Projekt ukončen:

Odstartujme společnými silami projekt Komunitního domu Seniorů

Vybráno 0 Kč 0 Kč
1 000 000 Kč
 -
0 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše příspěvku
0 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Odstartujme společnými silami projekt Komunitního domu Seniorů

Zakladatel
MJ-DE corp., s.r.o.
Datum přidání
18. 5. 2023

Představení sbírky

V sociálních službách se pohybuji od roku 2012, nejprve na rodinné bázi jako pečující o osobu blízkou, poté od roku 2015 na profesionální úrovni jako Pečovatel o seniory na území ČR i v zahraničí. Během letité praxe jsem se opakovaně setkával s problémy týkající se nedostatečné výstavby zařízeních pro Seniory, kteří jsou vzhledem k tomuto faktu často nuceni sdílet svůj Domov s rodinnými příslušníky, kteří však nejsou často schopni zastat potřebnou a stálou péči o své blízké. V horším případě je Senior odkázán pouze sám na sebe. Cílem výstavby komunitního domu seniorů (KoDuS) je zajištění sociálního nájemního bydlení pro osoby z cílové skupiny tak, aby došlo k uchování a prodloužení jejich soběstačnosti, nezávislosti a současně, aby byl umožněn komunitní způsob života na principu sousedské a přátelské výpomoci. Důraz je kladen na mezilidské vztahy a zachování osobní nezávislosti každého člověka. V současné době je citelný nedostatek podobných zařízení na celém území České republiky. 

Komu pomůžeme?

Klienti v domovech pro seniory mají průměrný věk 87,4 let. V tomto věku často strádají v důsledku špatného zdravotního stavu, tělesného postižení či různých forem demence. Projekt KoDusu zabezpečuje propojení sociální a zdravotně – ošetřovatelské péče, díky které nemusí naši senioři opouštět Domov a dojíždět do ambulantních zařízení a nemocnic. Zůstávají ve svém přirozeném prostředí a nejsou vystaveni velké fyzické zátěži a stresu.

Komunitní dům seniorů je definován jako objekt mezi 10–25 byty. Musí se jednat o bytový dům, kde nejsou žádné další nedotované prostory (např. komerční prostory apod.). Podmínkou je, aby se zde nacházely sdílené prostory určené k setkávání obyvatel. Minimální velikost sdílených prostor je 40 metrů čtverečních. Maximální velikost bytu je poté stanovena na 45 metrů čtverečních.

.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky z této sbírky budou použity na vypracování Stavebního projektu objektu Kodusu ( v předběžné Stavební studii jsou náklady na výstavbu objektu 135mil. Kč). Dále k celkovému zpracování finálního projektu a umožnění tak požádat o finanční podporu z příslušného Dotačního programu. Vzhledem k faktu, o jaký druh bydlení pro Seniory se jedná, je nájem v tomto zařízení Ministerstvem pro Místní rozvoj regulován, a to po dobu 20 ti let.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu