Na podporu talentů pro budoucnost České atletiky

Vybráno 0 Kč 0 Kč
1 000 000 Kč
41 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
MAELO, z.s.
Datum přidání
13. 2. 2024

Představení sbírky

Naše atletika má špatné výsledky, ale mladé atlety máme talentované, ale mnoho z nich nemá finanční zázemí. Proto chceme založit sbírky abychom vybrali finanční prostředky pro vybrané talenty aby měli možnost využívat všechny možnosti k co nejlepší přípravě a aby nemuseli při školách chodit do práce a tím by nemuseli končit. Mnoho velkých talentů jakmile začne chodit do škol s atletikou končí a tím to ubližuje budoucnosti atletiky. Také mnoho rodičů nemá finanční možnosti aby podporovali své talentované děti. Rádi bychom aby našemi sbírkami vyrostli opět takoví světový borci jakým byli například Jarmila Kratochvílová, Imrich Bugár, Jan Železný, Barbora Špotáková a mnozí další.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme talentovaným dětem, kteří nemají finanční zázemí z domova nebo z oddílů. Například jsou lidé co mají zdravotní potíže nemohou si tudíž vydělat dostatek finančních prostředků aby mohli zabezpečit své talentované děti. Já osobně jsem velmi nešťastný, že jako otec nemohu si se synem zahrát například basketbal, házenou, volejbal, fotbal a další sporty, protože nejsem schopen být delší dobu na nohou jak mám své kolena zničené a lékaři nechtějí mi kolena vyměnit. I jako trenér si musím brát k tréninku židli, protože nevydržím dlouho stát. Je mnoho talentů co nemají finanční prostředky na dostatečný rozvoj svého talentu, jelikož jsou například nemohoucí rodiče nebo jsou ze sociálně slabších rodin. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na tréninkové kempy a rehabilitační procedury. Na koupi oblečení, bot, atletického nářadí. Také na doplňky stravy, které jsou v dnešní době velmi důležité jako jsou hlavně na podporu imunity a regeneraci po zátěži. Masáže.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat