Projekt ukončen:

Pomozte vybudovat zázemí pro rejstříkovou lesní školku Kvítko v Hněvkově-Zábřeh

Vybráno 0 Kč 500 Kč
1 200 000 Kč
 -
2 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
250 Kč
Průměrná výše příspěvku
300 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Pomozte vybudovat zázemí pro rejstříkovou lesní školku Kvítko v Hněvkově-Zábřeh

Zakladatel
Filii Viva, z. s.
Datum přidání
31. 5. 2023
Poslední aktualita

31. 5. 2023 17:06

Kdo má raději obrázky, můžete se mrknout na video :)

Zobrazit celou aktualitu

Představení projektu

Krásný den přejeme!

Lesní mateřská školka Kvítko (dále LMŠ Kvítko), vzniká v Hněvkově u Zábřeha na Moravě. Máme ambice vybudovat rejstříkovou LMŠ vedenou pod MŠMT. V Hněvkově, byť je za kopcem od města Zábřeha, máme úžasnou přírodu, řekněme až divočinu :). Krásné biotopy luk, zelených lesů, rybníku Balatonu, či protékající řeky Moravské Sázavy, kde lehce najdete raka říčního, to vše je Hněvkov.

Prostředí Hněvkova velmi nahrává stále oblíbenějšímu vzdělávání dětí v souladu s přírodou. Zároveň reagujeme na poptávku a potřebu široké veřejnosti takto vzdělávat děti. Taková potřeba vznikla u samotných zakládajících členů a další rodiny tuto možnost velmi vítají.

Tvoříme celý projekt na zelené louce, a to doslova a potřebovali bychom pomoct s vybudováním zázemí = jurty. Naše filozofie je taková, že chceme být cenově dostupní i pro rodiny, které by rády vzdělávaly své děti v souladu s přírodou, ale nabízené služby soukromých školek jsou cenově nedostižné. Proto chceme být zapsáni pod MŠMT, abychom mohli čerpat příspěvky na platy pedagogů. Však další náklady na provoz LMŠ nejsou tak nákladné, jako v klasické kamenné školce, proto nechceme navyšovat školné o úvěr, pro vybudování důstojného zázemí pro všechny nadšené děti, které se k nám už těší.

Pozemek, na kterém jurta bude stát, je ve vlastnictví zakládajících členů a ti se vzdali smluvně finančního nároku za pronájem pozemku. Jediné, co bude placeno, jsou náklady na vodu a elektřinu a teplo. Spolek, který je zřizovatelem LMŠ Kvítko má nyní naplánované různé aktivity, aby vydělal peníze do začátku, ale na koupi jurty to stačit nebude. Zatím všechny peníze, které jsme dokázali vydělat, spolkly poplatky na úřadech. My se však nevzdáváme a vymýšlíme další aktivity!

Možná je to utopie, ale jsme srdcaři, kteří konečně dostali odvahu a nabrali dostatek energie, aby vybudovali školku, nejen pro své děti, ale i pro mnoho dalších rodin. 

Kdo za projektem stojí?

Já, Lenka Bláhová, můj manžel Luboš Bláha a naše rodinná přítelkyně Bc. Lenka Kruttová jsme založili nyní již fungující spolek Filii Viva, z. s., který bude zřizovatelem LMŠ Kvítko, v budoucnu také základní školy. Ale vše pěkně postupně. 

Kdo je Lenka Bláhová? – Jsem maminka 2 úžasných dětí. Vystudovala jsem pedagogické lyceum, dále předškolní a mimoškolní pedagogiku, nyní si dodělávám aprobaci ředitele pro MŠ, ZŠ A SŠ. Mám 13 let praxi, jako učitelka ve školce, 1 rok praxe v malotřídce, jako učitelka 1. stupně a nyní pracuji jako asistent pedagoga, abych měla dostatek prostoru se věnovat založení LMŠ a doplnění si vzdělání. Organizuji různé akce pro děti v souladu s během roku, sportovní a komunitní akce a ve volných chvílích se věnuji samostudiu v rámci různých kurzů – nyní absolvuji kurz formativního učení a hodnocení, také wellbeing v praxi. Miluji svou rodinu, zvířata, přírodu a relaxuji většinou s rukama v hlíně. 

Moje role ve školce: – budu pedagog – průvodce, budu hlavní osoba, která bude s dětmi trávit čas, která bude mít na starost i mnoho papírování, které je potřeba zkrátka mít, abychom splňovali přísná kritéria MŠMT. 

Kdo je Bc. Lenka Kruttová? – Jsem maminka 2 dětí, tvůrce svého života a podnikatelka – provozuji Levandulovou kavárnu, kde ale v létě končím a chystám se naplno věnovat oboru, o který se zajímám a studuji již několik let – výživa, funkční medicína a vše, co se týká zdravého a šťastného přístupu k životu. Vystudovala jsem střední i vysokou školu v oboru Cestovní ruch. Miluji práci s lidmi, něco smysluplného jim předávat, být jim průvodce na jejich životní cestě.  Ráda trávím čas se svými dětmi a manželem, cestuji, vařím, peču, zajímám se a studuji témata týkající se stravy, životního stylu, svobodného vzdělávání a respektující výchovy, finanční svobody a seberozvoje.

Moje role ve školce: – pomáhat se vším, co bude potřeba, zejména zajištění organizace a hladkého chodu, podpora, občas průvodce dětí.

Kdo je Luboš Bláha? – Jsem hlavně táta dvou úžasných dětí a milující manžel. Vyučil jsem se jako elektrikář, však nyní se věnuji výrobě lyofilizovaných potravin. Rád chodím běhat a trávím čas v přírodě s našimi dětmi. Jsem připraven a těším se i na to, až strávím některé dny společně s dětmi ve školce. Však chlapi k dětem také patří.

Moje role ve školce: být zkrátka muž, který bude nápomocen při realizaci větších projektů, které jsou fyzicky náročné, také opravář / školník a hlavně budu k ruce při plnění přání dam, které jsou výše zmíněné :).

Více se o nás můžete dozvědět na našem facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086565392961

Na co vybrané peníze použijeme?

 • Jurta a základní vybavení jsou náš hlavní cíl. Jurtu máme kam postavit. Má ji i kdo postavit. Má tam i kdo přebývat. Jen ji nemáme za co koupit :(
 • jurta: cca 800 000 Kč – zateplená verze včetně instalace a úpravy terénu
 • kamna: cca 80 000 Kč
 • vybavení: (židle, stoly, postele, úložné prostory, atd.) cca 150 000 Kč
 • kompostovatelný záchod: cca 20 000 Kč
 • interaktivní tabule s dataprojektorem: 50 000 Kč
 • pokud se podaří vybrat celá částka, upustíme od kamen na tuhá paliva a pořídíme fotovoltaiku, abychom byli soběstační: cca 200 000 Kč
 • Jurta je sice nákladná, ale vnímáme ji, jako skvělou investici, abychom měli pro děti připravené pěkné zázemí, kam se mohou všichni schovat, když se jim třeba jednou nebude chtít jít do lesa. 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

31. 5. 2023 17:06

Kdo má raději obrázky, můžete se mrknout na video :)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  31. 5. 2023 11:21
Dobrodarce
300 Kč  •  31. 5. 2023 10:58
V Hnevkove je krásně. Dětem se tu bude líbit. Ať se vše povede!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu