Sbírka ukončena:

Na auto pro postiženého Tomáška

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na auto pro postiženého Tomáška

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Hájková
Datum přidání
29. 3. 2023

Představení sbírky

Dobrý den, jmenuji se Tomášek a je mi 10 let. Bohužel jsem se nenarodil jako ostatní zdraví děti. Jsem postižený, a proto se moje maminka rozhodla pro mě založit sbírku na auto, aby mi usnadnila cestování a cítil jsem se lépe.

Komu pomůžeme?

Tomášek se narodil jako zdravé miminko byl veselý, hravý až do druhého roku, kdy jsme byli na opětovné kontrole u paní doktorky a ta mi sdělila přímo mi to vpálila do očí že syn je postižený a musíme na různé prohlídky a kontroly aby zjistili jaký druh postižení má. Tomášek trpí chronickou motorickou poruchou, hypotonie, hypermobilita kloubní, atypický autismus středně funkční, lehká až středně těžká mentální retardace, migrenozní bolesti hlavy, ADHD, koordinační nedostatky, takže Tomášek má III.stupen péče. Při každodenních základních věcech musím Tomáškovi pomáhat protože je sám nezvládá. Nemůže být ani na minutu sám. Takže pokud není ve škole a to je tak tři hodiny tak se o syna starám 24 hodin denně a sama. Když cestujeme hromadnou dopravou dělá se mu špatně zvrací, má migrény takže jakýkoliv dojíždění k doktorům je problém. A pokud mu je špatně nebo by se něco stalo třeba v noci nejsem schopna ho dovést k na pohotovost. Proto jsem se rozhodla založit sbírku na auto k vůli Tomáškovi, abych mu usnadnila to utrpení při cestování. Jsem sama s Tomáškem rodiče už nemám a otec Tomáška zemřel při autonehodě když byl Tomášek ještě v bříšku. Nemohu si dovolit ani onemocnět protože by se o syna neměl kdo postarat. Ale Tomášek je to nejlepší co mě na tomhle světě potkalo. At je jakej  je, je to moje všechno a proto jsem se rozhodla že to zkusím touto cestou a třeba se nám to  podaří. Byla bych moc štastná už k vůli synovi a on také.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční částku použijeme na zakoupení motorového vozidla pro mého syna Tomáška. Když se vybere míň, tak koupíme motorové vozidlo v té částce a pokud se vybere více, tak by jsem zakoupila novější motorové vozidlo. A pokud by něco zbylo z vybraných financí, tak bych je použila na zařízení dětského pokoje.

Moc děkuji všem dárcům, který nám přispějí, aby jsem mohla zajistit mému dítěti lékařskou pomoc v kterýkoliv čas.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat