Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Rikymu

Vybráno 0 Kč 60 600 Kč
60 000 Kč
 -
97 dárců
Celkem se zapojilo
625 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
25 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Rikymu

Vybráno 0 Kč 60 600 Kč
60 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Monika Šmídová
Datum přidání
12. 10. 2023
Poslední aktualita

22. 12. 2023 8:24

Začínáme s procházkami :)

https://youtube.com/shorts/O1×tTvr06Kc?feature=shared

Odkaz na video Rikouška a jeho začínající rehabilitace.. Zatím povoleno pouze 10 minut chůze denně a od příštího týdne se mu čas procházek navýší :) každopádně po psychické stránce se začíná zlepšovat a ač je na nožku hodně opatrný, chůze je lepší a lepší :) krásné Vánoce

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Riky je mladý 6 letý koník, který se u nás narodil. Je spíše mazlem, avšak mu osud nepřál a koncem května letošního roku si ve výběhu při hrátkách s kamarády ošklivě poranil meniskus. Riky začal kulhat, nebyl viditelný otok ani žádná vnější poranění. Přestože jsme prvotní stav zjištění kulhání nezanedbali a snažili se vše řešit s odborníky (kováři,3 veterináři,2×RTG,ortoped) a stav, který se původně jevil jako banalita ( prvotní diagnóza byla stanovena špatně) však začátkem října po sono vyšetření vyvrcholil konečným rozhodnutím – operace je nezbytná. Veškeré dosavadní finanční prostředky vynaložené na zjištění příčiny jeho kulhání jsou minulostí a my začínáme bojovat od začátku. Záchrana je možná na klinice v Heřmanově Městci s odhadovanou částkou 60.000,-  Bez této operace je otázkou času, kdy dojde ke ztrátě hybnosti nohy a nutnosti eutanázie. Jako rodina s malými dětmi se snažíme touto cestou získat alespoň část finančních prostředků, které bychom si bez zadlužení rodiny nemohli v současné situaci dovolit. 

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Riky a je mi 6 let. Pro někoho jsem na první pohled obyčejný kůň, jeden z tisíců, ale pro mou lidskou rodinu jsem plnohodnotný a milovaný člen. Nenarodil jsem se v honosné stáji ani nemám honosný rodokmen, ale v mé malé rodinné stáji jsem přišel na svět jako vysněné hříbátko. Narodil jsem se abych dělal radost a byl rád na světě, ne abych plnil lidské ambice. Má hříběcí léta až doposud, jsem prožil milován a obstaráván a dělal jsem různé lumpárny. Jak říká moje panička, jsem neskutečný komik. Umím úsměv, umím dát pusinku, lehnout si na povel, poprosit…

Avšak osud chtěl všemu jinak. V mém necelém 4 roce života mne potkaly komplikace s kolenním kloubem zvané fixace pately. Má rodina tyto problémy svědomitě řešila ve spolupráci s veterinářem a kovářem a dbala dodržení všech určených postupů a důvěřovala, že diagnóza i navržené řešení jsou správné a pomůžou mi. Dle všeho mé problémy neměly být vážné a pro mladé koně běžné.

Čas plynul a časovaná bomba tikala. Koncem května tohoto roku přišel pro mne osudový den, kdy jsem se svými kamarády vyváděl ve výběhu a přivodil si zranění. Zranění nebylo na povrchu patrné, neměl jsem žádnou otevřenou ránu ani odřeninu, které by se dalo vizuálně všimnout a zaléčit. Prostě jsem musel špatně šlápnout nebo špatně upadnout a došlo k poškození některé ze struktur kolenního kloubu. Krátce na tuto událost jsem začal kulhat. Tím začal pro mne a mou rodinu kolotoč. Jeden veterinář, provedení RTG a špatně stanovená diagnóza, kdy nebyla stanovena ani žádná odpovídající léčba ani následná péče. Když mé obtíže neustupovaly, byl přizván další jiný veterinář, byly provedeny další RTG, jiné části končetiny a byla stanovena zase jiná diagnóza. Opět bez pozitivního výsledku. Ani můj tehdejší kovář si s mým problémem nevěděl rady. Počátkem srpna jsem natrefil na nového kováře, který potvrdil, že mé kulhání se s největší pravděpodobností opravdu odvíjí od kolene. Aby mi mohl kovář zodpovědně pomoci, požádal mou rodinu o další vyšetření. Byl přizván koňský ortoped, ten problém v koleni po vyšetření potvrdil, ale nebylo možné provést sono vyšetření a bez něj nebylo možné blíže určit rozsah mého problému. Začátkem října 2023 se k nám podařilo dostat nakonec paní doktorku se sonem, která pomocí vyšetření ultrazvukem přišla na to, že mým problémem je rozsáhlé poranění menisku. Kdyby se na to přišlo hned s prvním vet, dalo se vše řešit konzervativní léčbou a já už mohl být v pořádku. Situace, která se začínala být bezvýchodná, stála mou rodinu mnoho peněž za další a další rentgeny, které byly v důsledku k ničemu, kdy utíkal cenný čas, nakonec vyústila až sem, kdy konzervativní léčba z důvodu pokročilosti poškození v kloubu není možná. Má rodina se opravdu snažila. V současné době je ale velký problém s termíny ošetření veterinárními lékaři vzhledem k jejich nedostatku. Důvěřovali všemu co jim bylo z počátku řečeno a vzorně se snažili nic nezanedbat.

Nyní, když známe diagnózu máme bohužel jen dvě možnosti. První je nákladná operace na klinice, druhá je čekání na nevyhnutelné a poté eutanasie. Do budoucna bych totiž se svým zraněním přestal být schopen pohybu.

To, co je lidi je běžnou operací, pro nás koně znamená operaci zhruba za 60.000,- na klinice. Cena operace je vyšší, než prodejní hodnota koní mého ražení. Pro mou rodinu je má cena ale nevyčíslitelná a chtějí zkusit vše, aby se mne pokusily zachránit. Odmítají to vzdát.

Jelikož ale neštěstí nechodí po horách ale po zvířatech a lidech, ocitla se má rodina, ne vlastní vinou ale shodou dalších soukromých okolností ve finanční situaci, která jim náklady na mou operaci v tuto chvíli nedovoluje bez zadlužení pokrýt ale nám bohužel ubývá čas. V zoufalosti a strachu o můj život se rozhodli přistoupit k tomuto kroku založení sbírky s vírou, že existují dobří lidé, kteří nám v naší snaze pomůžou.

Nepotřebují, abych jim sloužil pro ježdění, nikdy neměli sportovní ambice a rekreačního ježdění se rádi vzdají, hlavně pokud budu moct být bezbolestně naživu. Milují mne bezmezně a tam, kde by mě jiní již odepsali, chtějí zkusit konečně snad úspěšně zabojovat. Jsem veselý koník, mám ve svých 6 letech stále jiskru v oku a chuť se svými kamarády dál vyvádět ve výběhu. Prosím vás o pomoc, každá koruna, která pokryje náklady na mou operaci pomůže a já budu snad bezbolestně dál zasívat radost a užívat svůj koňský život.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Cílová částka sbírky je určená k pokrytí finančních nákladů za operaci a následnou pooperační péči, dopravu na kliniku a zpět. Po poslední konzultaci s paní doktorkou, která Rikymu provedla sono vyšetření je velká šance na uzdravení, jelikož s touto operací mají velké zkušenosti právě na klinice v Heřmanově Městci. Jakákoliv částka, která se vybere pomůže s financováním již tak nákladné léčby. Ač jsme rodina se 2 malými dětmi, Riky je součást naší rodiny a uděláme vše proto, abychom jej postavili zpět na nožky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 12. 2023 8:24

Začínáme s procházkami :)

https://youtube.com/shorts/O1×tTvr06Kc?feature=shared

Odkaz na video Rikouška a jeho začínající rehabilitace.. Zatím povoleno pouze 10 minut chůze denně a od příštího týdne se mu čas procházek navýší :) každopádně po psychické stránce se začíná zlepšovat a ač je na nožku hodně opatrný, chůze je lepší a lepší :) krásné Vánoce

19. 11. 2023 8:57

Jsme doma ❤️

Včera jsme Rikouška úspěšně dopravili domů. Čekají nás měsíce rekonvalescence, ale to nejdůležitější za námi, díky vám všem. Tímto přejeme krásné prožití konce roku, užijte si svátky v rodinném kruhu, zbytečně se nestresuje kupováním dárků. Vždyť jsou to jen kusy zbytečností, které člověk vytvořil. Bez zdraví jsou tyto zbytečnosti bezcenné. Bez přátel a rodiny je nemáme s kým sdílet. Važte si každého nového dne a probuzení, nikdo z nás nikdy neví, kdy bude tím posledním. Ještě jednou děkujeme, že tyto Vánoce můžeme být spolu ❤️ Rikouškovo cestu budu dávat již jen na instagram. Pro Vás jen krátké video, u kterého netřeba slov

14. 11. 2023 19:19

Riky po operaci 🙏

Mluvili jsme s panem doktorem Rikoušek, vlastním jménem Beauty Caramel Enrique – je po operaci, menisk byl celkem značně poškozen, ale proveden výplach, výbrus… Kdyby byla prvotní diagnóza stanovena správně, nebyly by větší artrotické změny, každopádně artróza kolene díky vám všem hodně oddálena. 🙏Časem se snad vrátí k lehké rekreaci pod sedlem, ale to pro nás není vůbec důležité. Co chceme všem vzkázat:Nikdy nedejte na první špatnou zprávu, první špatný verdikt, vždy je šance zabojovat a každý boj má svůj smysl ať je to v životě cokoli 🙏 a věřte v zázraky a v lidskou dobrost. My už díky vám věřit nemusíme, my už jsme o všem přesvědčeni ❤️

13. 11. 2023 16:16

Tak jsme na klinice

Dnes byl Riky převezen na kliniku v HM, byla složena záloha ve výši 10.000,- a podepsána smlouva, že se zavazujeme zaplatit částku ve výši max. 55.000,- plus 20%DPH. Zítra tedy čeká den D, každopádně prognózy jsou prozatím dobré, tak držte pěsti

9. 11. 2023 5:42

Zázraky se dějí ❤️

Dnes nám ráno na účet dorazila celá vybraná částka od vás všech ❤️ pokud jsme doteď jako rodina v zázraky nevěřili, díky vám všem, co jste přispěli, se během jednoho týdne celá částka vybrala 🐎🐎. V pondělí poputuje Riky na kliniku a v úterý ho čeká ten největší boj… Věříme v zázraky medicíny a kdokoli z vás bude chtít po uzdravení vidět pak Rikyho osobně, budete vítáni. 

26. 10. 2023 8:04

Obrovský dík

Všem našim podporovatelům Andělům obrovský dík. Díky všem, kterým není lhostejný jeden úplně cizí mladý obyčejný koňský život. Částka na operaci Rikouška vybrána ❤️ Věříme, že tyto Vánoce budou pro nás něčím výjimečným.. Riky dostává druhou šanci na život. 🐎 Stále platí, že bude po operaci a zahojení možné, přijet se na něj podívat. 

16. 10. 2023 15:52

Máme termín operace 🙏

Ještě jednou díky všem, termín operace Rikouška je stanoven na 14. 11. Bez Vaší podpory bychom to nezvládli, jelikož jen operace je vyčíslena částkou 60.000, – náklady na dopravu na kliniku a zpět dalších minimálně 10.000,- dále pak pooperační péče. Aktuality ohledně operace budeme sdílet na Instagramovém účtu https://instagram.com/nadejeprorikyho?igshid=MXNuaWZ5c2JyeW5neA==

16. 10. 2023 6:10

Stalo se něco úžasného!

Díky Vám všem, se za necelé 3 dny vybrala skoro celá částka potřebná na operaci našeho Rikouška. Neumíme slovy popsat obrovský dík ❤️ Dnes budeme s paní doktorkou dojednávat datum operace a rádi bychom pak spustili na Instagramu profil, kde bychom přidávali aktuality ohledně Rikouškova stavu. Zbývá necelých 9000,- ❤️

14. 10. 2023 0:01

Jste neskuteční ❤️

Za pouhý den se nám podařilo nasbírat přes polovinu ❤️ Chtěli bychom za celou naší rodinu poděkovat všem, co přispěli, ale i těm, co sdíleli a sdílí dále. Díky vám se může Rikymu dostat pomoci včas ❤️Jsme v polovině cesty a další nás ještě čeká. Věříme, že se nám povede dostat Rikyho na nožky co nejdříve🐎 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
600 Kč  •  30. 10. 2023 17:12
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  26. 10. 2023 6:51
Ať se zadaří 🦄
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  26. 10. 2023 6:31
Laskavý dárce
500 Kč  •  25. 10. 2023 14:11
Dárce, který je pro každou dobrost
238 Kč  •  23. 10. 2023 14:32
Laskavý dárce
600 Kč  •  21. 10. 2023 8:55
Ivana P.
222 Kč  •  20. 10. 2023 15:20
Držím pěsti, ať je vše brzy v pořádku a Riky vám může dělat radost dlouho a dlouho.
Laskavý dárce
100 Kč  •  20. 10. 2023 12:43
Štědrý dárce
10 Kč  •  20. 10. 2023 9:10
Milý dárce
10 Kč  •  20. 10. 2023 9:08
Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  20. 10. 2023 9:03
Velkorysý dárce
10 Kč  •  20. 10. 2023 9:02
Rolf
300 Kč  •  19. 10. 2023 21:04
Krásný koníček!
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  19. 10. 2023 12:45
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  19. 10. 2023 10:14
Štědrý dárce
200 Kč  •  18. 10. 2023 22:17
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 10. 2023 14:41
Milý dárce
150 Kč  •  18. 10. 2023 14:40
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  17. 10. 2023 8:36
Martina Křížová
600 Kč  •  16. 10. 2023 21:19
Přeji brzké prohánění po pastvinách💋
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 10. 2023 19:38
Jana
200 Kč  •  16. 10. 2023 15:51
Přeji mnoho štěstí 💜

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat