Lustr pro kapličku Jména Panny Marie v Kamenných Žehrovicích

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
185 000 Kč
47 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Spolek Žehrovák z.s.
Datum přidání
6. 5. 2024

Představení sbírky

Kaplička je v centru vesnice vystavěna na žehrováku – hrubém pískovci, z kterého jsou v Praze např.: základy chrámu sv. Víta, Karlův most, je v základech Národního divadla, ve fontáně Národního muzea a dále. Kamenožehrovské lomy v minulosti prosluly dodávkami tohoto kamene a my ze zbytků vystavěli současnou kapli Jména Panny Marie. Věžičku kaple zdobí zlatá koruna a chybějící skleněný lustr – jediné výtvarné dílo ve strohém interiéru kaple, by měl být jejím protějškem, zavěšeným přesně pod ní se symboly koruny královny nebes s dvanácti hvězdami. Skleněný lustr je poslední chybějící prvek k dokreslení interiéru našeho malého klenotu. Více na www.zehrovak.cz

Komu pomůžeme?

Spolek Žehrovák je dobrovolné, neziskové a nepolitické sdružení občanů, které má za cíl aktivně podporovat kulturní a společenský život v Kamenných Žehrovicích, podílet se na ochraně a obnově historických památek obce. Kaplička se stala od dostavby a vysvěcení Eminencí Miloslavem kardinálem Vlkem v r. 2009 jediným komorním slavnostním prostorem pro koncerty, svatby i mše. A to je náš přínos pro místní komunitu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Při zakládání spolku Žehrovák v r. 2004 jsme všichni považovali za prioritní úkol výstavbu kaple Jména Panny Marie na místě staré kapličky zbourané dřívějším režimem v r. 1977. Postupně se nám dařilo kapli dokončit, vybavovat a zrealizovat kulturní program. Poslední, co nám chybí, je lustr. Peníze ze sbírky použijeme na výrobu architektem navrženého uměleckého díla – skleněného lustru jež bude jedinou ozdobou nejdůležitějšího prvku osvětlení interiéru kaple. Pořádáme koncerty, probíhají svatby a mše a světlo chybí. Významní dárci budou zapsáni na děkovné desce kaple tak, jak tomu bylo i v při výstavbě kaple.                                                                                  Pokud by sbírka překročila naše očekávání, použili bychom tento převis na opravu uměleckých skleněných oken kaple, která popraskala po 10ti letech jemným sesuvem půdy způsobeným dřívější důlní činností. Okna budou nepatrně menší v měkčím loži, aby se tento jev neopakoval.                                                                              Pokud by sbírka přinesla méně financí, vynysnažíme se, aby se náš sen splnil, protože se nám podařilo najít sklárnu, která by toto dílo vyrobila.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
1 000 Kč  •  17. 5. 2024 18:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
1 000 Kč  •  17. 5. 2024 18:03

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat