Sbírka ukončena:

Na auto pro neslyšícího invalidu

Vybráno 0 Kč 200 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na auto pro neslyšícího invalidu

Vybráno 0 Kč 200 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Cyril Holub
Datum přidání
2. 1. 2023

Dobrý den, chtěl bych touto cestou poprosit o pomoc na nový automobil

Jmenuji se Cyril, je mi 63 let a jednoho dne mě na ulici srazilo auto, byl jsem 2 měsíce v kómatu a nebylo jisté co se mnou bude. Přežil jsem, ale mám následky kvůli kterým jsem musel do plného invalidního důchodu, ke všemu ještě neslyším, mám jen zbytky sluchu. Naučil jsem se odezírat z úst lidí, kteří na mě mluví, mám i poruchu autistického spektra, proto se o mě stará přítelkyně a vozí mě opravdu moc starým autem po doktorech. Auto už dosluhuje, má své chyby a já se bojím, že někdy zůstaneme na silnici. Moc bych si přál lepší a bezpečné auto, ale bohužel nemám na něj finance z invalidního důchodu si ho nemohu dovolit a ÚP mi na něj nepřispěje, protože prý nemám nárok když mám obě nohy. Byl bych moc vděčný lidem kdyby mi pomohli ke koupi aspoň ojetého auta, které si nemohu dovolit.

Komu pomůžeme?

Pomůžete invalidovi, který nerad jezdí hromadnou dopravou, protože má problémy s komunikací s ostatními lidmi kvůli poruše autismu. Kdyby se vybraly peníze na auto dopřál by si i výlet někam dál bez obavy, že se auto rozpadne na silnici.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze by byly použity na lepší automobil, který by vydržel několik let. Děkuji dobrosrdečným lidem za každou pomoc. Když se tolik peněz nevybere, tak bych dal staré auto do servisu, kde mi opraví auto aspoň, tak aby prošla STK.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  2. 1. 2023 21:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat