Úspěšně vybráno:

Podpořili jste Lindu s DMO a hluchotou

Vybráno 0 Kč 100 650 Kč
100 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
33 550 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
27 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořili jste Lindu s DMO a hluchotou

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Vacková
Datum přidání
26. 6. 2023
Poslední aktualita

24. 7. 2023 11:30

Poděkování dárcům

Dobrý den milí dárci.

Chtěla bych Vám za sebe a svou dceru Lindu mockrát poděkovat k vybrané částce, kterou použiji na Lindy rehabilitace a na náš nový rehabilitační kočárek 🙏🤗🤗🤗. Je neuvěřitelné,že jsou na světě lidé, kteří dokážou takhle pomoct jiným. Ještě jednou Vám mockrát děkuji máma Lindy ♥️

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Dobrý den, milí čtenáři a dárci. Již třináct let se starám o dceru a dětskou mozkovou obrnou,nikdy jsem o žádnou sbírku nežádala,ale nyní nám již nestačí peníze na její rehabilitace 😔a zanedlouho máme doplácet kočárek, který ji bude sloužit dalších pár let,ale peníze na něj bohužel zatím nejsou. Chtěla bych Vás touto cestou požádat, jestli by jste na s tím tedy nepomohli? Linda je usměvavá holčička,pouze však ležící a tak je pro ni rehabilitační kočárek a stejně tak rehabilitace velmi důležité,aby se ve svém životě alespoň někam podívala a díky rehabilitacim toho byla i schopna. Má dcerka je úžasný človíček, který dává upřímnou lásku a i přesto,jaké má onemocnění a že je hluchá, dokáže člověka rozesmát a dávat okolo sebe úsměvy a lásku. Komunikujeme spolu Za ty roky po svém, ale svým způsobem si řekne,co má zrovna na srdíčku, buďto pohledem na dannou věc anebo hyknutim třeba , když člověk pije,tak se ozve a já pak vím,že má třeba zrovna žízeň. Je prostě úžasná ☺️ . Chtěla bych Vás proto požádat,aby jste nám trochu pomohli,zase ji zlepšit život.Za případnou pomoc Vám za sebe i svou dceru mockrát děkuji . Máma Lindy

Komu pomůžeme?

Pomáhat se bude 13 leté holčičce a dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací a hluchotou.😔

Linda se na rodila již v pátém měsíci a měla pouhých 540 g,přežila ale s klasifikaci onemocnění DMO,zůstala hluchá a s přibývajícím věkem ještě přibyla diagnóza mentální retardace.

V porodnici jsme strávili celých 15 měsíců,než jsme šly trvale do domácí péče.  Nejdříve se jevilo,že Linda bude v pořádku jen trochu pomalejší,ale pak se to začalo sypat. Nejdříve jsme zjistili, že je Linduška hluchá,pak přišla diagnóza dětské mozkové obrny a nakonec i diagnóza mentální retardace. 

Lindusce bude v prosinci už 13 let, chodíme na rehabilitace, každý rok jsme na plánované konzilium do FN Motol,kde Lindě upravují léky a kontrolují celý zdravotní stav. 

Také každého půl roku,chodí Linda na aplikaci botulotoxinu okolo kloubů a kyčlí ,aby měla ulehčen pohyb dolních končetin.

Jinak Linda má emoce,jako každé jiné dítě, krásně se směje,ale dokáže se i pěkně zavztekat. Strašně ráda chodí ven na procházky a tak je pro nás rehabilitační kočárek nedílnou součástí dne .

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou konkrétně použity částečně na rehabilitace Lindy a pak na doplatek nového kočárku od společnosti Patron. Jedná se o rehabilitační kočárek vyrobený přímo na Lindu 

Rehabilitace se týkají Vojtovi metody,fizioterapie a lázeňské rehabilitace, které jsou opravdu finančně nákladné.

Kočárek na vyrábí společnost Patron,kdy kočárek nám bude sloužit dalších pár let, neboť ten současný,je nám již malý.

Pokud se nepodaří vybrat celou částku,tak alespoň doplatit kočárek a nějakou rehabilitaci.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

24. 7. 2023 11:30

Poděkování dárcům

Dobrý den milí dárci.

Chtěla bych Vám za sebe a svou dceru Lindu mockrát poděkovat k vybrané částce, kterou použiji na Lindy rehabilitace a na náš nový rehabilitační kočárek 🙏🤗🤗🤗. Je neuvěřitelné,že jsou na světě lidé, kteří dokážou takhle pomoct jiným. Ještě jednou Vám mockrát děkuji máma Lindy ♥️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Leoš Mareš
100 000 Kč  •  12. 7. 2023 10:32
Lindo, moc na Vás myslím a mamince přeju hodně síly a štěstí.
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  12. 7. 2023 10:32
Štědrý dárce
50 Kč  •  11. 7. 2023 14:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat