Na Báru Hlouškovou

Vybráno 0 Kč 26 527 Kč
500 000 Kč
25 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Václav Doležal
Datum přidání
22. 8. 2023

Představení sbírky

Rád bych Vám představil Báru Hlouškovou, naši bývalou kolegyňku.  Bylo jí 21 let. Měla  v poslední době dost hektický život. A pak přišla k nám do firmy. Věřila, že se konečně srovná život, konečně se usadí. Měla se stěhovat s přítelem do nového bytu, chtěla opustit zaměstnání, kde pracovala jako servírka a viděla v naší záslužné práci svou budoucnost. Líbila se jí pomoc lidí a jistota, kterou jí naše  práce poskytovala. Měla přesně naplánovaný kariérní postup do konce roku. Pomoc lidem znala z domova, kde pomáhala své mamince s péčí a výchovou své mladší sestřičky Verči, která je fyzicky a mentálně postižená. Maminka žije sama se svou mladší dcerou, je odkázána na sociální dávky, nemá možnost si najít práci, protože péče o svou dceru je úvazek 24 hodin / 7 dní v týdnu. Bohužel jednoho dne z nenadání Bára zemřela. Zanechala po sobě hlubokou propast v srdcích jak své maminky, tak své mladší sestřičky, tak samozřejmě i nás, kolegů. Bára byla vždy optimistická a plná života. Hodně všem chybí. 

Komu pomůžeme?

Mamince Báry. Je nyní sama na výchovu a péči o svou mladší dceru Verču. Bára strašně moc chybí. Verči zdravotní stav je velmi vážný. Je otevřená kniha pro všechny nemoci. Lékaři jí diagnostikovali CTNNB1 syndrom. Jedná se o genetický syndrom, který je velice vzácný. Dále má spascitidu dolních končetin, je po operaci páteře. Její maminka i lékaři se jí snaží co nejvíce ulehčit život. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na péči, výchovu, mladší dcery Verči, na její rehabilitační pomůcky, na možnost jezdit po výletech, protože to je jedno z mála jejího vyžití. Na další běžné rodinné výdaje spojené s chodem domácnosti.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat