  24. 12. 2022 7:00
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
111 Kč  •  24. 12. 2022 6:36
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  24. 12. 2022 6:32
Štědrý přispěvatel
799 Kč  •  24. 12. 2022 5:12
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
333 Kč  •  24. 12. 2022 4:53
Laskavý přispěvatel
1 000 Kč  •  23. 12. 2022 22:17
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  23. 12. 2022 21:45
Veronika Lvová
111 Kč  •  23. 12. 2022 20:07
Nemáte to lehké. Stojím za vámi
Jana
1 200 Kč  •  23. 12. 2022 17:53
ať se Vám daří
Lída
777 Kč  •  23. 12. 2022 11:54
tři sedmičky pro štěstí...
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  23. 12. 2022 11:29
Štědrý přispěvatel
799 Kč  •  23. 12. 2022 10:32
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  23. 12. 2022 9:53
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  23. 12. 2022 9:30
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  23. 12. 2022 8:47
Martina
500 Kč  •  23. 12. 2022 8:33
Držím palce!
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  23. 12. 2022 5:08
Laskavý přispěvatel
1 111 Kč  •  23. 12. 2022 2:31
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 111 Kč  •  23. 12. 2022 1:06
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  23. 12. 2022 0:10
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  22. 12. 2022 22:47
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  22. 12. 2022 22:21
Milý přispěvatel
799 Kč  •  22. 12. 2022 21:25
Dobrosrdečný přispěvatel
799 Kč  •  22. 12. 2022 21:14
Laskavý přispěvatel
300 Kč  •  22. 12. 2022 20:38
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
799 Kč  •  22. 12. 2022 20:25
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  22. 12. 2022 20:06
Laskavý přispěvatel
222 Kč  •  22. 12. 2022 19:49
Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  22. 12. 2022 19:38
Stanislav Žák
500 Kč  •  22. 12. 2022 19:36
Drž sa chlope! A hlavu kurwa hore!
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  22. 12. 2022 19:23
Honza Gál
799 Kč  •  22. 12. 2022 17:06
To dáš.
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  22. 12. 2022 14:55
Nikol S.
500 Kč  •  22. 12. 2022 14:53
Sleduju tě jen zpovzdálí, ale držím palce.
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  22. 12. 2022 10:18
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  22. 12. 2022 8:09
Milý přispěvatel
150 Kč  •  22. 12. 2022 7:14
Milý přispěvatel
111 Kč  •  22. 12. 2022 7:03
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
124 Kč  •  22. 12. 2022 6:04
Laskavý přispěvatel
799 Kč  •  21. 12. 2022 23:11
Štědrý přispěvatel
111 Kč  •  21. 12. 2022 22:46
Dobrosrdečný přispěvatel
270 Kč  •  21. 12. 2022 22:38
Plosinho9
200 Kč  •  21. 12. 2022 22:24
GL 🤙
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 22:08
A. Linhartová
1 000 Kč  •  21. 12. 2022 21:04
Nevím, jestli se to podaří vybrat, ale teď už to nevzdávejte. Držím palce.
Velkorysý přispěvatel
850 Kč  •  21. 12. 2022 20:54
Velkorysý přispěvatel
111 Kč  •  21. 12. 2022 20:48
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 20:23
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 20:00
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  21. 12. 2022 19:27
Dobrosrdečný přispěvatel
799 Kč  •  21. 12. 2022 19:26
Laskavý přispěvatel
799 Kč  •  21. 12. 2022 19:10
Laskavý přispěvatel
335 Kč  •  21. 12. 2022 19:04
Z Beskyd ❤️
111 Kč  •  21. 12. 2022 18:28
Ať se daří a vše se v lepší obrátí
Laskavý přispěvatel
111 Kč  •  21. 12. 2022 18:14
Zuza
333 Kč  •  21. 12. 2022 18:07
Jsi skvělý...
Laskavý přispěvatel
111 Kč  •  21. 12. 2022 17:30
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  21. 12. 2022 17:15
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  21. 12. 2022 17:09
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  21. 12. 2022 17:05
K.
1 111 Kč  •  21. 12. 2022 17:02
Těším se na knihu! :)
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 16:26
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
222 Kč  •  21. 12. 2022 16:24
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 15:54
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 15:41
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 15:40
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
799 Kč  •  21. 12. 2022 14:25
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 14:16
Pavel V.
1 111 Kč  •  21. 12. 2022 13:39
Snad to klapne 🙏🤞
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 13:33
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
555 Kč  •  21. 12. 2022 13:14
Někdo
111 Kč  •  21. 12. 2022 11:15
Držte se
Milý přispěvatel
1 111 Kč  •  21. 12. 2022 11:14
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  21. 12. 2022 11:09
Laskavý přispěvatel
111 Kč  •  21. 12. 2022 11:06
Laskavý přispěvatel
799 Kč  •  21. 12. 2022 9:25
Štědrý přispěvatel
222 Kč  •  21. 12. 2022 9:21
Šárka Š.
5 000 Kč  •  21. 12. 2022 9:05
Já vám věřím!
Renata K.
799 Kč  •  21. 12. 2022 8:33
Fandím Vám, přeji hodně sil, držte se 🙏
Milý přispěvatel
250 Kč  •  21. 12. 2022 8:22
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  21. 12. 2022 6:06
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  20. 12. 2022 23:03
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  20. 12. 2022 21:36
M.
999 Kč  •  20. 12. 2022 21:32
Držím pěsti, ať to vyjde... hlavu vzhůru a nic nevzdávejte!:) Těším se na knížku...
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  20. 12. 2022 21:32
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  20. 12. 2022 20:46
Štědrý přispěvatel
111 Kč  •  20. 12. 2022 19:07
Dobrosrdečný přispěvatel
555 Kč  •  20. 12. 2022 18:24
Laskavý přispěvatel
1 111 Kč  •  20. 12. 2022 18:13
Milý přispěvatel
5 000 Kč  •  20. 12. 2022 18:07
Milý přispěvatel
200 Kč  •  20. 12. 2022 18:05
K.B.
500 Kč  •  20. 12. 2022 17:35
Držím vám palce 🍀
@kajki_
600 Kč  •  20. 12. 2022 17:26
Drž se, Honzo. Já ti fakt věřím. Všechno. ♥️
Lenka
111 Kč  •  20. 12. 2022 17:11
Věřím ti a držím palce
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  20. 12. 2022 17:08
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  20. 12. 2022 16:52
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  20. 12. 2022 16:47
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  20. 12. 2022 16:39
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  20. 12. 2022 16:39
Velkorysý přispěvatel
111 Kč  •  20. 12. 2022 16:34
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  20. 12. 2022 16:27
Milý přispěvatel
999 Kč  •  20. 12. 2022 16:23
Velkorysý přispěvatel
777 Kč  •  19. 12. 2022 15:02
Nikdy to nevzdávej! Držím palce...
Štědrý přispěvatel
111 Kč  •  18. 12. 2022 22:05
Velkorysý přispěvatel
1 111 Kč  •  18. 12. 2022 19:49
Laskavý přispěvatel
111 Kč  •  18. 12. 2022 19:48
Laskavý přispěvatel
799 Kč  •  18. 12. 2022 7:22
Laskavý přispěvatel
111 Kč  •  18. 12. 2022 1:19
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  18. 12. 2022 0:42
Štědrý přispěvatel
111 Kč  •  17. 12. 2022 23:39
Milý přispěvatel
3 111 Kč  •  16. 12. 2022 22:52
Milý přispěvatel
799 Kč  •  16. 12. 2022 8:42
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  15. 12. 2022 15:36
Tereza
300 Kč  •  14. 12. 2022 23:16
Držím palce.
Štědrý přispěvatel
111 Kč  •  14. 12. 2022 22:25
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  14. 12. 2022 21:07
Laskavý přispěvatel
111 Kč  •  13. 12. 2022 18:27
JK
222 Kč  •  13. 12. 2022 13:07
držím palce
Velkorysý přispěvatel
111 Kč  •  13. 12. 2022 11:57
Jana L.
799 Kč  •  13. 12. 2022 10:46
Každý si zaslouží druhou šanci. Držím palce!
Velkorysý přispěvatel
799 Kč  •  13. 12. 2022 6:51
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  12. 12. 2022 23:57
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  12. 12. 2022 22:08
Mnoho štěstí. A posílám modlitbu.
Milý přispěvatel
111 Kč  •  12. 12. 2022 21:26
Štědrý přispěvatel
350 Kč  •  12. 12. 2022 21:11
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  11. 12. 2022 20:33
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  11. 12. 2022 16:38
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  11. 12. 2022 9:18
Velkorysý přispěvatel
799 Kč  •  10. 12. 2022 17:45
Milý přispěvatel
3 111 Kč  •  10. 12. 2022 15:09
Dobrosrdečný přispěvatel
111 Kč  •  10. 12. 2022 8:57
Klarinetka
111 Kč  •  9. 12. 2022 22:48
Běž dál, za každou zatáčkou...
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  9. 12. 2022 18:56
Štědrý přispěvatel
799 Kč  •  4. 12. 2022 15:41
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  3. 12. 2022 14:48
Michaela Č.
1 111 Kč  •  3. 12. 2022 13:11
Nevzdávat se! Těším se na knihu :-)
Pavel
3 200 Kč  •  3. 12. 2022 0:06
Druhy flek u stolu
Jola V.
500 Kč  •  2. 12. 2022 20:13
ať se daří!
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  2. 12. 2022 19:55
Dobrosrdečný přispěvatel
799 Kč  •  2. 12. 2022 9:32
Jargač
111 Kč  •  2. 12. 2022 8:13
i kapka se snad počítá ... přeji štěstí
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  2. 12. 2022 7:38
Velkorysý přispěvatel
111 Kč  •  2. 12. 2022 7:15
Dobrosrdečný přispěvatel
800 Kč  •  1. 12. 2022 23:37
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  1. 12. 2022 23:01
Štědrý přispěvatel
799 Kč  •  30. 11. 2022 1:14
Velkorysý přispěvatel
799 Kč  •  28. 11. 2022 21:11
Milý přispěvatel
300 Kč  •  28. 11. 2022 19:59
Štědrý přispěvatel
3 200 Kč  •  26. 11. 2022 20:26
Tomáš
111 Kč  •  26. 11. 2022 14:27
Už se těším na knihu.
Alex
500 Kč  •  26. 11. 2022 14:08
Přeji šťastné dny!
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
111 Kč  •  26. 11. 2022 8:00
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  25. 11. 2022 23:39
Štědrý přispěvatel
1 200 Kč  •  25. 11. 2022 21:58
Štědrý přispěvatel
1 111 Kč  •  25. 11. 2022 19:25
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  25. 11. 2022 18:46
Dobrosrdečný přispěvatel
799 Kč  •  25. 11. 2022 17:25
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  25. 11. 2022 17:04
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
111 Kč  •  25. 11. 2022 16:34
Milý přispěvatel
111 Kč  •  25. 11. 2022 15:38
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
999 Kč  •  25. 11. 2022 15:09
Velkorysý přispěvatel
180 Kč  •  25. 11. 2022 15:08
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  25. 11. 2022 15:05
Dobrosrdečný přispěvatel
325 Kč  •  25. 11. 2022 14:39
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
866 Kč  •  25. 11. 2022 14:23
Laskavý přispěvatel
350 Kč  •  25. 11. 2022 14:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu