Lipová Idylka: Kulturní oáza pro svatební pohádky a vzdělávací zážitky

Zakladatel
Gordon House, s.r.o.
Datum přidání
28. 8. 2023

Představení projektu

Každá pomoc a podpora se počítá! Děkujeme za sdílení i případný příspěvek.

S radostí představuji náš projekt – „Lipová idylka: Kulturní oáza pro svatební pohádky a vzdělávací zážitky“.

V našem projektu spojujeme krásu historie s moderními možnostmi pro nezapomenutelné události a obohacující zážitky. Starý mlýn nebo hospodářská budova, které budou rekonstruovány a transformovány, se stanou místem, kde se snoubí romantika minulosti s potřebami současnosti.

Naším cílem je poskytnout prostor, kde se svatební sny stávají realitou. Každý detail bude pečlivě promyšlen, aby svatba byla opravdovou pohádkou. Z historických kamenů a trámů vytvoříme kulisu pro nejkrásnější chvíle života. Všechno, od venkovního obřadu po oslavu ve velkolepé síni, bude navrženo tak, aby stvořilo nezapomenutelný zážitek pro novomanžele i jejich hosty.

Ale naše vize nekončí u svateb. Budeme také hostit kulturní akce, jako jsou koncerty, výstavy a divadelní představení, které oživí ducha místa a přinesou do něj živou atmosféru. A nezapomínáme ani na vzdělání – prostřednictvím workshopů, kurzů a seminářů umožníme lidem naučit se nové dovednosti a objevovat nové zájmy.

„Lipová Idylka“ bude nejen místem událostí, ale také místem, kde se setkávají lidé a myšlenky. Budeme hrát aktivní roli v komunitě a spolupracovat s místními umělci, řemeslníky a vzdělávacími institucemi.

Přijďte se s námi podělit o pohádkové okamžiky, inspiraci a dobrodružství, která „Lipová Idylka“ nabídne. Vaše zážitky budou plné krásy minulosti a energie budoucnosti.

Kdo za projektem stojí?

Za projektem „Lipová Idylka: Kulturní oáza pro svatební pohádky a vzdělávací zážitky“ stojíme my, manželský pár Šárka (28) a Marek (29), kteří se s plánováním vlastní svatby setkali na vlastní kůži. Dlouhé měsíce úsilí a stresu, které jsme zažili, nás inspirovaly k vytvoření něčeho mimořádného.

Hlavním impulzem pro vytvoření takto unikátního místa byla nízká dostupnost a vysoká obsazenost adekvátních míst. Také jsme se rozhodli postavit na odpor k běžnému přístupu provozovatelů svatebních míst, kteří často kladou vysokou finanční zátěž na novomanžele a jejich rodiny.  Rozhodli jsme se, že chceme tuto situaci změnit a nabídnout něco autentického, skutečně speciálního. Místo, kde budoucí páry budou mít možnost prožít svůj velký den s minimem stresu a maximem radosti.

Vášeň pro historii a mimořádné prostory nás přivedla k myšlence obnovit starý mlýn nebo hospodářskou budovu a vytvořit z ní magické místo pro svatby, kulturní akce a vzdělávací programy. Chceme vytvořit komplex, kde se novomanželé budou cítit jako ve vlastní pohádce a kde budou mít možnost strávit nezapomenutelný okamžik s blízkými.

Naše snaha je nejen poskytovat krásné prostředí pro události, ale také se postarat o to, aby naši hosté měli skutečně autentický a osobní zážitek. Jsme odhodlaní vytvořit místo, které bude oplývat láskou k detailům a kde budoucí novomanželé budou moci začít svou společnou cestu v nezapomenutelném stylu.

I přes naši vášeň a odhodlání narážíme na jedinou překážku – financování. Projekt, který jsme si představili, je ambiciózní a zároveň aktuální situace na trhu nemovitostí nám otevírá zajímavou příležitost. I když nemáme možnost využít tradičního bankovního financování nebo podpory EU, jsme odhodláni vytrvat. Naše rozhodnutí stát se hybateli tohoto projektu je důkazem našeho závazku k vytvoření prostoru, který bude sloužit jako kulturní a svatební útočiště pro generace budoucích novomanželů.

Naše vášeň, odhodlání a směřování k nejvyšší kvalitě a také podpora našich přátel, rodin a blízkých jsou hlavní hnací silou našeho projektu. 

Přiložené vizualizace byly vytvořené dle našich představ a naším cílem je je co nejvěrněji napodobit. 

Na co vybrané peníze použijeme?

Naše cílová částka z této kampaně bude směřovat k dosažení našeho vášnivého záměru – vytvoření „Lipové Idylky: Kulturní oázy pro svatební pohádky a vzdělávací zážitky“. Každá koruna, kterou získáme, bude mít klíčový význam pro dosažení našich cílů a uskutečnění naší vize.

Konkrétně budou výběry z kampaně použity na následující účely:

 1. Nákup, rekonstrukce a zrestaurování: Hlavní část prostředků půjde na nákup a rekonstrukci starého mlýna nebo hospodářské budovy. Chceme obnovit historické detaily a zároveň zajistit moderní vybavení pro pohodlí a bezpečnost našich hostů.

 2. Vytvoření výjimečného prostředí: Investujeme do vytvoření prostředí plného kouzla a krásy. Kromě svatebního sálu budeme vytvářet venkovní zahrady a relaxační zóny, které poskytnou ideální prostor pro různé události.

 3. Kulturní a vzdělávací akce: Část financí bude alokována na organizaci kulturních akcí, koncertů, výstav a vzdělávacích programů, které oživí místo a přinesou vzdělávací příležitosti pro komunitu.

 4. Zajištění udržitelnosti: Chceme investovat do udržitelných technologií a ekologicky šetrných postupů, které budou respektovat prostředí a dlouhodobě přispějí k udržitelnosti a soběstačnosti místa.

 5. Marketing a rozvoj: Část prostředků bude věnována naší kampani pro zvýšení povědomí o projektu a jeho cílech. Tím se zajistí, že naše oáza bude známa v široké veřejnosti.

 6. Vytvoření nezapomenutelných zážitků: Věříme, že každý detail je důležitý. Část financí bude použita na nákup vybavení a vytvoření místa, které bude už na první pohled – perfektní.

Vaše podpora tímto způsobem přispěje k vytvoření magického místa, které bude sloužit jako svatební pohádka a kulturní oáza.

Vaše podpora bude mít dlouhodobý dopad na naši komunitu a umožní nám vytvořit místo, které bude inspirovat, spojovat a motivovat lidi po mnoho let.

Děkujeme! 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  19. 2. 2024 12:13
Janča
100 Kč  •  1. 9. 2023 16:37
Přeju hodně štěstí s projektem! :)
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  31. 8. 2023 8:59
Štědrý přispěvatel
50 Kč  •  28. 8. 2023 17:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Poděkování za podporu
Přispějte 50 Kč a více

Poděkování za podporu

Děkujeme vám, že jste součástí naší cesty a že věříte v náš sen. Vaše podpora je pro nás neocenitelná a my se těšíme, že vás budeme moci pozvat na naše události a sdílet s vámi všechny krásné chvíle, které jsme společně vytvořili.

Každý přispěvatel dostane osobní poděkování na našem webu a sociálních médiích. Vaše jméno se stane součástí naší vděčnosti.

Odměna
 • osobní poděkování na našem webu a sociálních médiích
Svatební klíčenka
Přispějte 350 Kč a více

Svatební klíčenka

Pomůžete nám otevřít vrata k naším snům? My Vám poskytneme otvírák na pivo s osobním přáním. 

Vstupenka do Kulturní oázy
Přispějte 400 Kč a více

Vstupenka do Kulturní oázy

Získáte vstupenku na jednu z našich kulturních akcí, jako je koncert, výstava nebo divadelní představení. Zažijete zábavný a inspirativní večer.

Odměna

Vstupenka na jednu z našich kulturních akcí

Láhev vína s etiketou s poděkováním
Přispějte 600 Kč a více

Láhev vína s etiketou s poděkováním

Zbývá 199/200

Za přiblížení našich cílů vám patří obrovské díky. Proto pro vás máme připravenou láhev úžasného vína z vinařství Rozařín s etiketou s poděkováním. 

Odměna Zbývá 199/200

– Láhev vína Rozárka z vinařství Rozařín

Získat tuto odměnu
Kulturní Pas
Přispějte 1 000 Kč a více

Kulturní Pas

Zbývá 4000/4000

Získáte roční členství, které vám poskytne přístup ke speciálním událostem, výstavám a workshopům.

Zbývá 4000/4000
Zážitek kultury a pohody
Přispějte 2 000 Kč a více

Zážitek kultury a pohody

Získáte vstupenky na několik našich kulturních akcí, wellness dárek a poděkování ve zvláštním sekcí v naší budoucí knize hostů.

Odměna
 • vstupenky na akce
 • welness dárek
 • poděkování v knize hostů a na webu
(Před)Svatební balíček
Přispějte 6 000 Kč a více

(Před)Svatební balíček

Získáte speciální (před)svatební balíček, který obsahuje vstupenku pro pár na naší oázu, romantickou večeři a překvapení. Součástí bude konzultace s koordinátorem svatby.

"Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap
tak mají báječnej život plnej báječnejch dní bez útrap.
Celej den jen tak sedí a popíjejí Châteauneuf-du-Pape,
když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap."

Odměna
 • vstupenka
 • romantická večeře
 • láhev skvělého vína Chateauneuf du Pape
 • překvapení
 • konzultace se svatebním koordinátorem
Svatební den bez starostí
Přispějte 55 000 Kč a více

Svatební den bez starostí

„Svatební den bez starostí“ je tou nejvzácnější perličkou, kterou můžeme nabídnout. Pro všechny budoucí novomanžele, kteří se rozhodnou tuto odměnu vybrat, představuje toto nezapomenutelné dobrodružství jeden z nejdůležitějších dnů jejich života.

Zaručujeme, že se o vše postaráme. Na den svatby se nestaráte o žádné detaily, žádný stres, žádné starosti. Od přípravy místa a dekorací, přes organizaci obřadu, až po hostinu a oslavu ve stylu, budete v našich zkušených rukou.

S tímto balíčkem si můžete užít okamžiky s rodinou a přáteli, zažít romantiku a vzrušení svatebního dne naplno a důvěřovat, že vše proběhne hladce.

Vaše jediným úkolem bude se těšit na svůj velký den a společný začátek životní cesty, zatímco my se postaráme o to, aby byl skutečně nezapomenutelný. Tato odměna je pro ty, kteří chtějí svatbu prožít naplno, bez starostí a s maximálním potěšením.

Odměna
 • úvodní schůzka u oběda v našich prostorech
 • kompletní prohlídka objektu
 • vizualizace svatby
 • schůzka se svatebním koordinátorem
 • zabezpečení dodavatelů
 • tvorba svatebních oznámení a tiskovin
 • vytvoření kompletního harmonogramu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Poděkování za podporu
Přispějte 50 Kč a více

Poděkování za podporu

Děkujeme vám, že jste součástí naší cesty a že věříte v náš sen. Vaše podpora je pro nás neocenitelná a my se těšíme, že vás budeme moci pozvat na naše události a sdílet s vámi všechny krásné chvíle, které jsme společně vytvořili.

Každý přispěvatel dostane osobní poděkování na našem webu a sociálních médiích. Vaše jméno se stane součástí naší vděčnosti.

Odměna
 • osobní poděkování na našem webu a sociálních médiích
Svatební klíčenka
Přispějte 350 Kč a více

Svatební klíčenka

Pomůžete nám otevřít vrata k naším snům? My Vám poskytneme otvírák na pivo s osobním přáním. 

Vstupenka do Kulturní oázy
Přispějte 400 Kč a více

Vstupenka do Kulturní oázy

Získáte vstupenku na jednu z našich kulturních akcí, jako je koncert, výstava nebo divadelní představení. Zažijete zábavný a inspirativní večer.

Odměna

Vstupenka na jednu z našich kulturních akcí

Láhev vína s etiketou s poděkováním
Přispějte 600 Kč a více

Láhev vína s etiketou s poděkováním

Zbývá 199/200

Za přiblížení našich cílů vám patří obrovské díky. Proto pro vás máme připravenou láhev úžasného vína z vinařství Rozařín s etiketou s poděkováním. 

Odměna Zbývá 199/200

– Láhev vína Rozárka z vinařství Rozařín

Získat tuto odměnu
Kulturní Pas
Přispějte 1 000 Kč a více

Kulturní Pas

Zbývá 4000/4000

Získáte roční členství, které vám poskytne přístup ke speciálním událostem, výstavám a workshopům.

Zbývá 4000/4000
Zážitek kultury a pohody
Přispějte 2 000 Kč a více

Zážitek kultury a pohody

Získáte vstupenky na několik našich kulturních akcí, wellness dárek a poděkování ve zvláštním sekcí v naší budoucí knize hostů.

Odměna
 • vstupenky na akce
 • welness dárek
 • poděkování v knize hostů a na webu
(Před)Svatební balíček
Přispějte 6 000 Kč a více

(Před)Svatební balíček

Získáte speciální (před)svatební balíček, který obsahuje vstupenku pro pár na naší oázu, romantickou večeři a překvapení. Součástí bude konzultace s koordinátorem svatby.

"Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap
tak mají báječnej život plnej báječnejch dní bez útrap.
Celej den jen tak sedí a popíjejí Châteauneuf-du-Pape,
když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap."

Odměna
 • vstupenka
 • romantická večeře
 • láhev skvělého vína Chateauneuf du Pape
 • překvapení
 • konzultace se svatebním koordinátorem
Svatební den bez starostí
Přispějte 55 000 Kč a více

Svatební den bez starostí

„Svatební den bez starostí“ je tou nejvzácnější perličkou, kterou můžeme nabídnout. Pro všechny budoucí novomanžele, kteří se rozhodnou tuto odměnu vybrat, představuje toto nezapomenutelné dobrodružství jeden z nejdůležitějších dnů jejich života.

Zaručujeme, že se o vše postaráme. Na den svatby se nestaráte o žádné detaily, žádný stres, žádné starosti. Od přípravy místa a dekorací, přes organizaci obřadu, až po hostinu a oslavu ve stylu, budete v našich zkušených rukou.

S tímto balíčkem si můžete užít okamžiky s rodinou a přáteli, zažít romantiku a vzrušení svatebního dne naplno a důvěřovat, že vše proběhne hladce.

Vaše jediným úkolem bude se těšit na svůj velký den a společný začátek životní cesty, zatímco my se postaráme o to, aby byl skutečně nezapomenutelný. Tato odměna je pro ty, kteří chtějí svatbu prožít naplno, bez starostí a s maximálním potěšením.

Odměna
 • úvodní schůzka u oběda v našich prostorech
 • kompletní prohlídka objektu
 • vizualizace svatby
 • schůzka se svatebním koordinátorem
 • zabezpečení dodavatelů
 • tvorba svatebních oznámení a tiskovin
 • vytvoření kompletního harmonogramu