Úspěšně vybráno:

Složili jste se na pomůcky pro Péťu a Matyho

Vybráno 0 Kč 85 000 Kč
od 88 dárců
 -
88 dárců
Celkem se zapojilo
966 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na pomůcky pro Péťu a Matyho

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina Kolarikova
Datum přidání
17. 8. 2023
Poslední aktualita

21. 10. 2023 7:42

Pozdrav od nás

Jen jsme chtěli pozdravit všechny naše dárce a moc poděkovat. 

My jsme momentálně všichni doma nemocní. 

Mějte se všichni krásně a užijte si víkend.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Peťa má 5 a půl roku. Maty oslavil letos v květnu 4. narozeniny. Oba mají diagnózu dětský autismus s těžší symptomatikou. K tomu těžké ADHD a Peťa potvrzenou MR. Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodla oslovit veřejnost o pomoc se sbírkou na vybavení pro jejich pokoje, který by pro něj byl bezpečným útočištěm a usnadnil jim fungování s tímto postižením.

Komu pomůžeme?

V lednu 2018 se narodila Peťa – jako zdravé a donošené miminko.
První projevy autismu byly vidět od 15. měsíce. 
Podzim 2020 první návštěva psychologa a podezření na PAS.
Leden 2021 se potvrzuje diagnóza dětský autismus s těžší symptomatikou. Postupně se přidalo ADHD a mentální retardace.
Od jara 2020 k nám dochází Ranná péče. Docházíme na terapie v CTA. Zkusili jsme i hyperbarickou komoru.
Na podzim 2021 dostává Peťa první medikaci – antipsychotika pro sebepoškozování. Jaro 2023 se přidávají antidepresiva pro úzkost.
Peťa umí ve svých 5,5 letech spontánně pár slov. Potřebuje non stop péči, pomoc a dohled.
V současné době je pro ni náročné fungovat i v běžném režimu. Každý úkon je pro ni náročný a způsobuje ji úzkosti a záchvaty meltdownu.V květnu 2019 se narodil Maty – jako zdravé a donošené miminko (Peťa měla tehdy 15 měsíců).  S Matym jsem si prošla půlroční poporodní depresí, na kterou navázaly deprese a úzkosti a panické ataky. 
Na podzim 2021 jsem začala vidět první náznaky autismu. Na jaře 2022 jsem ho po konzultaci s psycholožkou objednala na diagnostický pobyt. 
V létě 2022 se potvrdila diagnóza dětský autismus. Přidalo se těžké ADHD. 
Na podzim 2022 dostává Maty antipsychotika pro návaly agrese a sebepoškozování.
Dochází k nám Ranná péče a navštěvujeme terapie v CTA. Maty má navíc hypotonii a je hypersenzitivní. Z jídla dokáže sníst jen suchý rohlík, těstoviny a piškoty. A jedinou značku mléčného řezu. Živiny tak doplňujeme skrze nutriční drinky. Plus mu pravidelně dáváme speciální rybí olej.
Maty teď ve svých 4 letech je stále na plenkách, sám se nedokáže obléct ani najíst. Spontánně neumí říct žádné slovo a porozumění je minimální až skoro nulové. Symptomatika autismu se u něj dle lékaře zhoršuje.

Obě děti trpí jak na agresivní záchvaty, tak sebepoškozováním, je třeba je neustále hlídat, protože konzumují prakticky vše, co jim přijde po ruku (papír, dřevo, plast). Nedokáží se orientovat v čase ani prostoru. Jsou na nás velmi závislí a tak je pomoc od někoho jiného složitý proces.Od začátku se navíc potýkáme s špatným vztahem mezi dětmi. Který se postupně zhoršuje a zhoršuje. Děti na sebe navzájem reagují často velmi negativně – křikem a útoky.

V současné době bydlíme v panelovém bytě, kde pro ně ale není vhodné prostředí. Denně se potýkáme s meltdowny, sebepoškozováním, útoky na nás (rodiče), dupáním, křikem, apod. A to v kteroukoliv denní i noční dobu. Momentálně je pro ně náročné i běžné fungování a nejsme schopni meltdownům a útokům předcházet ani zabránit.

S pomocí našich rodin se snažíme o koupi dvougeneračního domu, který by poskytl dětem lepší prostředí.

Momentálně vkládám velkou naději do speciálních pomůcek, kterými bych jim vybavila pokoj a zároveň ho více přizpůsobila jejich potřebám. Pokoj, kde bude mít každý z nich dostatek prostoru a zároveň pro ně bude bezpečným prostorem. Pomůcky jim pak pomohou zvládat běžné denní situace i s jejich postižením a doufám tak v minimalizaci meltdownů a sebepoškozování.

Autismus umí být velká finanční zátěž. Terapie, hyperbarická komora, speciální strava, apod. Bohužel cítím, že jsme s manželem narazili na hranici, kdy už nejsme schopni řešit vše sami.

Je jisté, že děti budou naši péči potřebovat do konce života. 

S dětmi jsme prakticky denně sama doma (manžel pracuje jako voják, ale když je doma, snaží se maximálně pomoci). Kvůli jejich diagnóze je stížená o možnost denně navštěvovat školku (dcera není schopná zvládnou denní docházku). 
S velkou pokorou se proto obracím s prosbou o pomoc pro vás.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na speciální pomůcky jako například:
– zátěžová deka
– polstrované obrázky na zeď
– luminiscenční náladová svítící koule
– speciální fazolové houpací křeslo
– závěsný vak

a další. Tyto pomůcky jim pomůžou překonat denní režim a uklidní je v případě přetížení smyslů. 
Zároveň bych je ráda použila jako příspěvek na nábytek na míru sestavený jejich potřebám. Kvůli jejich diagnóze a potřebám budou muset být pokoje identické. Zároveň dostatečně zabezpečený.
Pokud by se vybralo více peněz, půjdou na další vybavení a speciální pomůcky, které jim pomohou s každodenním životem. Případně na speciální rybí olej a nutriční drinky (což je jediná strava, kterou Maty přijímá kromě rohlíků a piškotů). 

Všechny nákupy a postřehy bych sdílela na svých sociálních sítích a předávala tak zkušenosti a tipy dále a vy byste zároveň mohli pozorovat na co přesně peníze jdou. 

Pro děti se snažím dnem i nocí udělat maximum. Opravuji staré kusy nábytku a přetvářím je v dětské hrací prvky, snažím se jim vytvářet materiály a vymýšlet aktivity pro rozvoj. Snažím se v oblasti autismu vzdělávat. Jejich svět se stal mým. 

Moc si vážím každé pomoci a děkuji Vám už jen za přečtení našeho příběhu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 10. 2023 7:42

Pozdrav od nás

Jen jsme chtěli pozdravit všechny naše dárce a moc poděkovat. 

My jsme momentálně všichni doma nemocní. 

Mějte se všichni krásně a užijte si víkend.

29. 9. 2023 20:55

Náročné dny

Autistické meltdowny nejsou nic příjemného. Ani pro rodiče, natož pro dítě samotné.

Maty měl zrovna jeden velký záchvat, kdy jsme byli už oba na konci sil. Asi 2 hodiny s pauzami křičel a házel věcmi, nabíhal do nábytku. Několikrát těsně minul roh stolu.

Podařilo se nám to překonat a Maty je teď velmi vyčerpaný. 

Díky vám ale můžeme dostatečně zabezpečit jeho pokoj. A pořídit pomůcky, které mu pomůžou tyto stavy překonat rychleji. 

Peťa se má v současné době dobře. Daří se nám vše relativně zvládat. 

Vidina toho, že můžeme dětem pořídit a vybavit pokoj tak, aby se jim lépe žilo, mě drží nad vodou. 

Děkujeme 💙

14. 9. 2023 21:14

Polovina za námi

Sbírka je skoro v polovině cesty a vybrala se úžasná částka. Momentálně prožíváme krušné chvíle se synem, jeho agresí a stanovením dostatečné medikace. Ale každý příspěvek mě naplní nadějí, že budu moci dětem dopřát kvalitní a potřebné pomůcky/vybavení, které jim pomohou a ulehčí fungování s jejich handicapem. Moc všem děkujeme a přejeme hlavně zdraví :)

23. 8. 2023 3:17

Prvních 10 tisíc

Moc vám děkuji. Pro děti se vybralo již 10 tisíc, za které jim budu moci pořídit kvalitní zátěžové deky. Ty jim pomohou během záchvatů afektu. Svým tlakem mohou pomoci afekt zmírnit a předejít tak například sebepoškozování. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Petra K.
600 Kč  •  26. 10. 2023 14:16
Miluji vás a jsem vždy při vás 💙
DobroDárce
300 Kč  •  24. 10. 2023 21:53
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 10. 2023 12:54
Marxi
100 Kč  •  10. 10. 2023 20:50
Věřím, že každá Koruna pomůže. Jste úžasní. Kéž by každý rodič byl jako vy!!
DobroDárce
2 000 Kč  •  5. 10. 2023 21:36
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  3. 10. 2023 21:31
Štědrý dárce
400 Kč  •  2. 10. 2023 10:06
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 10. 2023 21:56
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  29. 9. 2023 20:49
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 9. 2023 21:51
DobroDárce
300 Kč  •  27. 9. 2023 15:25
Jakub K.
2 000 Kč  •  27. 9. 2023 9:57
Držte se!
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  25. 9. 2023 20:40
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  25. 9. 2023 7:15
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  24. 9. 2023 22:40
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  24. 9. 2023 22:33
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  22. 9. 2023 11:54
Velkorysý dárce
500 Kč  •  16. 9. 2023 8:43
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  12. 9. 2023 9:24
Milý dárce
500 Kč  •  10. 9. 2023 16:59
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  9. 9. 2023 11:41
DobroDárce
600 Kč  •  8. 9. 2023 17:52
Štědrý dárce
100 Kč  •  6. 9. 2023 21:02
Milý dárce
2 000 Kč  •  6. 9. 2023 10:54
DobroDárce
600 Kč  •  5. 9. 2023 10:56
DobroDárce
300 Kč  •  5. 9. 2023 6:35
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 9. 2023 20:22
Milý dárce
600 Kč  •  3. 9. 2023 21:28
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  2. 9. 2023 10:09
Dobrosrdečný dárce
20 000 Kč  •  1. 9. 2023 23:04
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  31. 8. 2023 21:25
Hanka M.
500 Kč  •  31. 8. 2023 20:41
Ondro, držte se… pro Matyho a Peťu ❤️
Laskavý dárce
87 Kč  •  28. 8. 2023 7:17
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 8. 2023 20:54
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  27. 8. 2023 20:50
Barbora Z.
600 Kč  •  27. 8. 2023 19:21
Ondro,držte se...
Laskavý dárce
200 Kč  •  27. 8. 2023 17:28
Milý dárce
200 Kč  •  26. 8. 2023 8:14
Milý dárce
300 Kč  •  25. 8. 2023 22:15
DobroDárce
113 Kč  •  25. 8. 2023 16:07
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 8. 2023 13:16
Martin P.
500 Kč  •  25. 8. 2023 12:48
Nevěděl jsem, že může být autismus až takhle zlý. Přeji hodně sil a aby ty lepší chvilky převažovaly nad těma horšíma.
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  25. 8. 2023 12:10
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  25. 8. 2023 11:10
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  25. 8. 2023 10:35
Simona A.
300 Kč  •  25. 8. 2023 10:24
Hodně štěstí
Milý dárce
600 Kč  •  25. 8. 2023 10:15
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 8. 2023 9:16
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  25. 8. 2023 8:06
DobroDárce
600 Kč  •  25. 8. 2023 6:43
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  24. 8. 2023 22:58
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  24. 8. 2023 22:47
Laskavý dárce
600 Kč  •  24. 8. 2023 22:36
Štědrý dárce
3 500 Kč  •  24. 8. 2023 21:18
Štědrý dárce
3 500 Kč  •  24. 8. 2023 15:31
DobroDárce
5 000 Kč  •  24. 8. 2023 15:03
Laskavý dárce
500 Kč  •  24. 8. 2023 13:57
Máte krásné děti a mají štěstí, že vás dva mají❤️
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 8. 2023 13:55
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  24. 8. 2023 12:47
Pupunna
600 Kč  •  24. 8. 2023 11:31
Víc ted moc nemůžu, ale ať se daří.
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  23. 8. 2023 17:52
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  23. 8. 2023 10:46
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 8. 2023 23:14
Milý dárce
500 Kč  •  22. 8. 2023 12:59
DobroDárce
50 Kč  •  22. 8. 2023 11:27
DobroDárce
600 Kč  •  22. 8. 2023 10:24
Dárce, který je pro každou dobrost
1 500 Kč  •  22. 8. 2023 9:46
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 8. 2023 23:34
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  21. 8. 2023 21:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 8. 2023 16:59
ZORGANIZOVÁNO s.r.o.
1 000 Kč  •  21. 8. 2023 14:21
Držte se ❤️
MH
500 Kč  •  20. 8. 2023 9:40
Pro Peťku a Matyho a skvělé rodiče!💛
Máma draka
100 Kč  •  19. 8. 2023 21:02
Také mám autisticke dítě, vím jaké to je. Držte se❤
Laskavý dárce
500 Kč  •  19. 8. 2023 16:11
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  19. 8. 2023 11:46
DobroDárce
300 Kč  •  19. 8. 2023 9:45
Pro ty dva krásné broučky a maminku, která bojuje jako lev ♥️
Milý dárce
300 Kč  •  18. 8. 2023 22:28
Milý dárce
300 Kč  •  18. 8. 2023 22:09
Milý dárce
300 Kč  •  18. 8. 2023 21:09
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 8. 2023 18:02
Štědrý dárce
500 Kč  •  18. 8. 2023 10:37
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  18. 8. 2023 9:48
Laskavý dárce
100 Kč  •  18. 8. 2023 8:00
DobroDárce
300 Kč  •  17. 8. 2023 23:02
DobroDárce
150 Kč  •  17. 8. 2023 22:47
Milý dárce
300 Kč  •  17. 8. 2023 22:15
Umím si představit,jak moc těžké to musí být...Jste úžasní rodiče♥️
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  17. 8. 2023 17:22
Moc hezky sepsaný nelehký příběh ❤️
Milý dárce
150 Kč  •  17. 8. 2023 16:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat