Sbírka ukončena:

Nákup motorového člunu pro výuku jachtingu

Vybráno 0 Kč 0 Kč
500 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nákup motorového člunu pro výuku jachtingu

Vybráno 0 Kč 0 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
5. 3. 2024

Představení sbírky

Vážení dárci, oslovujeme Vás s prosbou o podporu naší nové iniciativy – vytvoření sbírky na nákup motorového člunu pro výuku jachtingu. Tento člun bude sloužit především našim dětem, kteří se snaží získat jachtařské dovednosti a zkušenosti. Vaše štědré příspěvky nám pomohou poskytnout lepší a bezpečnější vzdělávací prostředky, zásadně přispějí k rozvoji jachtařských talentů a umožní nám nadále šířit náš společný zájem a vášeň pro vodu a plachtění.

Komu pomůžeme?

Sbírka je věnována zejména mládeži a začínajícím jachtařům v našem klubu, kteří jsou odhodláni stát se zkušenými závodníky. Naše úsilí se soustředí na poskytování kvalitního výcviku a praktických zkušeností, které jsou klíčové pro bezpečné ovládání plachetnice a pro pochopení jachtařských principů. Investice do motorového člunu jim umožní získat cenné dovednosti v realistických podmínkách a připraví je na budoucí výzvy v závodech. Vaše příspěvky tak přímo přispívají k rozvoji nové generace jachtařů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Konkrétně budou peníze z této sbírky použity na nákup nového motorového člunu, který bude speciálně upraven a vybaven pro výukové účely. To zahrnuje nákup samotného plavidla, zajištění příslušné bezpečnostní a navigační výbavy, pořízení záchranných prostředků a případnou instalaci výukových pomůcek na palubě. Tato investice nám umožní rozšířit vzdělávací programy, zvýšit počet praktických lekcí a zlepšit celkovou kvalitu jachtařského výcviku. Vaše finanční podpora tak přímo přispěje k bezpečnosti a efektivitě výuky a pomůže nám vybudovat silný základ pro budoucí generace jachtařů.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat